Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Haftalık burç yorumlarınız. Astrolog Sema Sidar farkıyla 11 Mayıs haftasında sizi ve burcunuzu neler bekliyor?

Astroloji
10 Mayıs 2020
Haftalık burç yorumlarınız. Astrolog Sema Sidar farkıyla 11 Mayıs haftasında sizi ve burcunuzu neler bekliyor?

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kalabalık ortamlar, popüler olduğunuz alanlarda etkileyecek. Kendinizi bu alanlarda baskılanmış ve daha çok görev ve sorumluluk bilincinde hissedebilirsiniz. Zamanı iyi kullanmak hem sosyal hayatınızı hem de işi aynı anda yönetebilmek ise devamın da mükafat getirecek. Haftanın diğer gökyüzü olayında Merkür burç değiştirecek, yakın çevreniz, kardeşler ve yolcuklar alanında etkileyecek, sosyal çevreniz artarken yakın çevrenizle de bir oluşumun içinde yer alabilirsiniz. Venüs’ün geri hareketi ise yine kardeşler, yakın çevreniz ve yolcuklar alanında etkileyecek. Bu dönemde partnerinizi göremeyebilir onunla sevgide sıkıntılar yaşayabilirsiniz, kendi işlerinizin yoğunluğu aşk ilişkilerde problem yaratabilir. Ayrıca yakın çevreniz ile çok fazla iletişiminiz olsa da nakit para akışına girmemenizi tavsiye ederim. 13 Mayıs ‘ta Mars burç değiştirecek. Bu etki içe dönmenize daha duygusal davranmanıza neden olabilir. Hatta duygusal karmaşalardan dolayı bildiğimiz hırsınız, mücadeleci gücünüz geri planda kalabilir. Son olarak haftayı Jüpiter’in geri hareketi ile bitiriyoruz. Bu etki sizi kariyerde etkileyecek bugüne kadar almadığınız sorumluluklar, kaçtığınız bazı konularda tecrübe kazanacaksınız. Kariyerde büyüme planınız varsa, yavaş ilerleyeceğinin göstergesi. Bu yüzden minik adımlarla yol almanız daha başarılı olmanızı sağlar

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyer alanında etkilerken bugüne kadar üzerinize düşen sorumluluktan daha fazlasını almak hatta maddi manevi her şeyi siz yapmak zorunda kalabilirsiniz. Potansiyelinizi sonuna kadar kullanmanızı tavsiye ederim. Merkür’ün burç değiştirmesi ise ve size ödemelerde çok rahat bir döneme sokacak, konuştuğumuz her şeyi paraya çevirebileceksiniz. Gelirleriniz de kurduğunuz iletişim doğrultusunda artış söz konusu olacak. Venüs’ün geri hareketi ise yine para alanında etkilerken, gelirlerinizi arttırsanız da harcamalarınıza da dikkat etmek, paranızı kime vereceğiniz konusunda çok uyanık olmak zorundasınız. Yine para yüzünden arkanızdan bazı dedikodular dönebilir. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi duygusal anlamda da iyi gelecek bir yandan sezgileriniz kuvvetli olurken, geleceğe doğru projeleriniz içinde bir bakış açısı kazanacaksınız. Son olarak Jüpiter retro ile haftayı kapatıyoruz. Yolcuklar, yurtdışı ile alakalı konularda etkileyecek. Ayrıca eğitim konularında da yarım bıraktığınız eğitime geri dönebilir, uzun zamandır araştırmak istediğiniz bir konuya başlayabilirsiniz. Fakat yurtdışı işleriniz varsa bu dönemde çok yavaş ilerleyecek belirtmek isterim.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi uzun yolculuklar seyahat ve eğitim alanında etkilerken üzerinize gereğinden fazla sorumluluk alabilirsiniz. Zekânız, yapıcı haliniz, yaratıcılığınız bu dönemde biraz daha yavaş ilerleyecek ve başkalarını dinlemek zorunda kalacaksınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün burcunuza geçmesi size çok iyi gelecek, işleriniz artarken, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Konuşmalarınız ile işleri bağlayıp ilerleyebileceksiniz. Diğer yandan Venüs burcunuzda geri harekete başlıyor. Bu etki sizi sevgisizlik ile içinize dönmenizi sebebiyet verebilir. İkili ilişkiler çok aktif gibi gözükse de yüzeysel olacak. Benim tavsiyem aşk, gönül işlerini rafa kaldırmanız. Mars’ın burç değiştirmesi ise kariyer alanında destek sağlayacak. Uzun zamandır beklediğiniz bir iş projesi varsa alt yapısını oluşturabilirsiniz. Çünkü mücadele gücü olarak zayıf olsanız da zekâ ve yaratıcılık düzeyinde çok yüksek bir potansiyeliniz var, bunu değerlendirebilirsiniz. Son olarak haftayı Jüpiter’in geri hareketi ile kapatıyoruz. Krediler, ödemeler ve borçlar alanında etkilerken, miras beklentiniz varsa haberi gelebilir ama sonuçlanması Eylül’ü bulabilir. Yine maddi anlamda borçlanmak için çok uygun bir dönem değil.

