Reklam
Temiz Magazin
30 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

'İftarlık Gazoz' filminin yönetmeni Yüksel Aksu: "Cem’i çok çalıştırdım"

Gündem
26 Ocak 2016

Yüksel Aksu’nun yeni filmi “İftarlık Gazoz” 29 Ocak’ta vizyona giriyor. Film için 27 Ocak’ta 32 ilde birden gala yapılacak.

Aksu, “Mahalle kültürü, 70’li yılların sıcaklığı, dayanışma, dostluk, eski ramazanlar, yazlık sinemalar, komşuluk, dostluk ilişkilerini hatırlatacak” dediği filmde Cem Yılmaz’ın da üstün bir oyunculuk performansı sergilediğini söyledi.

Yüksel Aksu: “Cem’le ‘Dondurmam Gaymak’tan beri bir projede buluşmayı hayal ediyordum. Bu filme nasip oldu. Ben kendisinden çok memnunum ama galiba o benden o kadar memnun değil. Çünkü ömür boyu ezilmiş, iteklenmiş bir adam olarak, sette bir buçuk aylık bir iktidar yakalayınca tuhaflaşıyorum. Yıllarca hor görülmüşsün, hakir görülmüşsün, ezilmişsin büzülmüşsün, Cem Yılmaz var star. Fırsatını bulmuşken, ezmedim de kılkuyruklaştım. E top da bende, kovamayacaklarına göre. O bir buçuk ay açıkçası biraz agresiftim. Cem hep teskin etti, arabulucu oldu, kalabalıklarla aramı düzeltti. Cem’e hiç oyun vermeyle, tekrarla zaman da harcamadım. Her şey bir cümlede, tıkır tıkır. Çok çalıştırdım onu.

Film, 29 Ocak’ta vizyona girecek.

 

Hürriyet Gazetesi

 

Facebook Google plus Instagram Twitter