Reklam
Temiz Magazin
27 Şubat 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

İskoçya'dan toprak alıp Lord ve Lady unvanı kazanan ünlüler

Gündem
08 Ekim 2019
İskoçya'dan toprak alıp Lord ve Lady unvanı kazanan ünlüler

İskoçya’da 1 metrekare toprak satın alan kadınlar "lady", erkekler ise "lord" unvanı kazanıyor. İddiaya göre, Türkiye’de toplam 40 bin "lord" ve "lady" var. Bu kişiler arasında Çağla Şıkel, Burak Özçivit, Beren Saat gibi ünlü isimler de bulunuyor.

İskoçya, ülkeyi dünyaya tanıtmak ve doğal yaşamı koruma çalışmalarına maddi destek sağlamak amacıyla tarihi Glencoe Bölgesi’nden 1’er metrekarelik arazi satışları yapıyor.

105 sterlin yetiyor

105’er sterlin (745 TL) ödeyerek İskoçya’dan 1’er metrekare arazi satın alan erkekler "lord", kadınlar ise "lady" unvanı kazanıyor. Kurduğu şirketle satışlara aracılık yapan Fırat Kurtoğlu’nun verdiği bilgilere göre, Türkiye’de İskoçya’dan arazi alarak "lord" ya da "lady" unvanı kazanan toplam 40 bin kişi bulunuyor.

24 bin lady, 16 bin lord

Genellikle sevdiklerine farklı bir hediye vermek isteyenlerin kendilerine başvurduğunu söyleyen Kurtoğlu, “Türkiye’de 24 bin lady, 16 bin lord var. Türkiye’den İskoçya’dan toprak alarak ‘lord’ ve ‘lady’ unvanı kazanan ünlüler arasında Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kadir Doğulu, Hazal Kaya, Çağla Şıkel, Deniz Seki, Kenan Doğulu, Beren Saat, Sibel Can, Radyo Programcısı Geveze ve Beyazıt Öztürk de var” diye konuştu.

 

 

Kaynak: 
Posta
Etiketler: 
İskoçya
Fahriye Evcen
Burak Özçivit
Neslihan Atagül
Kadir Doğulu
hazal kaya
Çağla Şikel
Deniz Seki
Kenan Doğulu
Beren Saat
Sibel Can
Beyazıt Öztürk
Fırat Kurtoğlu
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter