Temiz Magazin
23 Haziran 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Meltem Cumbul'dan açıklama! Semih Kaplanoğlu’nun elini neden sıkmadı!

Gündem
02 Ekim 2017
Meltem Cumbul'dan açıklama! Semih Kaplanoğlu’nun elini neden sıkmadı!

Uluslararası Adana Film Festivali’nin ödül gecesinde sunuculuk yapan Meltem Cumbul, "En İyi Yönetmen Ödülü"nü kazanan Semih Kaplanoğlu’nun elini sıkmadı. Adana Film Festivali pazar akşamı yapılan ödül töreniyle son buldu. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Ayşe Arman'la beraber sunuculuk yapan Meltem Cumbul’un şoke eden hareketi damgasını vurdu.

Gecede siyah beyaz çektiği Buğday filmiyle Film- Yön En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu sahneye çıktığı sırada herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Sahnede kendisine elini uzatan Kaplanoğlu'na karşılık vermeyen Meltem Cumbul elini geri çekip sırtını döndü. Gecenin sunuculuğunu yapan Cumbul'un bu protestosu salondakilerin büyük şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken oyuncu Caner Cindoruk da ayağa kalkıp duruma tepki gösterdi.

MARUZ KALDIĞIM KABALIĞIN...

Bu tepkinin ardından Semih Kaplanoğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:

"Adana ff’de sahnede maruz kaldığım kabalığın ardından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler..."

GÖZLERİM VE ELLERİM DOST OLMAZ

Meltem Cumbul ise ünlü yönetmenin neden elini sıkmadığını bu sözlerle anlattı:

"Eşitler arası bir selamlaşma ve yakınlaşma ritüeli olan el sıkışmayı; kendinden olmayanları ötekileştirenle, fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle yapmayı reddediyorum. Yüreğime ve sevgiye düşman olanla, gözlerim ve ellerim dost olamaz!"

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

Etiketler: 
Meltem Cumbul
Semih Kaplanoğlu
Uluslararası Adana Film Festivali