Reklam
Temiz Magazin
01 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Oğluna kitap yazdı

Gündem
04 Şubat 2020
Oğluna kitap yazdı

Başak Sayan’ın geçtiğimiz yıl oğlu Milan için yazdığı, yayımlanan ilk çocuk kitabı “Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk”, okullarda okutulmak üzere seçilen kitaplar arasına girmiş ve ebeveynler tarafından da çok beğenilmişti. Kitaplarıyla çocuklara, sahip olduklarının değerini bilmeyi, inandıkları takdirde her şeyi başarabileceklerini anlatmayı amaçlayan Sayan, ikinci çocuk kitabı “Gölgesini Arayan Çocuk”u ise oğlu Ares için yazdı. İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan “Gölgesini Arayan Çocuk” ile yazar, bir çocuğun sevilmek için hiçbir nedene ihtiyacı olmadığını ve her çocuğun koşulsuz sevilmeyi hak ettiğini vurguluyor.

“Gölgesini Arayan Çocuk” sadece yetişkinlerin değil, minik çocukların ve gençlerin de kendilerini topluma ve çevresine kabul ettirme ihtiyacı ve gereksinimi duyduğunu hatırlatıyor. Bu ihtiyaç ve gereksinimleri sağlamanın en sağlıklı yolu, kendi yetenek ve kabiliyetlerini keşfedip, yapabileceklerinin farkına vararak kendine sarsılmaz bir yer edinmektir. Romanın başkahramanı Ares, işte tam da “o” çocuktur; zeki, akıllı, yetenekli ve becerikli. Ares’in okulda kendini kabul ettirmesi, sevdiği kızla arkadaş olması gerekir ama bir türlü beceremez, çünkü henüz kendisini tanımamıştır. Kendini bir tanısa, gölgesini tanıyabilse, yeteneklerinin bir farkına varabilse neler olacak neler…!

Çizimlerini Güliz Öncü’nün, kapak tasarımını Gilas Coşkun’un ve sayfa tasarımını Şevval Ulusoy’un yaptığı “Gölgesini Arayan Çocuk” okuyucusunu, Ares’in kendini keşfetmek için çıktığı yolculuğa ortak ediyor.

“Gölgesini Arayan Çocuk”, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda!

 

 

Etiketler: 
Başak Sayan
Ares
Gölgesini Arayan Çocuk
Çocuk Kitabı
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter