Reklam
Temiz Magazin
20 Temmuz 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kanal D haberin başarılı ismi Buket Aydın'dan Fatih Altaylı'ya hak ettiği yanıt ekrandan geldi!

Gündem
14 Eylül 2018
Kanal D haberin başarılı ismi Buket Aydın'dan Fatih Altaylı'ya hak ettiği yanıt ekrandan geldi!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dünkü köşe yazısında Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'ın Nihat Doğan olayıyla ilgili olarak "Çok daha fazlasını biliyoruz" açıklamasını eleştirmişti.

Fatih Altaylı, şarkıcı Nihat Doğan'ın 11 ve 17 yaşlarındaki iki kız çocuğunu alıkoyduğu yönündeki iddialara yönelik, Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'ın 'Çok daha fazlasını biliyoruz' açıklamasını eleştirerek, "Bu cümle bir habercinin asla etmemesi gereken bir cümle. Medya kuruluşları, muhabirler, gazeteler, televizyon habercileri 'Daha fazlasını da biliyoruz' diye bir cümle kurmazlar, kurmamalılar. Medya biliyorsa yazar, duyurur. 'Konuşturma bizi' hafif veya ağır bir tehdit cümlesidir. Yayıncılar haberi ve bilgiyi paylaşırlar" demişti.

Altaylı'nın dün kaleme aldığı bu yazıya Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'dan jet yanıt geldi. Aydın, Kanal D ekranlarından verdiği yanıtta, "Kendisine vücudu parçalanmış halde iki çocuk annesinin fotoğrafını yayınlaması nedeniyle haberciliğine yöneltilen eleştirileri hatırlatırım. O dönemlerde bu eleştirilere 'Haber bu şekilde okunuyor' cevabını vermişti. Biz o atılan manşet gibi aileleri düşünmeden haber yapmıyoruz. Biz ailelerin 18 yaşından küçük çocuklarını ve ailelerin de durumunu düşünerek haber yapıyoruz. Benim tek söylemek istediğim şey buydu. Bir şey sakladığımızı ima etmedim" dedi.

İşte, Buket Aydın'ın Altaylı'ya verdiği yanıt:

Etiketler: 
Buket Aydın
Fatih Altaylı
Nihat Doğan
Kanal D
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter