Reklam
Temiz Magazin
19 Haziran 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kadınların En Büyük Sorunu Selülit İçin Tedaviler

Gündem
02 Haziran 2021
Kadınların En Büyük Sorunu Selülit İçin Tedaviler

 

Selülit tedavi yönteminin en büyük avantajlarından biri, uygulama sonrası iyileşme süresinin daha kısa sürmesi, seansların daha az olması ve harika sonuçlar elde etmenizdir. Bu tedavi için özel olarak üretilmiş olan cihazlar farklı farklı işlemler ile selülit sorununu ortadan kaldırıyor. Selülit tedavisi yöntemlerinde farklı işlemler ile kaba et bölgesinde ki kalın kabuk görünümleri, içe çöküklükler giderilmiş oluyor. Tedavinizin bittiği gibi istediğiniz şekilde günlük hayatınıza dönebilir ve yüzme, spor gibi dilediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Üstelik harika bir vücuda sahip olmanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Selülit tedavisi her cilt tipi ve rengine uygulanabilmektedir. Türüne göre farklı işlemler uygulanabilmektedir. Genel olarak kolajen üretimini tetikleyen türler tercih edilmekle birlikte, radyofrekans yöntemi ile de tedavi yapılmaktadır. Her kadında olan bu sorunlar düzensiz beslenme, spor yapmama, sürekli oturma nedeniyle olabilir. Yani bugün çalışan kadınlarda olacağı gibi, ev hanımlarında da sıklıkla görülmektedir. Yaş en büyük etken olurken, genç yaşta kadınlarda da görülmektedir.

Bu tedavi için uygulanan seanslar aşama aşama kaçla ve üst bacak bölgesine uygulanarak oluşan çökükler, kırıklıklar, portakal kabuğu deformasyonu da denilen görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca selülit durumlarına göre derecelendirilmiş olup, 4 farklı dereceye göre selülitler sınıflandırılmaktadır.

 

Selülit Tedavisi İçin En İyi Cihazlar

Bu cihazlar uygulamalarına göre farklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bunu siz bilemeyeceğiniz için, uzmanlar ile hangi cihazın kullanılması gerektiğine karar vermelisiniz. Seansların 6-7 tekrardan oluşması ve aralarında bir veya bir buçuk ay gibi bir süre bulunması göz önünde bulundurulduğunda, yaz mevsimine gelmesi muhtemel olan tedavi sürecinizde tatil keyfinden mahrum kalmamanız için selülit tedavisi için sonbahar ve kış aylarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Selülit tedavisinde herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat hormonların gelişiminin devam ettiği ergenlik döneminde uygulama yapılması tavsiye edilmiyor. Çünkü oluşum devam ettiği için, yeni bir formasyon kazanabilir. Bu nedenle orta yaş üzeri kadınlar daha çok tercih etmekte ve daha iyi sonuçlar almaktadır. Vücudumuzdaki selülitler genel olarak kalça ve üst bacak bölgesinde oluştuğu için, burada yapılacak işlemler sağlığınız için doğru bir adım olurken, daha temiz ve düzgün bir görünüme de sahip olmak kaçınılmaz olacaktır.

Doğal yöntemler ile de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Düzenli hareket yapmak, spor yapmak, sıvı tüketmek, kese yapmak ve daha onlarca farklı çözüm ve bitkisel yöntemler sayesinde bu sorunu aşmanız mümkün olacaktır. Ancak bunlarda her kişiye uygun olmayabilir veya oldukça zor olabilir. Yani tam anlamıyla beklentinizi karşılamayabilir.

Ancak cihazlar ile yapılan tedavinin diğer yöntemlerden ayıran en büyük özellik; rahat bir şekilde ve konforlu olarak tam sonuç almanız olacaktır. Üstelik her seans sonrasında farklılıkları da görmüş olacak ve kalça bölgenizde rahatlama da hissedeceksiniz.

Hangi Selülit Tedavi Cihazını Tercih Etmeliyim?

