Reklam
Temiz Magazin
04 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Pelin Çini'nin kitabı "Ben Pelin Çini" raflardaki yerini aldı

Gündem
02 Aralık 2019
Pelin Çini'nin kitabı "Ben Pelin Çini" raflardaki yerini aldı

Gazeteci, sunucu Pelin Çini’nin “benpelincini” isimli kitabı raflardaki yerini aldı. Kişisel Gelişim bölümünde yer alan kitap aslında bir otobiyografi. Çini “40 yaşında kendimi yeniden doğurdum. Yaşadıklarımı olduğu gibi yazdım. Nasıl yeme bağımlısı olduğumu, kendimi sabote etmek için nasıl uğraş verdiğimi, kariyerimi nasıl baltaladığımı, ikili ilişkilerde kendime duyduğum güvensizlikten ötürü tek eşli olmakta zorlandığımı ve son olarak da hem psikolojik hem de fiziksel şiddete karşı nasıl ve neden sessiz kaldığımı” diyor.

Kitabı onun gibi kadınlara ışık olması için yazdığını söylüyor Pelin ve ekliyor “Birçok kadın kendini farkında değil, kendini gerçekten sevmeyi bilmiyor. Baktığında bir işi var. Toplumda bir saygınlığı var ama ancak hala birinin  “karısı”,  “sevgilisi” ya da “annesi” olunca değerli olduğunu sanıyor. Biri bu kadınlara ayna tutmalı. Biri onları bu saçma uykudan uyandırmalı” diyor.

Pelin aydın ve “O şiddete karşı sessiz kalmaz” dediğimiz bir kadın. Bence konuşmalı ki onun gibi susarak durumu halı altına süpürenler de toplum da kendiyle yüzleşebilsin.

KİTAPTAN BAZI  ALINTILAR

“Kafamda cümleler biriktirdim. Beni daha çok seveceğiniz hatta gereksiz ince bir “acıma” ile sarıp sarmalayacağınız cümleler. Fakat onları bu kitapta okuyamayacaksınız. Burada sadece “gerçekler”ler olacak. Başından beri olması gerektiği gibi”

“Özür dilemek, ben suçluyum demek. Özür dilemek, ben sevilmeye layık değilim ancak özür dilesem, suçlu olduğumu kabul edersem beni seversin demek.
Ve yersiz yere özür dilemek aslında ben kendimi hiç sevmiyorum diye bağırmak demek. Yani diyeceğim o ki özür dilemeyi de fazla abartmamak gerek!”

“Hep söylüyorum bazı masallar yasaklanmalı. Hiçbir kız çocuğu bir gün bir erkek tarafından kurtarılacağına inandırılmamalı ve yine hiçbir kız çocuğu bir öpücükle “uyanacağını” sanmamalı. “

 

 

Etiketler: 
Pelin Çini
Ben Pelin Çini

Facebook Google plus Instagram Twitter