Reklam
Temiz Magazin
22 Ekim 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

SEYHAN ERDAĞ YAZDI: Kıbrıs'da durum içler acısı! Cezaevinde Corona Virüs'e yakalanan orkestra elemanlarının aileleri perişan!

Gündem
10 Ekim 2021
SEYHAN ERDAĞ YAZDI: Kıbrıs'da durum içler acısı! Cezaevinde Corona Virüs'e yakalanan orkestra elemanlarının aileleri perişan!

28 Ağustos'ta Nuh'un Gemisi Otel'e Bülent Ersoy'la birlikte konser vermeye giden ve adaya sahte PCR testi ile girmeye çalışırken yakalanan 21 kişilik orkestra elemanlarından her geçen gün kötü haberler almaya devam ediyoruz. 
 

Vatandaşlarımızı 1 aylık sürenin sonunda bile; sınır dışı etmek yerine tevkif eden, testleri hazırlayan & hazırlatan kişileri ise adada elini kolunu sallayarak gezdiren çifte standarda da tepkimizi sürekli gösteriyoruz.

COVİD BELASI BAŞLARINDA.. 

MASKELERİ YOK! CEZAEVİNDE HİJYEN YOK!

Orkestradaki 21 kişinin pek çoğunun ailesi, yakınlarını görmek için bu hafta sonu adaya gittiler. Ama ne yazık ki yakınlarını göremediler.

Cezaevinde belirlenen Corona Virüs nedeniyle, cezaevi çalışanların dışında, avukatlar da dahil olmak üzere içeri girişler yasaklanmış. 
 

Kemani şef Namık Taşpınarlı ile eşi Nermin Taşpınarlı'nın oğulları Uğur Can Sesler de, Lefkoşa'daki bu cezaevinde tevkif edilen 21 orkestra elemanının içinde.

Nermin Taşpınarlı dün oğlunu görebilmek için adaya gitmişti ama ne yazık ki, içler acısı bir durumla karşılaştı. 21 kişilik orkestradan şu an 3 kişi Corona Virüs'e yakalanmış. 

 
300 kişilik çok eski bir cezaevi olan Lefkoşa Cezaevi'nde şu an gelen bilgilere göre, 600 kişi kalıyormuş.

Koğuşlar 70 kişilikmiş ve koğuşlarda hiçbir şekilde hijyen şartları olmadığı gibi, kişilerin maskeleri bile yokmuş. 
 

Nermin Hanım "Çocuğumun koku alma duyusu gitmiş, tedavi edilmesi gerekirken cezaevinde barındırılıyor, hijyen yok, başlarına daha ne geleceği belli değil" diyerek gözyaşlarıyla feryad ediyor. Çünkü oğlu da dahil 21 kişinin ve tabii ki diğer tutukluların virüs nedeniyle neler yaşayacağını tahmin etmek bile istemiyoruz!  
 

Kıbrıs Hukuk Sisteminin cezaevindeki bu durumdan haberi nasıl olmaz? Ya da insanlara bu şekilde nasıl "insani" olmayan bir durum yaşatabilir? Benim zaten artık aklım hiçbir şeyi almıyor bu dünyada... 
 

AİLELER PROTESTOYA HAZIRLANIYOR
Diğer yandan bugün akşam saatlerinde adadaki orkestra elemanlarının ailelerinin Nuh'un Gemisi Otel'in önünde protesto yapmaya hazırlandıkları bilgisi geldi. İnsanlar seslerini duyurabilmek için uğraşıyor, didiniyor. 

 

Etiketler: 
Seyhan Erdağ
Bülent Ersoy
Kıbrıs
namık taşpınarlı
nermin taşpınarlı
nuhun gemisi otel
Nuh'un gemisi Otel
Nuh'un gemisi
cezaevi
Corona Virüs

Facebook Google plus Instagram Twitter