Reklam
Temiz Magazin
20 Ocak 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Temiz Magazin - Ergül Keskin

KERİMCAN DURMAZ, ENES BATUR, DANLA BİLİC, MURAT ÖVÜÇ’E DAVA ŞOKU!

Gündem
07 Kasım 2018
KERİMCAN DURMAZ, ENES BATUR, DANLA BİLİC, MURAT ÖVÜÇ’E DAVA ŞOKU!

KERİMCAN DURMAZ VE DANLA BİLİC’E DAVA ŞOKU!

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocukların üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri anlattı ve Kerimcan Durmaz, Danla Bilic ve Enes Batur’a karşı birlik olma duyurusu yaptı.

Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocuklar üzerinde yaptığı olumsuz etkileri anlatarak, bunun için harekete geçilmesi için yetkililere ve ailelere çağrıda bulundu.

Nacar, "Bir dernek kurduk. Bu derneğin bir amacı var. Çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma sosyal yardımlaşma derneği. Bu dernek aslında çok geç kalınmış bir dernek. Daha önceden kurulması gerekiyordu. Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı. Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık. İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler. Fenomenlerden birisi olan Enes Batur’a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım" diye konuştu.

‘SİZE BİRİLERİNİN DUR DEMESİ LAZIM’

‘Kerimcan kim, Enes Batur kim? Dolayısıyla Murat Övüş diye beyefendi çıkmış bilmem ne kelimeler kullanıyor. Danla Bilinç aynı şekilde. Bir peynir lafı yaptı bir tuvalet lafı yaptı hep küfürler. Size birilerinin dur demesi lazım. Bu noktada biz dernek olarak müdahale yaptık. Çocuklarınızı korumak istiyorsanız bizim derneğimizin altına gelin. Biz sizlerden gelen rahatsızlıkları iletiyoruz’.

‘ELİNİZİ ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN’

Fenomenlere, ‘elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin ve para uğruna harcamayın” diyen Başkan Nacar, "Sekiz yaşında bir erkek çocuğu Kerimcan'ı izleyerek ruj sürebiliyorsa, bu çocuğun ilerisini düşünün. Lütfen sosyal medyanın üzerinde paylaşım yapanları en azından denetlemek için ilgililere söylüyorum harekete geçme zamanı gelmiştir. Biz düğmeye bastık. Sanatçılara da şunu seslenmek istiyorum. Yaşanmış bir olay vardı Kerimcan'ın herkes kaybolmuştu. Kimse arkasında durmamıştı. Ne oldu da bugün birlik beraberlik içinde olduk ve bir hanımefendinin ayakkabısının içinden alkol içebilme lütfuna geldik. Allah aşıkına biz nereye gidiyoruz? Bunların hepsine anne babalar dur diyelim. Artık bitsin. 18 yaşın altındaki çocukların bu paylaşımlara dikkat etmesi lazım. Elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin. Para kazanma uğrun onları harcamayın, onların gelecekleriyle oynamayın. Çocuklar, anne babalarınızın dualarını alın onları üzmeyin’ şeklinde konuştu.

Etiketler: 
Erhan Nacar
Kerimcan Durmaz
Danla Bilic
Enes Batur
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter