Temiz Magazin
18 Mayıs 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Popstar yarışmacısı tesettüre girdi

Gündem
13 Nisan 2024
Popstar yarışmacısı tesettüre girdi

Bir dönemin popüler olan ses yarışması Popstar'da yer alan ve söylediği şarkılarla hafızalarda kalan Özlem Osma tesettüre girdi.

Yıllar sonra İslam'a yönelen ve tesettüre giren Özlem Osma ismini de Mekselina İslam yaparak yeniden gündeme geldi. 

Popstar'da yer alan ünlü isim, açık giyinmediği sebebiyle Armağan Çağlayan ve Ebru Gündeş tarafından eleştirilen Özlem Osma, yarışmadan kendi isteğiyle ayrılmıştı. Geçtiğimiz aylarda Bekir Develi'nin programına konuk olan Özlem Osma, yeni adıyla Mekselina İslam'ın hayat hikayesi herkesi şaşırttı...

Sesinin çok güzel olduğu için Popstar'da başarılı olduğunu belirten İslam, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ebru Gündeş ve Armağan Çağlayan gibi isimlerin bulunduğu jüri de bazı isimlerin açık giyinmediği için kendisine kızdığını ve bu yüzden kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldığını söyledi.

Mekselina İslam, Yarışmadan ayrıldıktan sonra eşiyle farklı yerlerde sahne aldığını, ancak burada yaşadığı bazı olaylardan dolayı kendini sorguladığını söyledi. Mekselina İslam, "Bir akşam şarkı söylediğim yerde şahit olduğum olaydan sonra 'Allah'ım ben burada ne yapıyorum?' dedim ve o işten ayrılıp eve gidip seccademin üzerinde namaz kılarak sabaha kadar hüngür hüngür ağladım" şeklinde konuştu.

Popstar Özlem, "Hak konusuna gelecek olursak ben de Armağan Çağlayan'a hakkımı helal etmiyorum. Hastaymış o ayrı Allah şifa versin ama kimse kimse kimsenin üstüne haksız yere bu kadar gidemez. Türkiye'deki şarkıcıların yüzde 90'ında da ses yok zaten" yorumuyla şoke etmişti.

Medrese Eğitimi Aldı, İlahiyat Fakültesini Bitirdi
İslam, yaşadığı olaylar sonrasında Kuran'ı Kerim meali okuyarak İslam'a yöneldiğini ve tesettüre girdiğini söyledi. Mekselina İslam ayrıca bir medrese de dini eğitimlerini aldığını, daha sonra ise ilahiyat fakültesini okuyup bitirdiğini ifade etti. İlahiyatçı Yazar olan Mekselina İslam, 'Başarabilirsin' adlı kitabında yazarı.