Temiz Magazin
22 Mayıs 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Hazal Kaya: Sınırları kaldırmalıyız

Gündem
06 Aralık 2017
Hazal Kaya: Sınırları kaldırmalıyız

"Shameless"ın uyarlaması, "Bizim Hikaye"nin başrolü Hazal Kaya, Ranini.tv’ye röportaj verdi. Dizi sektöründe sık sık dile gelen “Orijinal senaryo çıkaramıyoruz” serzenişine değinen Hazal Kaya, “Bu durum hepimizde ortak bir şikayet dili oluşturuyor ama öneri geliştiremiyoruz. Yaşadığımız topraklarda anlatılmamış binlerce hikâye var ve yenilerini ekleme potansiyelimiz de çok yüksek. Daha çok okumak, izlemek, dinlemek ve sanatı takip etmek zorundayız” dedi.

Kaya Ranini.tv’ye verdiği röportajda şöyle devam etti: “Kanallar ve yapımcılar risk alıp bu zehir kafalarla birlikte, bu toprakların zengin hikâyelerini anlatmalı, avantaja çevirmeliler. Aslında önce kendimize koyduğumuz sınırları kaldırmalıyız”

KARAKTER KIYASLAMASI

"Shameless" ve "Bizim Hikaye"deki ana karakterler hakkında gelen “Fiona ve Filiz kendi dünyalarında bir değiş tokuş yapmaları gerekse neyi verip, ne almak isterdin?” sorusuna 27 yaşındaki Kaya, “Fiona’yı buraya getirsek darlanırdı. Ama Filiz’i oraya götürseydik hayatında gerçekten kadın olmanın zararlı bir şey olmadığını öğrenebilirdi” yanıtını verdi.

 

 

Etiketler: 
hazal kaya
Shameless
Bizim Hikaye