Reklam
Temiz Magazin
08 Mart 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Reza Zarrab, Ebru Gündeş’e hediye ettiği yalıyı geri aldı!

Gündem
30 Mayıs 2016
Reza Zarrab, Ebru Gündeş’e hediye ettiği yalıyı geri aldı!

 

ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın, Beykoz Kanlıca- Çubuklu Yolu'nda bulunan ikiz yalıların tamamına sahip olduğu iddia ediliyor.

HEDİYE ETTİĞİ YALIYI GERİ ALDI

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre Kanlıca'daki ikiz yalıdan Ebru Gündeş'in üzerine olanı, Reza Zarrab 8 Ocak 2016'da kendi üzerine almış. Zarrab, Cemalettin Happani'ye de Esenyurt'ta bir daire vermiş.

2011 yılında aldığı Kanlıca'daki ikiz yalı arasında asansör ekleyen ve dış görünümünü değiştiren Reza Zarrab'ın, eşi Ebru Gündeş'e hediye olarak aldığı yalıyı, bu yılın başında kendi üzerine geçirdiği ortaya çıktı. 8 Ocak 2016'da 393 yevmiye no ile yalıyı satın almış görünen Zarrab'ın bu satış karşılığında Ebru Gündeş'e ne kadar ödediği öğrenilemedi.

Kanlıca Mahallesi'nde 23 pafta 116 ada 4-5 parseller üzerinde bulunan ve toplam üç yalıdan oluşan Mehmet Arif Bey Yalıları'ndan ikisini 2011'de satın alan Zarrab, 4 parseldekini kendi, 5'inci parseldekini eşi Ebru Gündeş'in üzerine kaydettirmişti. Zarrab, Osmanlı döneminde inşa edilen ve 1970'te ikinci derece tarihi eser olarak tescili yapılan yalılarda tadilat çalışması başlatmış ve bu proje, İstanbul 6 numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nce onaylanmıştı. Ancak tadilat projesinde yer almayan kaçak eklentiler nedeniyle suç duyurusu üzerine Beykoz Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı. Savcı Turgut Çakır'a ifade veren Ebru Gündeş, “Benim haberim yok her şeyi Reza yaptı” dediği yalısını nedeni anlaşılamayan bir şekilde bu yılın başında eşi Reza Zarrab'a sattı.

HAPPANİ AİLESİNE DE BİR DAİRE

Para transferinde kullandığı Abdullah Happani ile olan ilişkileri 17/25 Aralık fezlekesine giren Reza Zarrab'ın Esenyurt'taki 11 dairesinden birini 8 Nisan 2013'te Happani ailesinden Cemalettin Happani'ye devrediyor. Tapu kayıtlarında satış olarak gözüken Esenyurt Üçevler sitesindeki daire karşılığında para alıp alınmadığı bilinmiyor.

Etiketler: 
Reza Zarrab
Ebru Gündeş
İkiz yalılar

Facebook Google plus Instagram Twitter