Bu tercihi uzmanların ve kliniklerin yapması daha doğru olacaktır. Çünkü sizde oluşan selülite göre cihaz seçilmesi gerekiyor. Exilis Elite Saten Germe, Akustik Şok Dalga Terapisi, Em Slim, Foma Plus, BodyFX cihazları çok fazla talep görmektedir. Her cihazın ise teknolojisi farklı olup, seansları da farklılık göstermektedir. İşte bir çok farklı yöntem olduğu için, en doğrusunu uygulayan merkezler bilecektir. Selülit tedavisi İstanbul fiyatları da buna göre belirlenmektedir. Yani sizde 4. derece bozulma varsa eğer, bunun için daha uzun seanslar ve daha zorlu işlemler bulunmaktadır. Ancak buna nazaran 2. derece bozulma olan kadınlarda bu süreç daha kısa sürecektir. Sonuç olarak bozulmanın derecesi her anlamda seçimleri, uygulamaları ve selülit tedavisi fiyatlarını etkilemektedir.

AWT cihazı ile cildin alt tabakasındaki çukurlara odaklanarak burada işlem yapmaktadır. Bu bölgeye güçlü ses dalgaları yollayarak yoğun bir basınç uygulayıp, ardından darbeleme işlemi ile titreşimli bir şekilde selüliti ortadan kaldırır.

Exilis Elite cihazı sayesinde kalça ve üst bacak bölgesinde oluşan yağlanma küçültülür ve kolojen üretimini tetikler. Bunu ise radyofrekans enerjisi ve ultrason mekaniği ile yaparak yağ bölgesine yüksek ısı uygulayarak işlem yapar.

Forma Plus cihazı en gelişmiş uygulamaların başında geliyor. Radyofrekans ile kolajen üreterek selülit tedavisini gerçekleştirir. Üstelik bu işlemi yaparken, kalça bölgenizin daha sıkı olmasını ve biçimli bir hale gelmesini sağlar.

Body FX cihazı ise basınç ile birlikte vakım işlemi yaparak, yağlara radyofrekans enerjisi yollayıp, selülitlerin ortadan kalkmasını sağlar. Tüm bunlar ise kontrollü olarak yapılır.

EMSlim cihazı ile tam anlamıyla 4. derece bozulma yaşayan kalçalarda da işlem yapılmaktadır. Bu dereceyi portakal kabuğu olarak adlandırabilirsiniz. Yani kalçalarınızda bu derece bir bozulma varsa, EMSlim sayesinde kaslı bacaklar, gergin bir cilt, ışıldayan bir tene sahip olacaksınız.

Selülitten Kurtulmanın En Etkileyici Yolu

Selülit tedavisi için tercih edilecek yöntem, size her hangi bir şekilde zarar vermeyecektir. Yani işlem sadece belirli bölgeye yapılıyor ve çevre dokuya hiçbir zarar vermiyor. Sadece kalçanızda ki çöküntülerden kurtulmayıp, ayrıca daha biçimli, güzel, dolgun ve pürüzsüz kalçalara da sahip olacaksınız.  Bugüne kadar gelişen yeni nesil medikal teknolojiler sayesinde selülit tedavisi yaptırırken herhangi bir zarar görmemiş olacaksınız. Diğer yöntemlerde tahrişler ve biçimde bozulmalar söz konusuyken, yukarıda saydığımız cihazlarda bu gibi sorunlar olmayacaktır.

Selülit tedavisi bir kerede yapılmadığı için, düzenli olarak seanslara katılmanız durumunda istediğiniz gibi selülitlerden kurtulmuş olacaksınız. Seansın ardından uygulanan bölgeyi korumak adına, uygulama merkezlerinden detaylı olarak neler yapılması gerektiği hakkında bilgi almalısınız. Herkes için hem tedavi yöntemleri farklılık gösteriyor, hemde yapılması gerekenlerde farklılıklar olabiliyor. Ancak bu yöntemlerde ağrı ya da acı olmadığını da ilk olarak belirtelim.

Bu tedavi yöntemlerinde cihazlar sürekli hareket halindedir. Kalçanın ve bacak bölgesinde gezinerek buraya işlem uygulanır. Böylelikle deri altında oluşan yağlarda giderilmiş olur ve küçülerek yok edilir. Bu yok edilme sonrasında artık selülit ortadan kalkar. Burada selülit tedavisi fiyatları da seans sayısına göre belirlenir. Seans sayısı ise bozulmanın yani selülit oranının ne kadar olduğuna göre değişir.

Sonuç olarak selülit tedavisi fiyatları için mutlaka uzmanlar ile görüşmelisiniz. Görmeden verilen fiyatlar, sadece bir seansın ortalama fiyatı olacaktır.

