Temiz Magazin
16 Şubat 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Ferhat Göçer: "Rap’çiler bize örnek olmalı"

Gündem
05 Ağustos 2019
Ferhat Göçer: "Rap’çiler bize örnek olmalı"

18 yıldır her yaz Harbiye’de sevenleriyle buluşan Ferhat Göçer, bu yıl da rutini bozmadı. Sanatçı önceki akşam Açıkhava sahnesindeydi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Göçer, son dönemde Harbiye üzerinden sürdürülen bilet satış polemiklerine tepki gösterdi:

“Harbiye Açıkhava sahnesine çıkıyorsanız, işi amacından saptırmamanız lazım. ‘Sen daha çok sattın, onun afişi daha büyüktü’ konusunun şirazesi kaymaya başladı. Burası konser alanı, işin suyunu çıkarmamak lazım.”

Boşluktan istifade ettiler

Ferhat Göçer, pop müzik gerilerken rap’in hızlı biçimde yükselişe geçmesiyle ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:

“Rap müziğin yükseliyor, popun ise sallanıyor olmasının bir nedeni de aramızdaki rekabet duygusunun şirazesinin kayması. Sanatçıların kendi aralarındaki tatlı rekabet çizgiyi aştı. Ayrıca diğer tarzdaki şarkıların karşısında duramayacak kalitede müzik üretmemizin de etkisi büyük. Rap dünyası bu boşluktan istifade etti. Güzel bir dayanışma örneği gösteriyorlar, sosyal medyada birbirlerine destek oluyorlar. Bizim pop müzik dünyası olarak örnek almamız gereken bir davranış içindeler. Kendilerini tebrik ediyorum.”

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Ferhat Göçer
Harbiye Açıkhava Sahnesi
konser
pop müzik
Rap
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter