Reklam
Temiz Magazin
22 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Sarp Levendoğlu ve Danny Williams tarihi mekanda tarihi kapışmaya imza attı!

Gündem
10 Ocak 2016

Aralık ayında çekimleri başlayan sinema filmi “Deliormanlı”nın Şampiyonu Savaş Türkyılmaz karakterini canlandıran Sarp Levendoğlu’nun finalde karşısına İngiliz boksör Danny Williams çıktı.

2004 yılında Mike Tyson’ı 4. Roundda nakavt ederek İngiliz spor severlerin kahramanı olan ve bir anda tüm dünyanın gözünü üstüne çeviren boksör Danny Williams, profesyonel bir boksör gibi rolüne hazırlanan başarılı oyuncu Sarp Levendoğlu ile ring de karşı karşıya geldi. Danny Williams, filmde Tommy Dixon isimli bir boksörü canlandırıyor.

Filmde “Deliormanlı” Savaş Türkyılmaz karakteriyle izleyicinin karşısına geçmek için uzun süredir fiziksel olarak da çalışan Sarp Levendoğlu, “Boksun efsane ismi Mike Tyson’ı nakavt etmiş bir başka efsane ile aynı ring de olmak fikri bile çok heyecan verici” dedi. 

Danny Williams’dan korkuyorum

Sarp Levendoğlu Danny Williams ile ilgili şunları söyledi; ''Film icabı bile olsa Danny ile aynı ring de olmak heyecan verici... Taktik aldım kendisinden... Dışarıda çok naif biri ring de rakiplerine Allah kolaylık versin. Terminatör gibi... Savaş Türkyılmaz Tommy Dixon’dan korkmuyor ama ben Danny Williams’dan korkuyorum'' 

Danny Williams ise; ‘‘Sarp çok çok iyi... Uzun zamandır çalıştığını biliyorum. Çok başarılı... Sinan Şamil Sam çok iyi bir boksördü. Allah rahmet eylesin. Boks dünyası için büyük kayıp. Kötü hava koşulları nedeniyle Ankara’ daki mezarına gidemediğim için üzgünüm’’

Filmin yönetmeni Murat Şeker; ‘‘Danny ve Sarp’ın sahneleri için özel koreograf var, ayrıca Sarp’ın özel boks hocası Bilgehan Demir’de, bütün işin boks ve show kısmının danışmanı...Çekimleri yaparken profesyonellerin yardımını alıyoruz. Gerçek karakterlerle, hayal karakterlerini birleştirdiğimiz bir film yapıyoruz. O mana da film iddialı... 7-8 dakikalık maç görüntüsü için bir hafta çekim yapıyoruz. Danny’nin oyunculuğu benim için büyük sürpriz oldu. En tedirgin olduğum konu buydu ama tahminimden iyi oldu'' dedi.

Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF’ın yaptığı, senaryosu Ali Tanrıverdi ve aynı zamanda filmin yönetmeni de olan Murat Şeker tarafından kaleme alınan “Deliormanlı” filminin 1 Nisan 2016 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Facebook Google plus Instagram Twitter