Reklam
Temiz Magazin
26 Şubat 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Orhan Kılıç "Fırtına" gibi!

Gündem
02 Ekim 2019
Orhan Kılıç "Fırtına" gibi!

Televizyon ve sinema izleyicisinin çok yakından tanıdığı oyuncu Orhan Kılıç, senaryosunda ve yönetmenliğinde kendi imzası bulunan "En Uzun Gece" adlı sinema filmi ile çok yakında beyazperdedeki yerini alacak. İlk projesinde oyuncu olarak da katkıda bulunan ve ‘Fırtına’ lakaplı baş komiser Murat karakterine hayat veren Orhan Kılıç’a Eda Erol eşlik ediyor. Kirli işleri ortaya çıkaran ve suçlularla mücadele eden Savcı Aslı olarak sinema izleyicisinin karşısına çıkacak olan Eda Erol, ilk oyunculuk denemesinde Orhan Kılıç’tan tam not aldı. Korkusuz ve cesur bir polis olan Fırtına Murat karakterinin ekip arkadaşını ise Cem Kılıç canlandırıyor. Ayrıca Umut Özkan, Gamze Dar, Murat Aydın, Ayça Denker, Ece Müderrisoğlu, Serkan Kuşari, Mustafa Yılmaz ve Bülent Aydoslu’nun da yer aldığı En Uzun Gece’de mülteci sorunlarından uyuşturucu baronlarına ve organ mafyasına kadar birçok konu işleniyor. Hazırlık süreci iki yıl süren, sinema izleyicisinin ilk dakikasından sonuna kadar nefeslerini tutarak izleyeceği ‘En Uzun Gece’ 18 Ekim 2019’dan itibaren sinema izleyicisi ile buluşacak.

Filme çok inandığını belirten Orhan Kılıç: “Birçok yetenekli isimle başarılı bir film yaptığımıza inanıyorum. Filmde her şeyden önce iyinin ve kötünün savaşında doğru kalınabileceğini bizlere gösteren ve umut ettiren kahraman bir baş komiserle tanışacağız. Ekibe ve hem ekibin hem de hikayemizin tamamlayıcı parçası olan seyircimize şimdiden teşekkür ederiz” dedi. “Orhan’la (Kılıç) güzel bir ilke imza attığımızı düşünüyorum” diyen Eda Erol da çok heyecanlı olduğunu vurguladı.

Oyuncular:

Orhan Kılıç, Eda Erol, Cem Kılıç, Umut Özkan, Gamze Dar, Murat Aydın, Ayça Denker, Ece Müderrisoğlu, Serkan Kuşari, Mustafa Yılmaz ve Bülent Aydoslu

FİLMİN KONUSU:

Suç ve suçlularla kendi yöntemleri ile mücadele eden Baş komiser "Fırtına" lakaplı Murat’ın yolu bir cinayet araştırması sırasında Narkotik Şube ile tır parkında kesişir. Hedefteki tıra bir an önce müdahale etmek isteyen Murat’ı, Narkotik Baş komiseri Hasan engeller. Bu engellemenin sonucunda tırda saklanan 23 Suriyeli mülteci hayatını kaybeder. Murat olayın peşini bırakmaz ve aynı günün gecesi, kendisini cinayetle birlikte insan kaçakçılığı, organ nakli, uyuşturucu ticareti yapan bir çetenin içerisinde bulur. Tek başına girdiği Suriyeli kaçakların kaldığı binada, örgütün elemanları ile aynı odada sıkışıp kalır. Yeni bir tır daha yola çıkmıştır ve eğer Murat mücadele edemezse onlarca masum insan daha ölecektir. Murat’ın hızlı düşünmesi, davranması  ve hata yapmaması gerekmektedir. En küçük bir hata kendisi ile birlikte birçok insanın hayatına mal olacaktır. Olaylar beklenmedik şekilde gelişir. İyi ve kötü olarak bildiğimiz insanlar ile kavramlar yer değiştirir. Murat tüm bu karmaşanın arasında bir de aşk hayatındaki sorunlar sebebi ile kendi iç dünyasında yaşadığı karmaşa ile yüzleşir. Artık vakit daralmıştır. Murat binadan çıkmış ve tırın peşine düşmüştür. Lakin yanındakiler gerçekten yanında, peşindekiler gerçekten peşinde midir? 24 saat içerisinde her şey açığa kavuşacak ve yeni bir gün doğumu ile zaman kendini tekrar etmeye devam edecektir.

 

 

Etiketler: 
Fırtına
Orhan Kılıç
Eda Erol
Cem Kılıç
Umut Özkan
Gamze Dar
Murat Aydın
Ayça Denker
Ece Müderrisoğlu
Serkan Kuşari
Mustafa Yılmaz
Bülent Aydoslu
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter