Temiz Magazin
19 Eylül 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Fadik Sevin Atasoy yazdığı oyunla Edinburg'ta yarışacak

Gündem
31 Mayıs 2019
Fadik Sevin Atasoy yazdığı oyunla Edinburg'ta yarışacak

İlk kez bir Türk yazarın oyunu Edinburg Fringe Festivali’nde 9 kez sahnelenip 3 dalda ödül için yarışacak.

Her yıl 1 milyondan fazla insanın katıldığı, 3 hafta süresince dünya sanat gündemini belirleyen Edinburg Fringe Festivali’nde ülkemizi Fadik Sevin Atasoy temsil edecek. Atasoy’un yazıp oynadığı Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğini yaptığı tek kişilik oyun "Muse - Bir Esin Perisi Davası" festivalin en prestijli mecralarından Zoo Venues’de 2-10 Ağustos’ta  tam 9 kez perdelerini açarak dünya seyircisinin karşısına çıkacak.   

İlk kez bir Türk yazarın oyunun sahnelenip yarıştığı festivalde Fadik Sevin Atasoy, en iyi kadın oyuncu, en iyi oyun ve en iyi metin yazarı olmak üzere 3 dalda birden ödül için oyununu İngilizce olarak sahneye koyacak.

ABD’DE BAŞLADI İNGİLTERE’DE YARIŞACAK

"Muse 90401’orjinal adı ile ABD"de  Los Angeles’taki Edgemar Center For Arts tiyatrosunda  İngilizce olarak dünya premiyerini  yapmıştı. “Muse” (Bir Esin Perisi Davası)" adıyla Türkçe’ye çevrilen oyun ilk kez Erdal BeŞikcioglu'nun yönetmenliginde Tatbikat Sahnesi tarafindan geçen ay Türkiye seyircisiyle buluştu. Yeni sezonda İstanbul prömiyerini yapacak oyunun dünya ve Türkiye sahnelerindeki yolculuğu devam edecek.

Oyun hakkında...

Sanat Gezegeni'nden dünyayaya gönderilmiş bir esin perisi olan "Muse", Tolstoy, Shakespeare  ve Leonardo Da Vinci’nin eserlerini yaratma süresinde onlara ilham vermek üzere görevlendirilmistir. Lakin insan olma arzusu ile yanıp tutuşan Muse (esin perisi), Ustalarin kadın karakterler için yarattıkları finalleri değiştirmeye çalışmış, bu nedenle ustalar  tarafından Sanat Gezegeni'nin mahkemesine şikayet edilmiştir. Oyun “Muse”un mahkeme karşısında kendini savunması ile başlar. Muse’un en büyük arzusu insan olmak ve kendi eserini dünyaya bırakabileceği bir ustaya dönüşmektir. Acaba Muse'a "Bir şans daha" verilecek midir?

 

 

Etiketler: 
Fadik Sevin Atasoy
Erdal Beşikçioğlu
Edinburg Fringe Festivali
Muse - Bir Esin Perisi Davası

Facebook Google plus Instagram Twitter