Reklam
Temiz Magazin
22 Mayıs 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Şarkıcı Hatice'den Demet Akalın eleştirisi: "Matemi unuttun mu?"

Gündem
06 Temmuz 2018
Şarkıcı Hatice'den Demet Akalın eleştirisi: "Matemi unuttun mu?"

Demet Akalın, Türkiye'yi yasa boğan Eylül ve Leyla'nın ölüm haberlerinin ardından, ünlü isimlere çocuk cinayetlerine karşı sessiz kalmamaları için çağrıda bulunmuştu. Leyla'nin ölüm haberinin alındığı gece, eğlenenleri ve eğlendiklerini Instagram hesabından paylaşanları eleştiren Demet Akalın'ın kısa bir süre sonra yeni albüm kapağını ve konserlerini sosyal medya hesabından paylaşması şarkıcı Hatice'yi kızdırdı. Hatice Instagram'dan Akalın'a şu sözlerle seslendi:

"Birinci gün herkese sitem et yas var de listeden çıkar. ikinci gün Gucci reklamı ile matemi unut 'Canıma da Değsin' de. Türk halkı karşındaki! Yemiyor pahalı kumaşlardan ucuz resimler! Ülke körpe yavrularını kaybetmişken, bu kadar hain bir şekilde, bir hafta daha sabretseydi insanlığınız. 24 saat kadar öncesi herkesi yerden yere vururken 24 saat sonra 'Canıma da Değsin.' Canına acı ve hüzün değmiş ülkeme saygısızlık yapmayın. Sanatçılar örnek olmalı. Örnek alınmamalı bazen! Bir demet tiyatro." 

Şarkıcı Hatice, daha sonra Instagram hesabından bir yorumda daha bulundu:

"Konuşmayayım diyorum ama kendimi frenleyemiyorum. Kendi sayfamda yazacağım, uzunca bir şeyler doğru kelimeleri bulmak, o şekilde yazmak maksadım. Asla kırıcı olmak değil ama buradan da yazmak istedim. Sevgili Demet; birçok insanı eleştiri yağmuruna tutarken, yok 'Banane şarkınızdan, fotoğrafınızdan cenaze var, cenaze!' diye veryansınlar ve takipten çıkaramadıklarını bu mevzu vesilesiyle teker teker çıkması ardından hop yeni şarkısının reklamı. Bu neyin kafası? Ben var olan konserimi iptal edip yas haftası ilan ediyorum diye yazdım sanırım buna içerledi ve beni de takipten çıkardı. Çok da tın! Bu millet aptal değil! Demek ki senin için maddi değerler maneviyatın çok önünde. Bunu zaten yeterince milletin gözüne sokuyorsun parayla rüküşlüğün sentez sembolü. Kaldı ki ben o kadar hümanist bir insanım beni bile çıldırtıyorsunuz. İkinci Aylin Coşkun vakası şaka gibi" dedi.

 

 

Etiketler: 
Hatice
Demet Akalın
Leyla
Eylül
Çocuk İstismarı
İnstagram
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter