Reklam
Temiz Magazin
20 Haziran 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kaş tasarımının profesyonel ismi Ergül Keskin, "kaş kontürü" hakkında tüm merak ettiklerinizi cevapladı!

Gündem
22 Aralık 2018
Kaş tasarımının profesyonel ismi Ergül Keskin, "kaş kontürü" hakkında tüm merak ettiklerinizi cevapladı!

 

ANKARA'DAKİ 37 YILLIK MESLEKİ DENEYİMİNİN ARDINDAN, ŞİMDİ DE ZORLU CENTER'DA İSTANBULLULARA HİZMET VERMEYE BAŞLAYAN, KAŞ PROFESYONELİ ERGÜL KESKİN'İN "KAŞ" KONUSUNDAKİ BİLGİLENDİRİCİ YAZILARINA DEVAM EDİYORUZ. 

http://www.ergulkeskin.com.tr/

 

ERGÜL KESKİN: Kaş kontür uygulaması ile bakışlar yeniden tanımlanıyor…

Güzellik anlayışını tanımlayan unsurlar her zaman dinamikliğini koruyarak değişken bir tablo yaratıyor. Yeni trendler, anlayışlar ve birbirinden farklı uygulamalar bu dinamik yapının en önemli parametreleri arasında yer alıyor. Yenilikçi yöntemlerin başında ise çok daha doğal ve organik tekniklerle kaşa güçlü bir form kazandıran kaş kontürü uygulaması geliyor. Ergül Keskin Conture Make Up  Studio’nun Kurucusu Ergül Keskin, kaş kontürü hakkında bilinmesi gereken detayları anlatıyor.

BİLMEYENLER YA DA MERAK EDENLER İÇİN KAŞ KONTÜRÜ NEDİR? 

Kaş kontür; renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılan, tamamen sağlıklı ve tehlikesiz bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

 

Daha çok kaşı seyrek olan ve şekil bozukluğu olan kişilerin tercih ettiği kaş kontürü, yüzde ve ifadede yarattığı etkileyici değişiklikler sayesinde kaş şeklini beğenmeyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

 

KAŞ KONTÜR UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR? 

Trendler değişir, standartlar değişir ancak çağlar boyunca insanoğlunun güzelleşme çabası değişmez. Bu çabanın temelinde ise simetrik bir yüze sahip olmanın güzelliğin en önemli kıstası olarak görülmesi vardır. Yüzün merkezini oluşturan ve bakışları karakterize eden kaşlar, simetrik bir yüzün en etkili oyuncularıdır. Kaş kontürü ise yapılan işlemler sonucunda istenilen şekil ve kalınlığı sağlayarak simetrik bir oran yaratır. Her gün uygulanması zor olan kaş doldurma işlemini tek seansta hallederek, makyajın önemli bir rutinini sorun olmaktan çıkarır. Bakışları yeniden inşa ederek anlam ve derinlik katar. Görünüm, renk ve yön itibarı ile mevcut kaşlardan ayırt edilemeyecek bir etki yaratarak doğala en yakın sonuca ulaştırır.

Kimler kaş kontür uygulaması yaptırabilir?

Kaşından memnun olmayanlar,
Yanlış uygulamalar sebebiyle kaşı seyrekleşenler,
Kaza sebebiyle kaşını kaybedenler,
Hastalık sebebiyle kaşını kaybedenler kaş kontür uygulaması yaptırabilirler. Hatta kemoterapi görmüş kişiler de tek kullanımlık iğnelerle steril bir ortamda bu yöntemden faydalanabilirler.

Kaş kontür uygulaması nasıl yapılır, acılı bir yöntem midir?

Kaş kontür uygulamasının öncelikle yüze en çok yakışacak kaş modelinin belirlenmesiyle başladığını ifade eden Ergül Keskin; “Bundan sonraki aşamalar sanılanın aksine ağrılı ya da acılı değil aksine oldukça kolay ilerler. Belirlenen kaş modeli ön çizim ile kişiye çizilir. Bu işlem ağrısızdır, makyaj yapmaya benzetilebilir. Ön çizim sonrasında kıl ve 3D çizim tekniği ile yüze uygulanır. İşlem süresi uygulanacak kaş yoğunluğuna göre 1.5 ila 2 saat arasında değişir. İşlem gerçekleştirildikten 20 gün sonra son dokunuşlar yapılarak kaşa son hali verilir. Kullanım süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişiklik gösterir” dedi.

 

Kaş kontür uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgenin su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.
İlk bir hafta işlem yapılan bölgeye sıcak su değmemesi de diğer önemli ayrıntıdır.
Güneşe çıkarken ekstra özen gösterilmeli. Uygulama yaptırdıktan sonra kaş bölgesinin güneş ile doğrudan teması engellenmelidir. Güneş bu bölgede iz kalmasına yol açabilir.
Ayrıca işlem sonrasında solaryuma gidilmemelidir.
Kadınlar için geçerli bir diğer kural ise bu işlemin regl döneminde yapılmamasıdır. Regl döneminde vücutta medyana gelen ödem işlemin kalıcılığını olumsuz yönde etkileyebilir.
İşlem sonrasında bölgede kabuklanma olabilir. Kabuklar kesinlikle soyulmamalı, kendi kendine düşmesi beklenmelidir.
İşlem sonrasında en az bir hafta boyunca kaşa kozmetik bir ürün değdirmemeye özen gösterilmelidir.

ERGÜL KESKİN

Ergül Keskin, 37 yıllık mesleki deneyimiyle Ankara'da ve şimdi de İstanbul Beşiktaş'da bulunan Zorlu Center'da hizmet veriyor.

TURAN GÜNEŞ BULVARI, PARK ORAN OFİS, KAT:5, NO: 11-12 ORAN/ANKARA

+90 (312) 490 00 98 
+90 (312) 441 08 76 
+90 (533) 224 21 28 

ZORLU CENTER R1 TERASEVLER KAT:T1 D:104 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

+90 (212) 801 57 50 
+90 (538) 040 63 65

 

ERGÜL KESKİN'İN İNSTAGRAM ADRESİ:

https://www.instagram.com/ergulkeskinofficial/

Etiketler: 
Ergül Keskin
kaş kontürü
Zorlu Center
Zorlu Alışveriş Merkezi
Zorlu
Ankara

Facebook Google plus Instagram Twitter