Temiz Magazin
18 Temmuz 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

KKTC’de tek gündem "O Ses Türkiye" birincisi Lütfiye!

Gündem
07 Şubat 2018
KKTC’de tek gündem "O Ses Türkiye" birincisi Lütfiye!

"O Ses Türkiye" yarışmasında birinci olan Kıbrıslı Lütfiye Özipek, KKTC’de birinci gündem maddesi oldu. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, zaferin ardından Ada’ya dönen Lütfiye Özipek’le bir araya geldi ve başarısından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Kıbrıs Türk halkı adına canı gönülden seni kutluyorum” dedi. Mutluluk sözlerinin tüm Kıbrıslı Türklerin duyguları olduğunu vurgulayan Akıncı, Özipek’e her türlü desteği vermeye hazır olduğunu dile getirdi. Lütfiye’nin albüm çalışması içinde olduğunu öğrenen Akıncı, “Belki oradan başlayarak bu desteğimizi başlatırız ve arkasını getiririz" dedi. 

SANAT AKADEMİSİ AÇACAK

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ardından söz alan Lütfiye Özipek, bir sanat akademisi açmayı ve akademide çocuklara pop müzik eğitimi vermeyi hedeflediğini anlattı. Özipek, müzik alanında eğitim aldığına işaret ederek, “Ada’da çocukların özellikle müzik eğitimi alabileceği yerler kısıtlı bu konuda büyük eksiklik var” diye konuştu.

TEK GÜNDEM LÜTFİYE 

Lütfiye Özipek yarışma süresinde de Kıbrıslı Türklerin gündeminde yer aldı. Özellikle çeyrek final sonrasında Lütfiye’ye destek kampanyaları başlatıldı. Ada’da faaliyet gösteren GSM şirketleri de kampanyalarda ön sıralarda yer aldı. Yarışmanın son haftaları, KKTC’de parlamento seçimleri ve hükümet kurma süreciyle aynı zamana denk geldi, ancak halk siyaset yerine Lütfiye’nin başarılı yükselişine odaklandı. Lütfiye, “Türkiye’nin Sesi” seçilmesinin ardından tüm siyasi parti liderleri, sevinç ve kutlama mesajları yayınladı.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

Etiketler: 
O Ses Türkiye
Lütfiye Özipek
Kıbrıs
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı