Temiz Magazin
31 Mayıs 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Modacı Tanju Babacan'dan yeni koleksiyon

Gündem
01 Şubat 2020
Modacı Tanju Babacan'dan yeni koleksiyon

Tanju Babacan önümüzdeki bahar sezonunda özgüveni yüksek kadınlara Couture özeniyle ışıldamayı vaat ediyor. 

Hazırladığı kapsül koleksiyon ile 70’lerden günümüze farklı kupları bir araya getiren ünlü tasarımcı Tanju Babacan, koleksiyonun çekimlerini Dilay Korkmaz ile gerçekleştirdi.

Misyone Krep, Simli brokar ve örme kumaşların yer aldığı koleksiyonda su yeşili, altın ve pembe tonları kullanan kırmızı sakallı tasarımcı, markasını tercih eden kadınların ortak profili olarak gördüğü bağımsızlık ve feminenliğe vurgu yapıyor. 

Patchwork, payet-otriş işleme ve gren çevrilmiş duble kumaş uygulamaları ile tüm kumaşların sil baştan şekillendirildiği ilgi çekici koleksiyonun çekimlerini markanın kreatif direktörü de olan fotoğraf sanatçısı Burçin İnan Özel yaparken, makyajlarında Kürşat Akcebe, saç tasarımlarında ise Kaan Bozhan imzası bulunuyor.

Çekimin bir de beklenmedik sürprizi bulunuyor. Çekime hazırlık yapıldığı süreçte tüm Avusturalya kıtasını kasıp kavuran ve milyonlarca hayvanın ölmesine sebep olan yangından oldukça etkilenen Tanju Babacan “Koalalar çiçekler içinde yaşamayı hak ediyor” düşüncesiyle bir şapka tasarlayıp, koleksiyona ekliyor. Şapka tasarımı için Merve Bayındır’ın şapkalarından birini baz alıp, üzerine süsleme yapan duyarlı tasarımcı bu özel ve tek şapkanın gelirini vahşi yaşamı destekleme derneğine bağışlamayı düşünüyor.
 

 

 

 

Facebook Google plus Instagram Twitter