Reklam
Temiz Magazin
06 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Karakomik Filmler gala gösterimi gerçekleşti

Gündem
17 Ekim 2019
Karakomik Filmler gala gösterimi gerçekleşti

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği "Karakomik Filmler" serisinin ilk filmleri "Kaçamak" ve "2 Arada"nın galası önceki gün düzenlendi. İzleyiciye aynı seansta, tek biletle, iki ayrı film sunan Karakomik Filmler’in ekibi davetlilerle birlikte yapımı izledi.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler birbirinden bağımsız senaryoları ile 18 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Filmin galası vizyon öncesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Galaya filmin oyuncuları; Cem Yılmaz, Can Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Necip Memili, Cemre Ebuzziya, Nilperi Şahinkaya, Umut Kurt, Cem Davran, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Alişan Uğur, Mehmet Küçükdurmaz ve yapımcı Muzaffer Yıldırım katıldı. Galaya gelen isimler arasında; Fazıl Say-Ece Dağıstan, Yılmaz Erdoğan, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, İdil-Mert Fırat, Demet Akbağ, Pervin Ersoy, Revna Demirören, Harun Tekin, Elif Mısırlı, Burcu Biricik-Emre Yetkin, Bade İşçil, Mehmet-Can Aslantuğ, Rana-Erol Tabanca, Şule Zorlu Cümbüş, İnci Aksoy, Mahsun Kırmızıgül-Ece Binay, Ahu Yağtu, Gupse Özay, Özge Özberk, Zeynep Bastık, Tanem Sivar-Edhem Dirvana, Pelin Akil-Anıl Altan, Leyla Alaton, Arzu Kaprol, Siren Ertan Kayalar-Ersin Kayalar, Alina Boz, Başak Parlak, Derya Uluğ gibi isimler katıldı.

Oyuncular, film gösterimi öncesinde davetlileri selamladı. Filmin yapımcılarından Muzaffer Yıldırım, “Bir sene bekledik ama değecek bir proje oldu. İlk defa iki filmi ardı ardına seyredeceksiniz, bu açıdan çok değişik bir proje oldu. 1 sene sonra artık Karakomik Filmler seyircinin” dedi. Filmin yönetmeni, senaristi ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz, “Uzun yıllardır beraber çalıştığımız arkadaşlarımız dışında aramıza yeni katılan arkadaşlarla gurur duyuyorum. Bu yetenekli insanlarla çalıştığım için şanslı olduğumu düşünüyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

4 arkadaşın "kaçamak yapalım" derken kendilerini bir maceranın ortasında bulacağı Kaçamak ve feribotta garsonluk yapan Ayzek’in öyküsüyle 2 Arada filmleriyle beyazperdeye taşınıyor. Türk Sinemasında ilk kez gerçekleşen bir şekilde birbirinden konu, karakter, mekan ve müzik olarak tamamen bağımsız iki filmin aynı seansta izleyici ile buluştuğu Karakomik Filmler, bu özelliğiyle dünyada da örneği az olan bir sinema deneyimi sunuyor. Cem Yılmaz, 17 yıl önce yazıp beklettiği Karakomik Filmler’i “Daha dramatik, acı-komik ve karakter bazlı hikayeler” olarak tanımlıyor.

390 kopya ile 1300 salonda tüm Türkiye’de gösterime girecek Karakomik Filmler’in görüntü yönetmenliğinde Ahmet Sesigürgil’in; müziklerde ise Jinglehouse imzası bulunuyor.

"Kaçamak" ve "2 Arada"nın ardından Karakomik Filmler’in ikinci serisi "Deli’ ve "Emanet", Ocak 2020’de vizyona girecek. "Karakomik Filmler" serisinin ana sponsorluğunu ev teknolojilerinin lider markalarından Arçelik, co-sponsorluğunu ise Ford üstleniyor.

Bade İşçil

Aslı - Kaan Cüreklibatur

Ahu Yağtu

Alina Boz

Aytaç Şaşmaz

Başak Parlak

Can - Mehmet Aslantuğ

Ceza

Didem Balçın

Duygu Sarışın

Ece Binay - Mahsun Kırmızıgül

Edhem Dirvana - Tanem Sivar

Emre Yetkin - Burcu Biricik

Erdil Yaşaroğlu - Begüm Kütük Yaşaroğlu

Gaye - Çağlar Çorumlu

Harun Tekin

Hatice Aslan

Kaan Yıldırım

Meriç Aral

Mert - İdil Fırat

Naz Elmas - Erol Özmandıracı

Nilperi Şahinkaya - Emre Yusufi

Özge Özberk

Özge Özpirinçci

Pelin Akil - Anıl Altan

Zeynep Bastık

Zeynep Yılmaz - Cem Belevi

 

 

Etiketler: 
Karakomik Filmler
Kaçamak
2 Arada
Gala
Cem Yılmaz

Facebook Google plus Instagram Twitter