 

Selülit Tedavisi İle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun

Selülit tedavisi yaptırmak için mutlaka araştırmalısınız ve uzman görüşü alarak yaptırmaya karar vermelisiniz. Kullanılan cihazlar son teknoloji olmakla birlikte, her cihaz farklı işlem yaptığı için, size uygun cihazın olduğu merkezleri tercih etmelisiniz. Örneğin tek bir cihaz ile işlem yapan merkezler kötü değil, ama size uygun yöntem olup olmadığını da bilmeniz gerekiyor. Kötü niyetli tedavi merkezleri, bunun size uygun olduğunu söyleyebilir. Bu gibi yanıltıcı durumlarla karşılaşmamak için, farklı görüşler almalısınız.

Bu cihazlar genel olarak kalça ve bacak bölgesine işlem yapıyor olsa da, karın bölgesi, alt bacaklar ve kollar için kullanılanları da bulunuyor. Yani nerdeyse vücudun tamamına da uygulama yaptırmak mümkün. Tabii ki her bölge farklılık gösterdiği için, yukarıda saydığımız cihazlar ile değil ya da o cihazlara uyumlu bireylere sadece uygulama yapılır. Çünkü her bölümün kendine has özellikleri bulunuyor. Selülit tedavisi için bu yöntemler ile yapılan işlemler oldukça etkilidir. Diğer cihazlara göre işlemler hem daha konforlu hem daha kısa süren ve ayrıca da kısa zamanda yüz güldüren sonuçlarla neticelenir.

Selülit Tedavisi İşlemi Kaç Seans Sürer?

Yaklaşık olarak 4 ile 6 seans aralığında düzenli bir şekilde uygulandığında kurtulmak istediğiniz inatçı selülitlerden kurtulmuş olacaksınız. Ancak durumunuza göre bu seans sayısı 10-12 seansa kadar uzayabilir. Her bir seans, kalça ve bacak bölgesinin tamamına işlem yapılması üzerinden hesaplanılırsa yaklaşık olarak 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Ancak bu cihazlara göre değişiklik göstereceği gibi, ayrıca seanslar arası sürede değişiklik gösterecektir.

Selülit tedavisi işleminin uygulanacağı bölgede herhangi bir yara ya da hastalık/ hastalıklı doku gibi bir problem mevcut ise o bölgeye işlem yapılmamaktadır. Öncelikli olarak bu kısımların tedavi edilmesi gerekmektedir. Hastalık geçici bir rahatsızlıktan ibaret olsa bile sorunlu bölge iyileşene kadar beklenmelidir. Ayrıca selülit tedavisi yaz ya da kış yapılması fark etmez. Seans süreci cihazlara göre değiştiği için, kimi cihazlarda 7-10, kiminde 2 hafta seans arası süreç bulunmaktadır.

 

Selülit Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Yapılan çalışmalarda selülit tedavisi seanslarının yol açtığı sağlık problemine rastlanmamıştır. Ancak hamileler ve henüz ergenlik çağına ulaşmamış kişiler kesinlikle yaptıramaz. Bu nedenle ergenlikten çıkmamış kişiler ve gebe olan kadınlar için selülit tedavisi uygulanmaz. Fazla kilosu olup, kilolarını veren genç bireylerde de uygulanması tavsiye edilmez. Yapılması gereken öncelikle vücudun oturması ve sonrasında tedavi yapılmasıdır.

Eğer sizde selülit tedavisi yaptırmaya uygunsanız, bunun için durumunza göre 10-12 seansa kadar sürebileceğini bilmelisiniz. Her seans 20-40 dakika arası sürecek olsa da ve seanslar arasında 2 hafta olduğunu düşünürsek eğer, maksimum 6 ayda tüm selülitlerden kurtulabilirsiniz. Sonuçta selülit derecesine göre yapılacak bu işlemler her anlamda daha faydalı olacaktır.

Artık daha kolay bir şekilde selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, bu cihazları tercih edebilir ve güzellik merkezleri sayesinde istediğinizi elde edebilirsiniz. Zaman içerisinde selülitler yeniden oluşacağı için, bunlardan kaçınmaya çalışmalısınız. Ancak bu oldukça zor olacağı için, yeniden oluşması durumunda tekrar selülit tedavisi yaptırabilirsiniz.

Etiketler: 
Selülit
selülit hakkında
selülit tedavisi

Facebook Google plus Instagram Twitter