Reklam
Temiz Magazin
04 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Serhat Hacıpaşalıoğlu: ''Türkiye adına yarışmak isterdim!''

Gündem
21 Ocak 2016

Eurovision  tarihinde bir ilke imza atarak başka ülke adına yarışmaya katılan ilk Türk sanatçı olan Serhat Hacıpaşalıoğlu, Feriye Palace'ta basın toplantısı düzenledi. 

"Kendi ülkemde en doğru bilgileri paylaşmak istediğim için burada toplandık" diyerek sözlerine başlayan Serhat San Marino yetkililerin kendisine nasıl teklif getirdiklerini açıkladı. ''Son yaptığım Fransızca şarkı Je M’adore geçen sonbahardan beri Avrupa’da dans ve DJ listelerinde bir numara oldu. Ve medyada yer aldı. San Marino yetkilileri, kendi adına Avrupa’da yükselen bir yıldız arayışıyla menajerimle bağlantıya geçtiler. Ekim ayından beri konuşuyoruz. Sonunda kabul ettim’’ diyerek süreci anlattı.

Bu süreçte 7 Ekim’de Almanya’daki plak şirketinin TRT ile bağlantıya geçtiğini, kısa bir süre sonra da TRT’nin Türkiye’nin yarışmaya katılmayacağını açıkladığını söyleyen Serhat son olarak; ‘’Yarışma belki Türkiye’de yayınlanmayacak ama bir şekilde izlenecek biliyorum’’ dedi.

Şimdilik açıklamıyoruz

Serhat , şarkıyla ilgili bilgileri soran gazetecilere ‘’Şarkının prodüksiyonu devam ediyor. Uluslararası bir ekip tarafından hazırlanıyor. Şarkıyı ve kimin hazırladığını şimdilik açıklamıyoruz. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere 4 ayrı dilde ve 4 farklı versiyonda hazırlıyoruz şarkımızı. Dünyanın önemli DJ’leri tarafından tamamıyla yeni bir prodüksiyonla remixleri yapılıyor'' diyerek cevap verdi.

Türkiye’nin katılmadığı bir Eurovision’a başka bir ülke adına katılmanın kendisi için çok heyecan verici aynı zamanda büyük bir sorumluluk olduğunu dile getiren sanatçı bunun nedenini ise ne olursa olsun Eurovision’a Türkiye adının geçmesine bağladı. 

Eurovision tarihinde sadece 1 kez finale çıkma başarısı göstermiş San Marino için elinden geleni yapacağını ve Türkiye’nin adının da en iyi şekilde duyulmasını sağlayacağına inandığını söyleyedi.

Facebook Google plus Instagram Twitter