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi krediler, ödemeler ve borçlar alanında etkilerken. Sağlık açısından da uzun zamandır ertelediğiniz bir operasyon varsa sonuçlandırmak isteyebilirsiniz. Ödemelerde ise bütçeniz aşan borçlanmalar için kesinlikle uygun bir zaman olmadığını belirtmek isterim, aksine ödemelerinizi tam ve eksiksiz gerçekleştirmeniz gerekli. Merkür’ün burç değiştirmesi ise iş ortamda geri planda kalmanıza sessiz kalıp içinizden konuşmanıza sebebiyet verebilir. Beyninizdeki düşünceleri durdurabilirsiniz oldukça başarılı olursunuz. Venüs’ün geri hareketi ise iş ortamındaki dedikodularla karşı karşıya bırakabilir. Çok fazla bayan figürlerine özel sırlarınızı anlatmamanızı, politik olmanızı tavsiye ederim. Mars’ın burç değiştirmesi ise seyahatler, uzun yolculuklar alanında etkileyecek. Şartlar düzelir düzelmez yolculuğa çıkabilirsiniz ve yurtdışı bağlantılı bir işiniz varsa sonuçlandırabilirsiniz. Bu arada sezgileriniz de oldukça kuvvetli olacak son olarak Jüpiter karşıt burcunuzda geri harekete geçiyor. Buda ilişkiler ve ortaklıklar ortaklıklarda sizin karar almanızı bugüne kadar beklediğiniz fırsatlar gelmediyse aksiyona geçmeniz konusunda  öğretici olurken. Ummadığınız tecrübeler değişik olaylar başınıza gelebilir saydığım bu konu başlıklarında kontrolü bırakmamanız lazım.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya karşıt burcunuz da yer alan Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etkiyle beraber hayatınızda ön plana çıkacak konular ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar olurken. Bu konu başlıklarında sorumluluk almak, egoyu kenara bırakıp partnerinizin ne istediğini deneyimlemek çok önemli olacak ve bu anlamda daha yapıcı olmanızı tavsiye ederim. Merkür’ün burç değiştirmesi ise enerji olarak size çok iyi gelecek ve daha fazla sosyalleşip, iletişiminiz sayesinde kazanç sağlayacaksınız. Aynı zamanda kalabalık ortamlardaki projelere açalım yaşayabilirsiniz. Venüs’ün geri hareketi ise yine aynı konularda etkileyecek, sosyalleştiğiniz alanlar, geleceğe dair projelerinizde yavaş ilerlemek ne kadar iş bağlantılarınız olumlu olsa da imzayı daha sonraya ertelemeniz önemli. Aynı zamanda arkadaş ortamınızdan birisinden hoşlanıyor, ilişki yaşamayı düşünüyorsanız bu dönem çok uygun değil. Mars’ın burç değiştirmesi ise ödemelerde etkileyecek duygusal davranabilirsiniz ama mantıkla yol almalısınız ödemeleriniz konusunda. Gereksiz borçlanmamanız lazım. Son olarak Jüpiter’in geri hareketi ile haftayı kapatıyoruz. Sizi sağlık alanında etkilerken kilo vermek diyet yapmanın, sağlığınıza özen göstermenin tam zamanı yoksa zor tecrübelerle bunu deneyimlemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi sağlık alanında etkilediği için uzun süreden beri uğraştığınız sağlık probleminiz varsa çözüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca bütün sağlık kontrollerinizi yaptırıp bu konu da ki soru işaretlerinizi de sonlandırabilirsiniz. Aynı zamanda iş ortamınız da sorumluluklar sizin üzerinizde olacak. Özellikle internet üzerinden yaptığınız işiniz varsa daha fazla çalışmanız gerekecek. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi kariyerde etkileyecek burcunuzun yönetici gezegeni, diğer yönettiği burca geçmesi iyi gelecek. Kariyerde planladığınız sosyal ortamı oluşturabileceksiniz, işlerinizi daha fazla kitleye yayabileceksiniz. Venüs retroda aynı konu başlangıçlarında etkileyeceği için nakit akışında sıkıntılar olabilir. Bu yüzden kapora almadan kesinlikle çalışmamanızı tavsiye ederim. Mars’ın burç değiştirerek karşıt burcunuzda yer alacak. Bu etki ilişkiler, ortaklıklar, evlilikte daha fazla mücadeleye, duygusallıktan kaynaklı sıkıntı yaşamanıza neden olurken. Jüpiter’in geri hareketi ise çocuklarla ilgili konularda etkileyecek onlara daha fazla vakit ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kendinizi geliştirecek eğitim, yarım