Reklam
Temiz Magazin
20 Ocak 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Temiz Magazin - Ergül Keskin

KADİR İNANIR ve VAHİDE PERÇİN’İ BEYAZ PERDEDE BULUŞTURAN “KAPI” FİLMİ VİZYONA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Gündem
07 Kasım 2018
KADİR İNANIR ve VAHİDE PERÇİN’İ BEYAZ PERDEDE BULUŞTURAN “KAPI” FİLMİ VİZYONA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Başrollerinde Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ı bir araya getiren “Kapı” filmi, Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol’un da konuk oyuncu olarak yer aldığı güçlü kadrosuyla sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği “Kapı”, Süryani bir ailenin yüreklere dokunan, sımsıcak bir insan hikâyesini anlatıyor. Çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de gerçekleşen film 14 Aralık 2018’de vizyona girecek.

Başrollerinde Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ı bir araya getiren “Kapı” filmi, Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol’un da konuk oyuncu olarak yer aldığı güçlü kadrosuyla sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği “Kapı”, Süryani bir ailenin yüreklere dokunan, sımsıcak bir insan hikâyesi...

Senaryosunu Filiz Üstün Durak’ın kaleme aldığı “Kapı” filminin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Nihat Durak oturuyor. Başrollerini Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ın paylaştığı filmde Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol da konuk oyuncu olarak rol alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez, Özgün Çoban ve Reyhan Özdilek’in yer aldığı “Kapı”nın çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de gerçekleştirildi.

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu seyahat hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

 

Görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz’un, kurgusunu Akın Denizli’nin yaptığı, müziklerini Güldiyar Tanrıdağlı’nın hazırladığı Durak Film yapımı “Kapı”nın yapımcıları ise Önder Köse ve Filiz Üstün Durak.

Etiketler: 
Kapı
Kadir İnanır
Vahide Perçin
Aybüke Pusat
Timur Acar
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter