Reklam
Temiz Magazin
18 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Kördüğüm" dizisinin çekimlerine İtalya'da başlandı! Dizi sektörü kendini aştı!

Gündem
22 Ekim 2015

Genel yönetmenliği Ömer Faruk Sorak’ın imzasını taşıyan ‘Kördüğüm’ün görüntü yönetmenliğini, Andy Garcia, Gleen German, Adam Rogers gibi Hollywood yıldızlarının yanı sıra, daha önce çeşitli projelerde Ömer Faruk Sorak ile de defalarca çalışan Emmanuel (Manu) Kadosh üstlendi. ‘Kördüğüm’ün İtalya’daki ilk bölüm çekimlerinde İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Ege Aydan ve İrem Şentürk rol aldı.

İbrahim Çelikkol’un güçlü ve gözükara işadamı ‘Ali Nejat’ı, Belçim Bilgin’in idealist çocuk doktoru ‘Naz’ı canlandırdığı, daha önce ismi ‘Ya Her Şeyim Ya Hiçim’ olarak açıklanan, sonradan ismi değiştirilen ‘Kördüğüm’ün İtalya’dan ilk kareleri de geldi.

Özellikle İbrahim Çelikkol’un Como sokaklarında spor otomobil kullandığı sahneler dikkat çekerken, İtalyanlar Çelikkol ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Endemol Türkiye ve Endemol İtalya’nın ortak prodüksiyonuyla çekimleri gerçekleştirilen İtalya sahneleri toplamda 1.2 milyon liraya mal olan, birinci bölümün tamamının ise 2.5 milyon liraya mal olması planlanan ‘Kördüğüm’ aralık ayı sonunda FOX’ta izleyiciyle buluşacak.

İtalya’nın Como ve Milano şehirlerinde gerçekleşen çekimlerde İbrahim Çelikkol’un Ferrari kullandığı sahneler için pek çok bölge trafiğe kapatıldı. Genel yönetmen Ömer Faruk Sorak ve Görüntü yönetmeni Emmanuel (Manu) Kadosh, spor otomobili araç dışı çekim ünitesi Russian Arm ile takip ederken, Como Gölü’nün çevresinde trafiğe kapatılan özel alanlarda yapılan, hız ve adrenalin dolu spor otomobil çekimleri yerden kontrollü Flycam’ler (Helikopter Kameralar) ile çekildi.

Ospedale S. Anna Hastanesi iki gün boyunca çekim için kullanıldı. Hastanenin bir katı tamamen boşaltılırken hastane doktorları ve çalışanları da çekim ekibine destek verdi.‘Kördüğüm’ün İtalya çekimlerinde 200’den fazla İtalyan figüran rol aldı. İstanbul’dan 40 kişilik teknik ekip İtalya’ya giderken, İtalya’dan da 30 kişilik teknik destek alındı. Oyuncular ve kamera arkası ekibiyle birlikte çekilen sahneler için toplam 100 kişi çalıştı.

Facebook Google plus Instagram Twitter