bıraktığınız bir işiniz bir hobiniz varsa dönüş sağlayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, aşk, çocuklar, hobiler konularında etkileyecek ve zamanı çok iyi yönetmeniz gerekli ve tüm bu saydığım konu başlıklarında sorumluluk sizin üzerinizde olacak. Bu yüzden hayatınızı iyi programlamak ve yeri geldiğinde sorumluluktan kaçmamak devamında size mükafat olarak gelecek. Merkür’ün burç değiştirmesi ise kalabalık ortamlarda doğru iletişim kurmanızı sağlarken. Özellikle kariyerle, eğitimle ilgili konularda fırsatlar yakalamanızı sağlayacak. Uzun yolcuklar ve yurtdışı ile ilgili projeleriniz varsa bu dönemde yükselişe geçer fakat Venüs retro da yine aynı alanda gerçekleşeceği için para akışı olarak 25 Haziran’dan sonra yansımasını görebilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise iş ortamında etkileyecek duygusal davranmanız işte doğru karar almanıza engel olabilir. Bu etki mücadele gücünden uzaklaştıracak. Aynı zamanda sağlıkta da ayaklarınızın hassas olduğu olabilir. Son olarak haftayı Jüpiter’in geri hareketi ile kapatıyoruz. Bu etki aile ve yuva kavramın da etkilerken aile içindeki yaşı büyük insanların sağlık problemlerini siz çözmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva ve ev konularında etkileyecek. Ailenizdeki büyüklere karşı birçok konuda evet demek zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi baskı içinde hissedebilirsiniz. Yine ev ve aile ile almamız gereken sorumlulukları kesinlikle ertelemeyin devamında daha büyük problemler oluşmasın. Merkür’ün burç değiştirmesi ise ödemeler, borçlar, krediler alanında etkileyecek. Uzun zamandır yapılandırmak istediğiniz ödemeleri bu güzel etkiyle beraber rahatça yapabileceksiniz. Yine miras beklentiniz varsa sonuç alabilirsiniz. Venüs retro yine aynı alanda gerçekleştiği için ödemenizi düzenlemek için destek varken, kesinlikle sizi aşacak borçlanmaya girmemelisiniz. Aynı zamanda güvenmediğiniz kimseye borç para vermemelisiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi aşk alanında etkiliyor, romantik ilişkilere odaklı bir döneme giriyorsunuz. Diğer yandan çocuklarınızın duygularına hitap etmek için ekstra gayretiniz olabilir. Son olarak haftayı Jüpiter retro ile kapatıyoruz. Bu etki size yakın çevre, kardeşlerle olan iletişiminizi etkilerken. Komşularınızla sıkıntılar olabilir. Yakın çevrenizde iş yapsanız bile parasal kısmı işin büyümesi adına yavaş ilerleyecek bir dönem olduğunu söylemeyelim.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi yakın çevre, kardeşler ve kısa yolcuklarda olumlu etkileyecek. İletişim ağınızda hayatınızdan çıkması gereken herkesi çıkartacaksınız. Sizinle aynı fikirde olmayan insanlara zaman zaman evet demeniz gerekse de yine de farkındalığınız çok yüksek olacak. Sorumluluktan kaçmadan kimin hayatınızda ne kadar olması gerektiğini anlayarak ilerlemek size kazanç sağlayacak. Merkür’ün karşıt burcunuza geçmesi ise ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikte güzel bir sürece sokarken. Mevcut ilişkinizde gelecek odaklı bir karar olabilirsiniz. Partneriniz sizinle çok iyi bir iletişim kurabilir fakat Venüs retroda aynı alanda gerçekleştiği için hayatınızdaki insanın söylediklerine değil yaptıklarına bakmalısınız. Aynı zamanda yeni bir ortaklık için kesinlikle uygun zaman olmadığını da belirtmek isterim. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi aile alanında etkileyecek. Ailevi ilişkiler, aileyle kurduğunuz bağlar öne çıkabilir. Bu konuda hassas ve duygusal olacaksınız. Hatta hayatın diğer alanındaki mücadeleler aileden kaynaklı problemlerden dolayı sekteye uğrayabilir. Son olarak haftayı Jüpiter’in geri hareketi ile kapatıyoruz. Bu etki ile parasal anlamda akılcı davranmayı, gelirlerinizin artış hızının yavaşlayacağınız ve burada deneyim kazanmanızı sağlayacak. Bu yüzden kontrol elden bırakmadan gelirlerinizi arttırmalı harcamalarınızı kontrol altına almalısınız.

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi gelirlerinizde etkilerken. Para kazanma ve parayı harcama konusunda sorumluluk almalısınız. Kendi fikirlerinizi uygulama adına destek sağlayacak. Eleştirileri kendi fikirleriniz ile birleştirip akılcı olmanız çok önemli. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi iş ortamında etkileyecek. İş ortamındaki bağlantılarınız çok iyi iken, iş arkadaşlarınızla anlaşabildiğiniz rahat bir döneme girmemize rağmen Venüs retroda bu alanda gerçekleştiği için erkek figürleri ile sıkıntı olmasa da bayan figürleri ile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dedikodu artış gösterebilir, kendinizi bir olayın içinde bulmadan kontrollü olmalısınız. Ayrıca iş ortamından çok güzel bağlantılar kursanız da kimseye borç para vermemelisiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise yakın çevrenize daha fazla uğraşmanıza, onların duygusal konuları ve bağımlılıkları il uğraşmanıza sebebiyet verebilir. Sürpriz yolculuklar haziran sonuna kadar her an gerçekleşebilir. Son olarak haftayı burcunuzda ki Jüpiter’in geri hareketi ile kapatıyoruz. Bu etki parayla, kazançlarla, bilgi ile ilgili olarak yeni tecrübelere yönlendirebilir ama işleriniz yavaş ilerleyecek bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya burcunuzdaki Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi bireysel anlamda etkilerken kesinlikle sorumluluktan kaçmamanız, zaman yönetimini iyi yapmalısınız. Sizinle aynı fikirde olmayan insanlarla da çalışmayı öğrenmeniz gerekli, bu en büyük derslerden biri olacak. 29 Eylül’e kadar yaşadıklarınız not almanızı tavsiye ederim. Çünkü 2,5 yıl boyunca bu dönemde yaşadıklarınızı çözümlemek için uğraşacaksınız, sizin için bir alt yapı oluşturur. Merkür’ün burç değiştirmesi aşk, çocuklar ve hobileriniz konusunda etkileyecek. Bu konularda çok aktif iletişimde olup, bağlantılar kurabileceksiniz. Güzel hoş sohbet dönem sizin için fakat Venüs retroda bu alanda gerçekleştiği için para durumları, sevgi ve ilgi ile ilgili konularda problemler olabilir. Hayatınıza yeni birisi girse bile gerçekten doğru insan mı diye sorgulamadan onay vermemeniz gerekiyor. İletişim açısından çok destekleyici fakat sonuç açısından uzun vadeye yaymanızı tavsiye ederim. Mars’ın burç değiştirmesi sizi para alanınızda etkileyecek, duygusal durumlardan dolayı harcamalarız artabilir. Para harcamamak gelirlerinizi arttırmak mücadele konusu olurken. Son olarak haftayı Jüpiter’in geri hareketi ile bitiriyoruz. Bu etki sizin içe dönmenize meditasyon, yoga tarzı faaliyetlerle destek almanızı sağlarken sağlığınızın yeniden kazanmak için harika bir dönem.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Satürn’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi zor alandan etkiliyor, kendinizi kısıtlanmış, ruhsal bir hapishane içinde hissetmenize sebebiyet verebilir. Korkularınız ile yüzleşmek, güzel bir diyet sağlık programı sizin buradan kendinizi daha değerli hissetmenizi sağlayarak rahat çıkmanızı sağlayacak. Merkür’ün burç değiştirmesi ise aile ve ev konularında etkilerken. Ailenizle daha sıkı fıkı iletişim kurabilirsiniz. Evinizin içindeki elektronik eşyaları değiştirebilir, yenileyebilirsiniz. Venüs retroda bu alanda olacağı için ödemeler konusunda dikkatli olabilirsiniz. Alışveriş için okey ama ödeme kısmını uzun vadeye yaymanızı tavsiye ederim. Yine ev almak, ev değiştirmek, taşınmak isteseniz de uygun zaman değil yeni bir başlangıç adına uygun koşullar yok. Mars ise burcunuza geçiyor hayatla, kendinizle ilgili mücadele etmeniz gereken konular öne çıkabilir. Sezgilerinizi çok kuvvetli yaparken gerçekten bağımlılıklarınızı hedef rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Son olarak haftayı Jüpiter retro ile kapatıyoruz. Bu etki kalabalıklaştığınız arkadaş gruplarında, geleceğe dair projelerinizde etkileyecek, fırsatlar olsa bile işleriniz yavaş ilerleyecek ve tecrübeyle deneyim kazanacaksınız. Kontrolü elden bırakmamalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

Etiketler: 
Sema Sidar
burçlar

Facebook Google plus Instagram Twitter