Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

İşte ünlülerin bilinmeyen hastalıkları

Gündem
06 Eylül 2019
İşte ünlülerin bilinmeyen hastalıkları

Gösteri dünyasından görmeye alışık olduğumuz ünlü isimlerden bazıları hastalıkla mücadele ediyor. Kimi rahatsızlıklarını tedavi ettirirken kimilerinin ise ömür boyu sürüyor. Genç yaşlarında verdiği kilolalar sonrası baygınlıklar geçiren ve doktorunun epilepsi teşhisi koyduğu Bensu Soral, ''Meğer doktorun teşhisi yanlışmış. Epilepsi değilmişim. Kalbimde hayati tehlikesi olmayan, ama ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık oluşmuş" diyor. İşte detaylar ve ünlü isimlerin hastalıkları...

BENSU SORAL

Bensu Soral, 16 yaşındayken şişmanlayınca babası ''Kilolarına dikkat et'' diye uyarmış. Duruma çok üzülen Soral, bu sözleri dert edinerek diyete girince bir gün içinde 3 kez baygınlık geçirmiş ve hastaneye kaldırılmış. Bensu Soral'a doktor epilepsi teşhisi koyup 1 yıl ilaç tedavisi uygulamış. Soral, ''Meğer doktorun teşhisi yanlışmış. Epilepsi değilmişim. Kalbimde hayati tehlikesi olmayan ama ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık oluşmuş. Yaptığım bilinçsiz diyet bu durumu tetiklemiş. Aşırı heyecan ve nabız yükselten sporlar bana yasak. Ben de buna göre yaşıyorum'' diyor.

DEFNE SAMYELİ

Defne Samyeli, 2000'de rahim ağzı kanserine yakalandığını öğrendi. New York'ta ameliyat geçiren Samyeli uzun bir tedavi süresinden sonra Türkiye'ye tamamen iyileşmiş olarak döndü. Şimdilerde böyle bir rahatsızlığı bulunmayan Samyeli'nin kadınlara tavsiye olarak sık sık jinekoloğa görünmeleri ve testler yaptırmaları gerektiğini söylüyor.

GÖKHAN ÖZOĞUZ

Vertigo hastalığıyla mücadele eden Gökhan Özoğuz, O Ses Türkiye'de jüri olduğu dönemde programın çekimlerine katılamamıştı.

ASLI ENVER

Aslı Enver'in disleksi bozukluğu var yani okuma güçlüğü. Herhangi bir oyuncunun yarım saatte okuduğu metni Aslı Enver 4-5 saatte okuyabiliyor.

SEDA SAYAN

Yıllardır tiroid bezi rahatsızlığı olan ve düzenli olarak ilaç kullanan sunucu aç kalamıyor. Yemek yemediği zaman rahatsızlanan ve başı dönen Seda Sayan hastalığına hâlâ bir çare bulabilmiş değil.

BEYAZ

Bademcikleri oldukça hassas olan şovmen boğazlarına dikkat etmediği zaman sık sık doktora gitmek zorunda kalıyor. Soğuk şeyler yiyip içemiyor.

SERTAB ERENER

Sanatçı 11 yaşından itibaren ülseratif kolit hastalığı ile tanışmış. Uzun süre hastalığı ile mücadele eden Erener, hastalığının mesleğinin zirvesine çıkmasına engel olmasına izin vermeyerek yoluna devam etti. 1995 yılında kalınbağırsağı operasyon ile alındı. Erener halen sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.

TUBA ÜNSAL

Defalarca yüksek ateş, nefes darlığı, karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan Tuba Ünsal'ın dünyada çok az kişide rastlanan Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) adlı bir hastalığı var. Uzun süre tedavi gören Ünsal şimdilerde sağlığına kavuştu ama sık sık kontrollere gidiyor.

BEREN SAAT

Beren Saat'in uzun yıllar süren tırnak yeme hastalığını tedaviyle bıraktığı biliniyor.

CEM YILMAZ

Cem Yılmaz'ın da Beren Saat'le benzer şekilde tırnak yeme hastalığı olduğunu biliniyor.

 

 

Kaynak: 
Posta
Etiketler: 
Bensu Soral
Cem Yılmaz
Beren Saat
Aslı Enver
Tuba Ünsal
Sertab Erener
Beyaz
Seda Sayan
Gökhan Özoğuz

Facebook Google plus Instagram Twitter