Temiz Magazin
28 Ocak 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kan donduran cinayete ünlü isimler sessiz kalmadı: "O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun!"

Gündem
23 Ağustos 2019
Kan donduran cinayete ünlü isimler sessiz kalmadı: "O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun!"

Emine Bulut, 6 gün önce eski eşi tarafından 10 yaşındaki kız çocuğunun yanında bıçaklanarak öldürülmüştü. 38 yaşındaki Emine Bulut'un son anlarının yer aldığı video ortaya çıktı. Bulut "Ben ölmek istemiyorum" derken, kızı F.B.B.'nin ise "Anne lütfen ölme" sözleri ile yürekleri burktu.

Kan donduran cinayete ünlü isimler de sessiz kalmadı. İşte o paylaşımlar...

HAZAL KAYA

"Kutsal olan aile değil,insan yaşamıdır! Engellemeniz gereken boşanmalar değil, kadın cinayetleridir! Erkek terörüne de erkek terörü denir, bunu tartışmaya açamayacak kadar çok kayıp verdik! O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun... Durdurun bu cinayetleri artık!"

DEMET AKALIN

"Nasıl bakabildiniz videoya? Ben bakamadım... Hafızamdan çıkmaz. Allah'ım kötü insanları cehennemden önce burada yak! Rabbim nasıl bir sabır verecek o çocuğa?"

İSMAİL HACIOĞLU

"Yine kararttınız dünyayı... Yeter... Kadına Şiddete Hayır... Hayır da... eee..."

NİLÜFER YUMLU

Yeter artık... Kadına Şiddete Hayır... Çok üzgünüm çoook"

MELİS İŞİTEN

"Biz Emine Bulut’un 'Ölmek istemiyorum' diyerek attığı çığlıklarız. Biz Emine’nin kızının 'Anne lütfen ölme' diye yakarışlarıyız. Meşrulaştıranın, normalleştirenin, kabullenenin ve kabul ettirenin insanlıkla alakası olamaz. Bu haberin ardına Ama bir de şu açıdan bakın' gibi devam eden herhangi bir cümlenin ve bakış açısının kabulu yok. Kanım dondu. Bu ilk değil. Ama biz ne yapıyoruz? Nasıl yaşantımıza dönüyoruz?"

CEYHUN YILMAZ

"İnsan kelimesine utanç ilave eden ciğersiz değersiz katil Emine Bulut'un canına kıydı. İnşallah 'normal' gelmiyordur memleketime!"

ESRA EROL

"Ölüme mahkum edilen anneler, yaşarken ölen tüm evlatların çığlığı son bulsun. Bu son olsun!"

ARDA EREL

"Ataerkilliğin zindanında yaşayan kadınlar, acının hep göbeğindeler... Kadın-erkek arasında kadına yaşatılan uçurumlarda ezilen kadınlardan Emine Bulut tek değil, milyonlarca var. Toplumda düşünceler eğitilmedikçe son olmayacak. Çok üzgünüm ama en çok hiçbir şey değişmeyeceği için. Televizyonlarda hâla kadının erkekten alt sınıf olduğunu, ona muhtaç olduğu konuşuldukça kadınlar erkeklere kendilerini mahkum hissedecekler. Kadını damızlık gibi algılayan, buna hizmet eden sisteme lanet olsun. Kadını erkekle eşit görmeyenlere de!"

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
hazal kaya
Demet Akalın
Acun Ilıcalı
Sıla
İsmail Hacıoğlu
Eser Yenenler
Ceyhun Yılmaz
Esra Erol
nergis kumbasar
Nilüfer Yumlu

Facebook Google plus Instagram Twitter