Reklam
Temiz Magazin
06 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Recep İvedik 6"nın galasına ünlüler akın etti!

Gündem
07 Kasım 2019
"Recep İvedik 6"nın galasına ünlüler akın etti!

Togan Gökbakar'ın yönettiği ve senaryosunu Şahan Gökbakar ile birlikte kaleme aldığı "Recep İvedik" serisinin altıncı filmi, "Recep İvedik 6"nın Kanyon AVM’deki gala gösterimine çok sayıda ünlü isim katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Mahsun Kırmızıgül, Engin Altan Düzyatan, Murat Cemcir, Murat Han, Orhan Kılıç, Cihan Nacar, Sinan Albayrak, Seray Sever, Necati Kocabay, Hamdi Alkan, Yasemin Sakallıoğlu, Berkay Şahin ile eşi Özlem Şahin, Kerem Gönlüm ve eşi Elif Gönlüm, Rüştü Reçber ve eşi Işıl Reçber, Oğuzhan Uğur, İsmail Saymaz, Kaan Sekban, Bilal Çatalçekiç, Ecem Baltacı, Zuhal Topal ve eşi Korhan Saygıner’in de aralarında olduğu ünlü isimler, galada buluştu.

"Recep İvedik" karakterine hayat veren Şahan Gökbakar, gösterim öncesi yaptığı açıklamada çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Gökbakar, “Yine her galada olduğu gibi, bu galada seyircimizle ilk defa buluşacağız. Burada filmin elektriğini, enerjisini seyirciyle ilk defa izleyeceğiz. O yüzden çok heyecanlıyız. Bildiğiniz gibi zaten herkesin çok sevdiği bir karakter ve serinin altıncısı… Bizce çok güzel oldu. Artık top seyircide. Seyircimiz izlesin, notumuzu versin” dedi.

Şahan Gökbakar, gişede yeni bir rekor beklentisi olup olmadığına ilişkin soruya, “Her filmde ‘Acaba yeniden rekor kıracak mı, bir öncekini geçecek mi?’ gibi şeyler konuşuyoruz ama bilmiyorum. Kısmet bu işler. Biz filmleri rekor kırmak için yapmadık. İlk başında da devam ettiğinde de öyle yapmadık. Seyircimiz öyle takdir etti. İnşallah bunda da seyircimizden güzel bir not alırız” cevabını verdi.

TOGAN GÖKBAKAR - NURULLAH ÇELEBİ - ŞAHAN GÖKBAKAR

"İvedik serisi devam edecek"

Serinin seyirci istediği sürece devam edeceğini dile getiren başarılı oyuncu, seri yapımların dünyada da çok fazla örnekleri olduğunu aktararak, “Bize özel değil. Fast & Furious, Harry Potter, Superman ve Rambo gibi, say say bitmez. Seri devam edecek gibi duruyor şimdilik” ifadelerini kullandı.

Başarılı oyuncu, karakterle ilgili eleştirilere de değinerek, şunları söyledi:

“Eninde sonunda bir komedi karakteri, bir komedi filmi. Çok da abartılacak bir şey yok. Atomu da parçalamıyoruz, komedi filmi… O yüzden çok ciddiye alıp, eleştirmek de garip geliyor bana. İzleyenler, mutlu olanlar izlesin. Keyfine baksın. Biz zaten onlar için üretiyoruz bunları. Amaç iki saat kafayı dağıtıp, doya doya kahkaha atmak. Bence ‘Recep İvedik’ler de Türkiye’de bunu en iyi yapan film oldu ki seyircimiz böyle bir not verdi."

SELİN GÖKBAKAR - ŞAHAN GÖKBAKAR 

Yönetmen ve senarist Togan Gökbakar da heyecanlı olduğunu söyleyerek, “Bu film diğerlerinden daha renkli. Recep, Afrika’ya gidiyor. Herkes çok heyecanlı. Biz de çok heyecanlıyız. Umarız herkes beğenir" diye konuştu.

“Gişede mekanın sahibi geldi diyebilir miyiz?” şeklinde yöneltilen soruya Togan Gökbakar, “Her filmin kaderi, sonucu farklı oluyor tabii ki. Bu film de sevilirse öyle olabilir. Neden olmasın?” dedi.

"Eğlendiğimiz filmler çekiyoruz"

Togan Gökbakar, yöneltilen eleştirilere ilişkin ise “Sevilen her şey eleştirilir. Eleştirilmesi güzel bir şey. Birileri sevecek, birileri sevmeyecek. Hayatın her alanında olduğu gibi. Onun için biz, sevenler kısmıyla ilgileniyoruz. Eğlendiğimiz filmler çekiyoruz. İnsanlar da eğlenirse mutlu oluyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Filmde Şahan Gökbakar’a eşlik eden oyuncu Nurullah Çelebi de filmin harika olduğunu aktararak, "Zaten en çok gülmeye ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz. Onun için biz 7, 8’e hazırız" şeklinde konuştu.

DEMET AKBAĞ - YILMAZ ERDOĞAN

"Dayanışma sergiliyoruz"

Oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, hayırlı, uğurlu olması dileğinde bulunarak, şunları söyledi:

"Zaten başarısını defalarca kanıtlamış bir iş. Bizimki geçen seneden iade-i gala ziyareti. Artık güzel oluyor, birbirimizin galalarına gidiyor, dayanışma sergiliyoruz. Bence çok önemli bir şey sinemamız için. Şimdi de gül gül öleceğiz."

Oyuncu Demet Akbağ da "Hakikaten birbirimize destek olmamız gerektiğine inanıyorum. Şahan’ı seviyorum. Ailece seviyorum ben onu, çocukları ve eşiyle. Her zaman olduğu gibi başarılı olacaktır yine. Biz de onun başarısına bu akşam ortak olmaya geldik. Seyredeceğiz birazdan."

ECE - MAHSUN KIRMIZIGÜL

Galaya eşi Ece Kırmızıgül ile gelen yönetmen, senarist ve oyuncu Mahsun Kırmızıgül de Recep İvedik karakterini tüm Türkiye'nin bildiğini söyleyerek, "Sevgili Şahan'a başarılar diliyorum. Yolu açık olur umarım. Ben kendisini insan olarak da çok seviyorum. Çok iyi bir insan. Çok yetenekli. Çok güzel bir film olduğuna inanıyorum. Çünkü ben bir önceki filminde de kahkahalarla gülmüştüm. Şu anda Türkiye'nin gülmeye ihtiyacı var ve sanırım kasım ayında bol bol sinema izleyicisi eğlenecek" dedi.

"Mucize 2: Aşk" adlı yeni filmini izleyiciyle buluşturmaya hazırlanan Kırmızıgül, şöyle devam etti:

"Her film değerlidir. Her filmin iş yapmasını isterim sinemada. Çünkü emek var orada. Film yapmak zor bir mesele. Özellikle dram yapmak. Dramın gişede izleyiciyle buluşması da beni bir sinemacı olarak mutlu ediyor. Sinemaya insanlar gitsin. Çünkü bugünlerde hepimizin mutlu olmaya, neşelenmeye, o iki saatlik zaman diliminde bir şeyleri unutmaya ihtiyacımız var. Çünkü öyle günlerden geçiyoruz ki, bu çok önemli bence."

NESLİHAN - ENGİN ALTAN DÜZYATAN

"Umarım yine yeni bir rekor kırar"

Başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan da serinin ilk beş filmini izlediğine işaret ederek, "Artık altıncı olmuş, biz ne söyleyelim? Hayırlı olsun. Yine çok güleceğimizi tahmin ediyorum. İyi bir film olduğunu da biliyorum. Hikayesinin Afrika olması beni çok etkiliyor. Afrika'yı çok severim. Umarım yine yeni bir rekor kırar. Bir önceki galiba rekor kırmıştı. İnşallah bu da aynısını yapar" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

MURAT HAN

Oyuncu Murat Han ise serinin ilk beşinin başarılı olduğunun altını çizerek, yeni filmin de başarılı olacağına emin olduğunu söyledi. 

MURAT CEMCİR

"Beni çok şaşırttı"

Oyuncu ve yapımcı Murat Cemcir de gösterimin ardından yaptığı açıklamada filmi çok beğendiğini söyleyerek, “Bir kere her zamanki Recep’ten farklı. Karakter olarak zaten çok sevdiğimiz bir karakter. Ama onun haricinde Afrika’da geçiyor olması çok etkileyici. Ben hayvanlarla nasıl olacağını çok merak ediyordum. Bir gorille beraber bir maceraya girmeleri çok güzel, çok orijinal bir fikir. O sahnelere güldüm ve onlarla çok iyi anlaşıyor olmalarına güldüm. Bende bir Jumanji etkisi yarattı film” şeklinde konuştu.

Çok sevdiği için Recep İvedik karakteri konusunda objektif davranamadığının altını çizen Cemcir, “Bütün hikayelerini çok seviyor, çok gülüyorum. Ama burada hayvanların içerisinde, Afrika’da, safari duygusuyla görmek çok daha güzel geldi. Çok şaşırttı beni. Çok sevdim” dedi.

ÖZLEM - BERKAY ŞAHİN

Şarkıcı Berkay ise seride en çok ilk iki filmi beğendiğini söyleyerek, “Beğenilmeyen bir filmin altıncısı çekilmez” dedi. Filmin çok güzel olduğunu söyleyen Berkay, “İlk ikisini aratmadı. İlk ikisi zaten benim favorimdi. Bu da çok keyifliydi. Nasıl bittiğini anlamadık. Çok güzeldi. Oyuncu kadrosuna bayıldım. Kurulan platonun nasıl olduğunu merak ediyordum. Haberlerini görmüştüm. Her şey çok güzeldi. Çok eğlendik” ifadelerini kullandı.

Recep İvedik yeni filmde, Konya yerine yanlışlıkla Kenya’ya gidiyor. Yanlışlığı anladığı zaman çok geç olan ve her bulunduğu ortama "uyum" sağlayan Recep İvedik, karşısına çıkan sorunları "kendi yöntemleriyle" çözüyor. 

ASLIŞAH ERKOÇLAR

AŞKIM KAPIŞMAK

DİLŞAH DEMİR - TOGAN GÖKBAKAR - YASEMİN SAKALLIOĞLU - ŞAHAN GÖKBAKAR

ECEM BALTACI

CİHAN NACAR

ELİF - KEREM GÖNLÜM

IŞIL - RÜŞTÜ REÇBER

HAMDİ ALKAN - OĞUZHAN UĞUR

SERAY SEVER

SİNAN ALBAYRAK - ÖMÜR GEDİK

ZUHAT TOPAL VE EŞİ

ORHAN KILIÇ

NECATİ KOCABAY - MURAT CEMCİR

 

Etiketler: 
Recep İvedik 6
Şahan Gökbakar
Togan Gökbakar
Selin Gökbakar
Engin Altan Düzyatan
Demet Akbağ
Yılmaz Erdoğan
Hamdi Alkan
MAHSUN KIRMIZIGÜL
Zuhal Topal
Murat Cemcir
Berkay
Aşkım Kapışmak
Gala

Facebook Google plus Instagram Twitter