Reklam
Temiz Magazin
04 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Rafet El Roman'ın 2 yıl hapsi isteniyor!

Gündem
30 Mayıs 2019
Rafet El Roman'ın 2 yıl hapsi isteniyor!

Rafet El Roman ile Ceren Kaplakarslan 6 Ekim 2016’da Almanya’da boşanmıştı. Boşanma davasından iki ay sonra Rafet El Roman, sosyal medyada eski kayınpederi Atilla Kaplakarslan’a yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulundu. 

Bunun üzerine Kaplakarslan, avukatı Nazmi Tırlı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na eski damadı hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Yurtdışında yaşamaktadır

Savcılığa “şüpheli” sıfatıyla ifade veren Rafet El Roman, “Şikayetçi, boşanmış olduğum eşimin babasıdır. 2016 yılında eşimden boşandım. Boşanma davası sonrası Atilla Kaplakarslan sosyal paylaşım sitelerinde, televizyonda, basında bana yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulundu. Ben de onun bu paylaşımları üzerine paylaşımlarda bulundum. Suçlamayı kabul etmem” dedi.

İddianamede şüpheli Rafet El Roman’ın sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret suçundan 4 aydan 2 yıl 3 aya kadar yargılanarak cezalandırılması talep edildi. 

Davanın ilk duruşmasına katılan şüpheli Rafet El Roman’ın avukatı, “Müvekkilim yurtdışında yaşamaktadır. Adresini bildireceğiz. Duruşmada hazır edemedik” dedi. Mahkeme El Roman’ın savunmasının alınabilmesi için adresinin bildirilmesine, aksi takdirde yakalama emri çıkartılacağını ara kararında açıklayarak duruşmayı erteledi.

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Rafet El Roman
Ceren Kaplakarslan
Atilla Kaplakarslan
Duruşma
Mahkeme
Dava
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter