Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Seyhan Erdağ yazdı. İŞTE BAŞIMA GELENLER! "Siz çok değerli birisiniz magazinde. Demet Akalın'ın ödülünü siz verin" diye başladı...

Gündem
15 Nisan 2020
Seyhan Erdağ yazdı. İŞTE BAŞIMA GELENLER! "Siz çok değerli birisiniz magazinde. Demet Akalın'ın ödülünü siz verin" diye başladı...

 

Türkiye’de Corona Virüs nedeniyle eve kapandığımız ilk günlerde ailemde büyük hastalık sıkıntıları yaşadım…

Beni aşkla büyüten, benim için ekstra değerli olan Anneannem, ardından da evimin ve hayatımın en küçük üyesi Reçel hastalandı.

Anneannemle birlikte yaşıyorum ben, iş hayatım nedeniyle, Anneannem’i Anneme  göndermek zorunda kaldım, zira dışarı çıkıyordum ve enfekte olursam Anneannemi de enfekte edebilirdim. Anneannemin doktora ihtiyacı vardı, hastaneye ihtiyacı vardı ama, öyle bir çaresizlik ki onu pandemi nedeniyle hastaneye bile götüremediğim bir dönem oldu... Evde koltukta, gözyaşlarımla birlikte dua ettiğim günlerim ve gecelerim oldu... 

Ankara’dan arkadaşlarım Dr. Muhammed Saçıkara; ardından Ataköy Hastanesi, Ataköy Hastanesi'nden Dr. İsmail Serin ve arkadaşım Dilara’nın yakını benim de çok sevdiğim Dr. Asil Yılmaz, uzaktan telefonla yardımcı oldular. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmeti, 6 gün boyunca gelip Anneannemin serumunu taktı. Diğer taraftan ben Reçel’i 5 gün boyunca doktoru Veteriner Hekim Ece Paylan Giray'a götürdüm, damar yolu açık kaldı, ona da serum ve antibiyotik verildi… Hayatımdaki tüm bu insanlara, son nefesime kadar teşekkür etsem de, yine de bir şey yapmış olmam onlar için, minnettarım. 

Detaylı yazıyorum, zaten hem detayı severim; hem de içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazmam da gerekiyor…

*

İşte ben bu durumdayken, bunları yaşarken, bir internet sitesinde hakkımda “olumsuz, kötü, hakaret ve saldırı” içeren bir yazı yazıldığının haberini aldım.

Bizim sektörde ya hakkındaki yazılara, konuşmalara cevap verirsin ya da sessiz kalırsın.

Bunu daha çok ünlü şarkıcı ya da sinema oyuncularında görürsünüz. Magazini sevenler bilirler.

Sessiz kalırsan seni 2 şey bekler. “Sen cevap vermeye tenezzül etmemiş olursun” karşıdaki kişi ya da kurum bir süre sonra bakar ki sonuç alamıyor bırakır ya da sektördeki başka kişiler “Bak görüyor musun cevap bile veremedi, sindi” derler. 

Cevap verirsen ne olur?

Ya sinmemiş olursun, bakın kardeşim bu durum öyle değil böyle dersin! Ama, karşındaki kişi ya da kurum eğer senin kadar tanınmış değilse, o kişi ya da kurumun reklamını yapmış olursun, ön plana çıkarmış olursun, kendi kalitenle eşleştirmiş olursun, bilmeyenlere okutmuş olursun, bilmeyenlere tanıtmış olursun… Hele hele dijital yayıncılık bu denli fazlayken, herkesin bir sosyal medya hesabı varken, durum kalitesiz bir hal alır, herkesin gözü önünde hakaretler havada uçuşur, örnekleri o kadar fazla ki, kavgaya tutuşanların halini görüyorsunuz…

İşte bu gerçekler ve içinde bulunduğum ailemdeki hastalıklar nedeniyle, tüm dünyayla birlikte yaşadığımız pandemi mutsuzluğu nedeniyle, bilgisayarın başına oturup, bir yazı hazırlamama rağmen, yazımı paylaşmadım.

Hakkımda neden yazı yazılıyor anlatmadım!

Hakkımda neden iftira, hakaret, küçük düşürme, itibarsızlaştırma kelimeleri ve cümleleri kullanılıyor anlatmadım!

İçinde bulunduğum dönemden utandım!

Belki de 10 gün sonra hayatta olmayacağım, olmayacağız diye düşünüp utandım!

Virüse yakalanıp, kurtulacağımızın bir garantisi var mı?

Yok!

Depremler devam ediyor, depreme karşı bir garantimiz var mı? Yok!

İşte tüm bu sebeplerden ötürü yazımı paylaşmadım.

Ta ki bugüne kadar…

Bugün Haber Global’de 40 Programı’nda birlikte çalıştığımız Sevgili Jülide Ateş, kendisine gelen mesajları görmem, öğrenmem, konudan haberim olması için bana gönderdi.

Düşünün.

JÜLİDE ATEŞ'E YAZDIKLARI YAZIYI GÖNDERİYORLAR OKUSUN DİYE!

Hakkınızda bir saldırı, hakaret, iftira yazısı yazılıyor ve yazan internet sitesi, takip edilen, okunan bir site olmadığı için, çalıştığınız kişilere ya da sektördeki kişilere yazdığı yazıyı gönderiyor!

Normal zamanda bile bu kini, bu nefreti aklım almazken, böyle bir ortamda hiç aklım almıyor!

İŞTE NEDENİ!

ÖDÜL TÖRENLERİ YÜZÜNDEN!

Aralık 2019’da hakkımda yazı yazan bu internet sitesinin sahibi tarafından Whatsapp üzerinden mesaj aldım.

Mesajları tabii ki paylaşacağım, ekran görüntülerini de sırasıyla paylaşacağım. 

Düzenleyecekleri ödül törenleri için benden yardım istediler.

Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Cengiz Kurtoğlu, Demet Akalın, Emel Sayın, İbrahim Büyükak, Eser Yenenler.

İlk mesajlarda bu isimler var. Bu isimleri ödül törenlerine gidip, ödüllerini almaları için, aramam için benden yardım istendi. 

İşte mesajlaşmanın ilk başı. Konuya böyle giriyorlar. 

Tüm yazışma elimde duruyor. Kanıt olarak!

Bu girişlerinin üzerine şu yanıtı veriyorum: "Türk Sanat Müziği erkek Gökhan Sezen, Temiz Magazin'in son paylaşımına bakın, adam sansasyonsuz ve reklamsız mekanları dolduruyor. Ödülü almaya geleceklere değil, gerçek ödül sahiplerine ödül verirsen daha iyi olur, önerim bu. Jüri üyeleriniz var madem, benden neden öneri istediniz onu anlamadım? O zaman jüride olmam gerekli değil mi?" diye ilk cevabımı veriyorum.

Ödülü almaya geleceklere değil, gerçek ödül sahiplerine ödül verin diyorum. 

Yani madem bir ödül veriyorsunuz, en azından son yıllardaki kanayan yara olan "ödül almaya gelene değil, gerçek ödül sahibine ödül ver" diyorum. 

Bilmeyenler için bir hatırlatma yapmam gerekiyor. 

Bu tip yardımlar, destekler, hem bizim sektörümüzde yaşanır, hem de benden çok istenir. 

Fikir alınır, sorulur, destek istenir, mesleğimde 25 yılımı bitirdim; sıkça danışılır vs. 

Sektörümüzü bilmeyenler için, doğru anlatabilmek için yazıyorum ve de ekran görüntüsü paylaşıyorum, ama çoğunuzu da sıkmak istemem... Kısa anlatmaya çalışayım. 

İSİM ÖNERİYORUM

Benden isim istedikleri için, isim öneriyorum. Türk Sanat Müziği kadın, erkek dalında, onur ödülü, tv dalında, proje ödülü olarak "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesiyle Türkiye'yi tanıttığı için Pervin Ersoy diyorum.

Mesajlaştığım kişi, ödüller müzik ödülleri olduğu için "proje ödülü, tv ödülü dalında ödül verebilirlerse, üniversiteye sormaları gerektiğini" söylüyor. 

Ve gelelim kilit cümleye!

SİZ ÇOK DEĞERLİ BİRİSİNİZ MAGAZİNDE! DEMET AKALIN'IN ÖDÜLÜNÜ SİZ VERİN!

Yazışma devam ederken, Demet Akalın'ın ödül almaya gelmesini çok istediklerini belirtiyorlar. 

Benden Demet Akalın'la konuşmamı istiyorlar. 

"Demet Hanımla görüşün. En iyi albüm için biz Özgür Aras vasıtasıyla ulaştık ama, dönmemiş tam olarak Özgür Bey'e... Ok derse, siz verin, siz de ço değerli birisiniz magazinde!" yazıyorlar bana!

 

PEKİ ÇOK DEĞERLİ BİR GAZETECİYKEN, NASIL SKANDAL İSİM OLDUM?

"Çok değerli birisiniz magazinde" cümlesini kuran, ödül töreni için 27 yıllık bir gazeteciden yardım isteyen bu kişi ya da kişiler şimdi hakkımda "Skandal isim" ve "Ben boktan bir insanım" başlıklarıyla yazı yazıyorlar!

2 yazıda da Tv8'den olaylı bir şekilde kovulan isim diyorlar ismimin önüne! İtibarsızlaştırmak demiştim ya, işte bunun için!

Tv8'in Genel Müdürü Aslı Çini, hala makamında ve hala hayatta çok şükür ki! Benim Tv8'den nasıl ve ne şekilde ayrıldığımı kaydedeğer insanlara anlatır...  

Bakın tüm yazım isimlerle dolu! 

İŞTE YAŞADIKLARIMIN NEDENİ!

Kim olduklarını, ödüllerin Bahçeşehir Üniversitesi'nin ödülleri olmadığını, internet sitelerindeki ödül oylamasına koydukları isme tepki verdiğim için, hakkımda bu yazılar yazılıyor. 

İnternet sitelerinde, ödül oylaması kategorisinde Türk Sanat Müziği dalında, bu mesleğe yıllarını vermiş isimlerin arasına koydukları "sanatçı" olmayan bir kişinin ismini görüp, (yine isim verip de kimsenin reklamını yapmayacağım) tepki verdiğim için hakkımda yalan, iftira, itibarsızlaştırma içeren yazılar yazılıyor! 

"Bu kadar sanatçının olduğu bir yerde sanatçı olarak nasıl koyabilirsiniz o ismi. Gerçekten yakıştıramadım, ben bu kadar sizin için uğraşırken bunu sanatçılar görse ne yapar bir düşünsenize" dediğim için hakkımda yazı yazılıyor!

KİM OLDUKLARINI, DAHA DOĞRUSU KİM OLMADIKLARINI ÖĞRENDİM!

Ardından kim olduklarını, daha doğrusu gazeteci olmadıklarını, piyasada neler yaptıklarını, kendilerini yeni çıkan şarkıcılara radro pr'cısı diyerek tanıttıklarını ve daha pek çok detayı tek bir telefonla öğrendiğim için, kendimi geri çektim, telefon ve mesajlaşma trafiğim bitti, tüm aradığım isimleri, başta da Demet Akalın'ı arayarak durumu anlattım. 

Tabii ki Sevgili Demet Akalın da durumu, bu kişilerin kim olduklarını öğrenince ödülü almaya gitmedi.

İşte hakkımda yazılan yazıların sebebi!

Sevgili Demet Akalın da, tüm bunları onaylayacaktır! 

Zaten mesajlaşmalarımızı da kanıt olarak paylaştım. 

"Siz çok değerli birisiniz magazinde" diyerek beni arayanlar, İnstagram hesabımda insanlarla yazışmalarımı alarak, güya yazı hazırlıyorlar! "Skandal isim" diyorlar! Madem skandaldım da beni neden aradınız? Yüzyüze bir kahve içmişliğimiz yok, bir yemek yemişliğimiz yok, yanımdan geçseniz tanımam, kim olduğunuzu bilmem! 

27 yıllık meslek hayatımda 2 kişiyle kavga etmişim, o yüzden skandal isimmişim! Vay vay vay!

Yıldız Tilbe ile zaten görüşüyoruz konuşuyoruz, Hülya Avşar'ın bugün kapısını çalsam, başım bir şeye sıkışsa bana kapısını açmayacak, yardım etmeyecek mi sanıyorsunuz? O benden bir şey istese severek, koşarak yapmayacağımı mı sanıyorsunuz?

Hülya Avşar'la bizim yaşadığımız kavgadan sonra, Show Tv'de program yapması gündemdeydi, dönemin program müdürü Caner Erdem'den "İlk konuk Seyhan olsun" dediği zamanları yaşadım ben, bunları Youtube kanalımda anlattım. Siz bana mı "skandal isim" diyorsunuz! Sadece ben değil, herkes güler!

Siz beni Yıldız Tilbe ve Hülya Avşar ile vurmaya çalışıyorsunuz ama vuramazsınız ki!

Ben vurulacak olaylar yaşamadım! 

Benim kavgam da ekranda yaşandı, aile hayatım da İnstagramımda var. 

Yakından tanıyanlar, ünlüsü ünsüzü beni tanırlar, bilirler!

Benim bildiğim "skandal isim" çok farklı yaşayan kişilere denir!

Benim Aile hayatım, kişiliğim, karakterim ortada beyler!

Ortada olduğu için ödül töreninizde beni kullanmak istediniz, bende tüm salaklığımla benden yardım isteyen kişiye yardım etmeye kalktım!

TÜM HATA BENDE! KABUL EDİYORUM!

Aslında kabul etmek gerekir ki, suçsa, hataysa, hepsi bende!

Sen neden tanımadığın kişiler için Bahçeşehir Üniversitesi Ödülleri diye burnunu sokuyorsun, neden sanatçılar üzerindeki kredini kullanıyorsun, sonra neden yamuk insanları düzeltmeye çalışıp "bu sanatçıların yanına nasıl olur da sanatçı olmayan birini yazarsınız" diyorsun. Bu sektörü sen mi kurtaracaksın?  

 

 

KABUL EDİYORUM!

HATA, KABAHAT, BENDE!

Espri yapmıyorum, gerçekten bunun adı kabahat ise, suç ise, hata ise bende!

Neden insanları düzeltmeye çalışıyorum ki? 

"Şu an müsait değilim" de, herkes gibi "toplantıdayım" de, bir şey de! Telefona çıkma, açma. Yapamam de. 

Bir yardım etme isteği, bir anaç tavır, bir duygusallık, "bunca zamandır eline ne geçti ki Seyhancım bu özelliklerin nedeniyle" deseler, "haklısın vallahi" derim! 

DURUM BUDUR!

Evet, başıma geleni anlattım, yaşadıklarımı anlattım ama, özellikle isim vermedim!

İnsanların ekmeklerine yağ sürmemek, reklamlarını yapmamak, çünkü neydi düstur "reklamın iyisi kötüsü olmaz"dı isim vermedim!

Avukat arkadaşım Özlem Bakırcı'yı bile aramadım, çünkü bu kişi ya da kişilerin en çok sevdikleri mahkemeye gitmek, oradan da ballandıra ballandıra haber yaparlar çünkü biliyorum!

Bülent Ersoy'un bir sözü vardı, sıkça kullanırdı: "Kaybedecek bir şeyi olmayan insandan kork Seyhan'cım" derdi. Çok doğruymuş büyüklerin söyledikleri.

Benim kaybedecek çok şeyim var.

Ailem var, sevenlerim var, sokağa çıktığımda "Seyhan Abla ya da Seyhan Hanım" diyenler var. 

27 yıldır hastalık sahibi olarak çalıştığım bir mesleğim var!

"Senin sözün senettir" diyen starlar var, dostlarım var!

Korktuğum, çekindiğim, utandığım Allahım var!  

Zaten tüm bunlara sahip  olduğum için beni aradınız ve "değerli birisiniz" diye siz söylediniz!

Bundan sonra da istediğinizi yazabilirsiniz, silah olarak kullanmadığım, tetikçilik yapmadığım www.temizmagazin.com var, ben de oradan ve sosyal medya hesaplarımdan hep bu yazıyı paylaşırım. 

Son olarak; içinde bulunduğumuz bu acılı, sıkıntılı Corona günlerimizin sağlık ve huzurla, bir an önce bitmesini diliyorum. 

Sevgiyle... 

SEYHAN ERDAĞ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: 
Seyhan Erdağ
Demet Akalın
Gökhan Sezen
Hülya Avşar
Yıldız Tilbe
Pervin Ersoy
Özgür Aras
Bahçeşehir Üniversitesi
Show Tv
Aslı Çini
Tv8
Muhammed Saçıkara
Asil Yılmaz
Doktor
İsmail Serin
Ataköy Hastanesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Evde bakım
İbb evde bakım
Ece Paylan Giray
Ece Paylan
Reçel
Jülide Ateş
Haber Global
40
Bülent Ersoy
Orhan Gencebay
Ferdi Tayfur
Cengiz Kurtoğlu
Emel Sayın
İbrahim Büyükak
Eser Yenenler

Facebook Google plus Instagram Twitter