Reklam
Temiz Magazin
04 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Karakomik Filmler 2 galası gerçekleştirildi

Gündem
16 Ocak 2020
Karakomik Filmler 2 galası gerçekleştirildi

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği "Karakomik Filmler" serisinin devam filmi Karakomik Filmler 2 galası önceki gün gerçekleştirildi. İki filmin tüm oyuncu kadrosunun katıldığı gala görkemli kadrosuyla dikkati çekti.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler 2, birbirinden bağımsız, hikayeleriyle 17 Ocak’ta vizyona giriyor. Filmlerin galası önceki akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Galaya her iki filmin oyuncu kadrosunda yer alan Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Büşra Develi, Özge Özpirinçci, Cem Davran, Celil Nalçakan, Emin Gürsoy, Hakan Gerçek, Saba Tümer katıldı. Davetliler arasında ise Demet Akbağ, Sevil Sabancı, Pervin Ersoy, Seda Bakan, İdil-Mert Fırat, Nilperi Şahinkaya ve Emre Yusufi, Demet Evgar, Ayşegül Dinçkök, Elif Dürüst, Yasemin Aloğlu, Sedef İybar, Berrin-Olgun Zorlu, Mehmet-Can Aslantuğ, Doğa Rutkay Kamal-Kerimcan Kamal, Bade İşçil, Burak Yamantürk, Ali Sunal, Ferit Aktuğ, Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan, Jaklin Güner, Elif Gönlüm, Zeynep Selgur, Harun Tekin, Tilda Tezman, İbrahim Selim, Çiğdem Kamer, Dilek Hanif, Selin Şekerci gibi isimler yer aldı.

Cem Yılmaz - Muzaffer Yıldırım

Cem Yılmaz ve Muzaffer Yıldırım perde açılıp film başlamadan önce sahnede izleyicilerle buluştu. Cem Yılmaz, “Bildiğiniz gibi filmlerin ilk serisini ekim ayında sizlerin beğenisine sunduk ve beğenmediniz ama bu bizi yıkmadı çünkü iki tane daha çekmiştik” diyerek esprili bir söylemle başladığı konuşmasıyla salonu güldürdü.

Yılmaz, “Karakomik Filmler ile 2000’li yılların başında yazdığım hikayeleri beyazperdeye taşıdık. 47 yaşındayım, 23 senedir sinemayla hobi olarak ilgileniyorum” dedi. Yılmaz sahnede davetliler arasında bulunan Yavuz Turgul’a da sahneden seslenerek, “Hayatımda ilk izlediğim Türk filminde emeği olan dolayısıyla bugün burada izleyeceğiniz filmlerde de katkısı olan Yavuz Turgul bugün burada bizlerle. Sinemayla ilgili ne hissetiysem onun mutlaka bir parçası vardır” dedi.

Cem Yılmaz’ın "filmlerimizin mimarı" dediği yapımcı Muzaffer Yıldırım ise “Cem’le uzun süredir birlikte çalışıyoruz. Yapığımız her filmden gurur duyuyorum. Eminim yıllar sonra izlediklerinde bu filmleri izlemekten keyif alacaklar. Karakomik Filmler ile sizlere yeni bir tarzı sunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Gala gösteriminin sonunda tüm oyuncular sahneye çıkarak izleyicileri selamladı ve teşekkürlerini sundu.

Cem Yılmaz, Emanet filminde Birol, Deli’de ise Taksici Güven karakterleriyle beyazperdede iki karakteri canlandırıyor.

Kara bir mizah barındıran Emanet ve Deli, Cem Yılmaz’ın yıllar önce kaleme aldığı senaryoların beyazperdeye uyarlanmasını oluşturuyor.

Emanet; Birol’un (Cem Yılmaz) yetenek yarışmalarıyla şöhret olma hayalinin peşinden koşan Birol’un macerasını izletirken kadrosunda Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Tansu Biçer, Celil Nalçakan, Saba Tümer gibi isimleri bulunduruyor. Deli ise Taksici Güven’in (Cem Yılmaz) yolculuğunu ekrana getiriyor.

En büyük hayali "aşık olduğu kızın gözlerine saatlerce bakmak" olan Güven, bir gece mesaisinde başına gelen olayların örgüsüyle, seyirciye dramatik bir hikaye yaşatıyor. Deli’de Cem Yılmaz’ın yanı sıra Özkan Uğur, Cem Davran, Büşra Develi, Emin Gürsoy rol alıyor.

2018’de çekimleri gerçekleştirilen Deli ve Emanet, toplam 110 dakika süreleriyle seyirciyle buluşuyor. Her iki filmin müziklerinde de Jinglehouse imzası bulunuyor. Ayrıca Erkin Arslan’ın filme özel yaptığı "Rompo Happa" ve Yasemin Mori’nin "Tuzlu Su" şarkıları da filmde yer alıyor.

"Karakomik Filmler" serisinin ana sponsorluğunu ev teknolojilerinin lider markalarından Arçelik, co-sponsorluğunu ise Ford üstleniyor.

Ali Sunal - Nazlı Kurbanzade Sunal - Doğa Rutkay Kamal - Kerimcan Kamal

Levent Babataş - Demet Evgar

Bade İşcil

Burak Yamantürk

Özge Özpirinçci - Büşra Develi  

Hakan Altun

Seda Bakan

Selin Şekerci

İbrahim selim

Itır Esen

Ferit Aktuğ

Emre Yusufi - Nilperi Şahinkaya

Harun Tekin

Didem Balçın - Can Aydın

Dilek Hanif - Demet Akbağ - Sedef İybar

Mehmet - Can Aslantuğ

Mert - İdil Fırat

Yağmur Atacan - Pınar Altuğ

Varol Yaşaroğlu

Aslı Hünel - Savaş Yurtsever

 

 

Etiketler: 
Karakomik Filmler 2
Cem Yılmaz
Özkan Uğur
Çağlar Çorumlu
Zafer Algöz
Can Yılmaz
Büşra Develi
Özge Özpirinçci
Cem davran
Celil Nalçakan
Emin Gürsoy
Hakan Gerçek
Saba Tümer
Demet Akbağ
Seda Bakan
Mert Fırat
Nilperi Şahinkaya
Demet Evgar
MEHMET ASLANTUĞ
Doğa Rutkay
Kerimcan Kamal
Bade İşcil
Burak Yamantürk
Ali Sunal
Ferit Aktuğ
Pınar Altuğ
Yağmur Atacan
Harun Tekin
İbrahim Selim
Selin Şekerci
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter