Reklam
Temiz Magazin
08 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Güzellik dünyasının 37 yıllık deneyimli ismi Ergül Keskin "estetiksiz dolgun dudaklar" için "dudak kontürü"nü anlatıyor

Gündem
19 Ocak 2019
Güzellik dünyasının 37 yıllık deneyimli ismi Ergül Keskin "estetiksiz dolgun dudaklar" için "dudak kontürü"nü anlatıyor

ANKARA'DAKİ 37 YILLIK MESLEKİ DENEYİMİNİN ARDINDAN, ŞİMDİ DE ZORLU CENTER'DA İSTANBULLULARA HİZMET VERMEYE BAŞLAYAN, GÜZELLİK DÜNYASININ DENEYİMLİ İSMİ ERGÜL KESKİN'İN  BİLGİLENDİRİCİ YAZILARINA DEVAM EDİYORUZ.

ERGÜL KESKİN'İN BU YAZISINDA ESTETİKSİZ VE DOLGUN DUDAKLAR İÇİN "DUDAK KONTÜRÜ" VAR. 

DOLGUN VE CANLI DUDAKLARA SAHİP OLMAK İSTİYOR, ANCAK DOLGU İŞLEMİ İLE İLGİLİ ENDİŞE YAŞIYORSANIZ, DUDAK ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRMEK VE DUDAĞIN İHTİYACI OLAN CANLILIĞI KAZANDIRMAK İÇİN TEK YÖNTEMİN ESTETİK UYGULAMALAR OLDUĞU ZAMANLAR GERİDE KALDI!

İŞTE DUDAK KONTÜRÜ!

http://www.ergulkeskin.com.tr/

Estetiksiz dolgun dudaklar için dudak kontürü…

Dolgun ve canlı dudaklara sahip olmak istiyor ancak dolgu işlemi ile ilgili endişe yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Dudak şeklini değiştirmek, zamanla rengini kaybeden dudağın ihtiyacı olan canlılığı kazandırmak için tek yöntemin estetik uygulamalar olduğu zamanlar geride kalıyor.

Modern çağın en pratik güzellik uygulamalarından biri olan kontür işlemi ile dudaklar hem dolgun bir görüntüye kavuşuyor hem de tazeliğini yeniden kazanıyor. Estetik uygulamalarına alternatif olan dudak kontür uygulamasıyla ilgili bilinmesi gerekenleri Ergül Keskin Countre Make up Studio’nun Kurucusu ve Güzellik Uzmanı Ergül Keskin anlatıyor.

 

Yüzdeki konumu gereği dudak çok önemlidir

Güzellik anlayışının değişmeyen kuralları vardır. Dolgun ve hacimli dudaklar binlerce yıl öncesinde de bir güzellik kriteri olarak kabul edilmiş, renklendirmek ve daha büyük göstermek için çeşitli yöntemlere başvurulmuştur. Bunun asıl sebebi ise kaşlarda olduğu gibi dudağın da yüzdeki konumu gereği simetrik oranlarda büyük bir etkisi olduğudur. Güzelliğin matematiksel değeri olan simetri de dudaklar, yüz orta çizgisi olarak bilinen glabellada ile dengeli olmalıdır. Günümüzde yeni nesil teknolojik uygulamalarla bu dengeleri sağlayarak istenilen görüntü elde etmek ve kalıcı hale getirmek çok daha kolay hale geldi. Üstelik ameliyat veya dolgu işlemi olmadan…

Dudak dolgusunu yaptırmak istemeyenler için pratik yöntem; dudak kontürü

Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen birçok kadın dudak dolgusunu tercih etmek istemeyebiliyor. Bu noktada devreye giren dudak kontürü tamamen doğal boyalar aracılığıyla dudağı renklendiriyor, aynı zamanda dudak hattını belirginleştiriyor. Doğuştan simetrik olan ya da yaşa bağlı olarak hacmi azalan dudaklar dolgu işlemine gerek kalmadan istenilen görüntüye kavuşuyor. Üstelik dolgu uygulamasındaki gibi deri altına değil, derinin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde çok daha kolay şekillendiriliyor.

Dudak kontürü nasıl yaptırılır?

İlk aşamada dudak kontürü yaptıracak kişi ile seçilecek renk kararlaştırılır. Bu noktada cilt alt tonuna uygun ve doğala yakın bir renk seçimi çok daha doğru bir karar olacaktır. Sonrasında ise yüze en uygun dudak çerçevesi belirlenir. Dudak hattı çizildikten sonra dudak içi renklendirme işlemi yapılır. Dudağın hassas yapısı gereği çok hafif bir ağrı hissedilse de kişiyi rahatsız edecek boyutta değildir. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu işlemin kalıcılığı ile 3 ila 5 yıl arasında değişmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında dudak kontürünü kimin uygulayacağı geliyor. Uzman kişilerce yapılması gereken belirginleştirme işlemi yanlış çerçevelendiğinde hem yüzün simetrisini bozuyor hem de dudağın şeklini olduğundan çok daha kötü gösteriyor. Bu sebeple profesyonelliğinden emin olunmayan yerlerde kontür işlemi yaptırılmamalıdır. 

ERGÜL KESKİN

Ergül Keskin, 37 yıllık mesleki deneyimiyle Ankara'da ve şimdi de İstanbul Beşiktaş'da bulunan Zorlu Center'da hizmet veriyor.

TURAN GÜNEŞ BULVARI, PARK ORAN OFİS, KAT:5, NO: 11-12 ORAN/ANKARA

+90 (312) 490 00 98 
+90 (312) 441 08 76 
+90 (533) 224 21 28 

ZORLU CENTER R1 TERASEVLER KAT:T1 D:104 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

+90 (212) 801 57 50 
+90 (538) 040 63 65

 ERGÜL KESKİN'İN İNSTAGRAM ADRESİ:

https://www.instagram.com/ergulkeskinofficial/

Etiketler: 
Ergül Keskin
Ankara
İstanbul
Zorlu Center
kaş kontürü
dudak kontürü
kalıcı makyaj
eyeliner

Facebook Google plus Instagram Twitter