Reklam
Temiz Magazin
22 Şubat 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Temiz Magazin - Ergül Keskin

Şeyma Subaşı: "Acun bana 'Fazla akıllısın' diyor"

Gündem
09 Temmuz 2018
Şeyma Subaşı: "Acun bana 'Fazla akıllısın' diyor"

Şeyma Subaşı, BeStyle için Mardin’de objektif karşısına geçti. Subaşı, dergiye hakkında merak edilenleri de anlattı. İşte o röportajdan öne çıkanlar...

Melisa çok pozitif bir çocuk. İyi ve vicdanlı biri olsun diye uğraşıyorum. “Anniş neden bizimle fotoğraf çektirmek istiyorlar?” diyor mesela. Ben de hemen cevabı yapıştırıyorum: “Kızım biz iyi insanlarız, gülümsüyoruz ya, bu yüzden bizi çok seviyorlar ve fotoğraf çektiriyorlar.” “O zaman hep böyle olalım anniş” diyor. Ne kadar güzel değil mi? Oyuncak almadım diye ağlayan bir çocuk da değil çok şükür. Hediyelere boğmak yerine, mutlu çocuk yetiştirmek önemli. “Paramız bugün yok, anne-babanın çalışması gerekir” diyorum, anlıyor. Hayattaki her türlü zorluğu da öğrensin istiyorum.

ACUN BANA “FAZLA AKILLISIN” DİYOR 

◊ Aşkı tarif etsen ne derdin?

- Aşkın ömrü en fazla 3 yıldır. Bütün bilim adamları da söylüyor zaten. Sonrasında sevgi ve saygıya dönüşüyor. Acun’la sürekli birlikte olmadığımız için birbirimizi çok özlüyoruz. Bir araya geldiğimizde ise çok kaliteli zaman geçirmenin yanı sıra, birlikte çok güzel paylaşımlar yakalıyoruz. Bu da bizim aşkımızı ve sevgimizi uzun tutuyor. 1 senedir evliyiz ama 9 senedir birlikteyiz. 

◊ Evlilik aşkı öldürür mü?

- Evlilik aşkı öldürmez ama şekil değiştirir diye düşünüyorum. Las Vegas’ta ablam, ben, Acun birlikteydik geçenlerde. Biz tartışıyoruz, ablam da diyor ki; “Şeyma tartışmalarınız bile o kadar tatlı oluyor ki”. Komik sataşmalarımız var ama asla büyük bir kavga etmeyiz. Acun “bir ipte iki cambaz gibiyiz” diyor. Bir de “Fazla akıllısın, seninle uğraşmak zor” diyor bana.

Şu anda ne iş yapıyorsun? 

- Sağlıklı içecek ve yemekleri yaşam tarzım olarak benimsedim ve her gittiğim ülkede mutlaka böyle restoranlar tercih ediyorum. Acun’a birkaç senedir böyle bir yer açmak istediğimi söylüyordum. Yurtdışında çok olma sebeplerimden biri de kendimi geliştirmek, vizyon katmak. Çok gencim ve yapmak istediklerim var. Mesela İngilizce'yi okulda öğrenmedim, yabancı arkadaşlarımdan öğrendim. Yabancı arkadaş ve kültürleri, değişik tatları seviyorum. Meraklıyım ve öğrenmeye açım. Tüm bunları biriktirdim ve tüm enerjimi kafeme verdim. Adı “Healthylsh”. Bebek’te sağlıklı yiyeceklerin olduğu, minnoş, tatlı bir yer yapıyoruz. Herkesi bekliyorum.

Modayla ilgilendin, sonra devam etmedin. Neden? 

- Üniversitede moda tasarım okudum, çok meraklıydım. Moda tutkunları, artık kendi modasını yaratıyor. Hemen herkes modacı oldu. Lütfen kötü algılanmasın bu dediğim. Herkes kendi çapında çok iyi işler yapıyor, bir tarzları var. Ama denedim ve ben bu işin içinde olmak istemedim. Yarışmak istemedim diyeyim ya da.

İSTERSEM 5 SAAT PROGRAMYAPARIM AMA İSTEMİYORUM

◊ “Var mısın Yok musun”la hem bizim hem de Acun Ilıcalı’nın hayatına hızlı bir giriş yaptın. Var mı özel bir anın yarışmaya dair?

- Yarışmaya ben başvurmadım, Acun üniversiteye geldi. Beni görmüş ve katılmamı istedi. Acun bana, “Üniversiteye gelip ben seni kazandım, Var mısın Yok musun’a geldin sen beni kazandın” der.

◊ Yarışma programı sunmayı hiç düşündün mü?

- Herkesin beklentisi bu... Bu bana çok kolay ve klasik geliyor. “Kocanın kanalı var, niye bir şeyler yapmıyorsun” diye soruyorlar. İstersem 5 saat program yaparım. Ama ben bunu istemiyorum. Tercih etmediğim için TV’de değilim, orada mutlu olmayacağımı biliyorum çünkü.

Paranın nasıl harcanmasıgerektiğini iyi biliyorum

◊ Alışverişe çok para harcıyor musun?

- Bir tek alışverişe para harcıyorum desem... Çok para harcadığımla alakalı sözler ediliyor. Hayır, öyle değil. Ben paranın nasıl harcanması gerektiğini gayet iyi biliyorum. Kendime yatırım yapıyorum, güzel geziyorum, eğleniyorum, öğreniyorum. Para bir araç ve ben en doğru şekilde kullanıyorum.

◊ En son kime hediye aldın ve ne aldın?

- En son Acun’a doğum günü hediyesi aldım, bir tişört yaptırdım. Melisa ile mektuplar yazdık. Acun’un klasik siyah tişörtleri var ya, ondan işte. Hediye almayı ve vermeyi çok sevdiğimi fark ettim.

◊ Çok seyahat ediyorsun, bavulun hep hazır mı?

- Bavul hazırlamak başlı başına bir iş ve benim evimde bu bir olay. Maalesef hiç hazır olmaz, her gidişimde yenilenir. Hayatımın en büyük derdi bavul hazırlamak. Çünkü gittiğim yerler farklı iklimlerde, katılacağım yerler hep farklı.

“BADEM GÖZÜ” AMELİYATIİDDİASINA ÇOK GÜLDÜM

◊ Estetik yaptırdın mı?

- Diş etlerimde sorun vardı. Çok büyüktü ve dişlerimin üzerini kapatmıştı. Dudaklarım içeride kalıyordu. Diş eti ameliyatı olduğum zaman bu bozukluklar gitti. Dudaklarım ortaya ve öne doğru çıktı. Bıçak altına yatmaksa estetikten anladıkları, diş eti dışında yaptırmadım. Dudağıma dolgu, kaşımın üstüne ise botoks yaptırıyorum. Çok güldüm, bu ara badem gözü ameliyatı olduğum konuşuluyor. İlk kez böyle bir şeyi duyuyorum.

SURVIVOR DELİ İŞİ

◊ “Survivor”a katılmayı düşünür müsün?

- Sporcu bir ailede yetiştiğim için, küçük yaşlardan beri erkek gibiyim. Acunlarla futbol oynayan, Çeşme’de futbolcularla voleybol maçına çıkacak kadar cesur biriyim. Erkek egemen sporlara bayılırım. Ama “Survivor” tam bir deli işi. Açlar, tuvaletleri yok, yalnızlar. Bununla birlikte inanılmaz bir hırsları var. Yarışırken kollarını koparıyorlar, umurlarında değil. Askerlik gibi ama ben yapamam.

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Şeyma Subaşı
Acun Ilıcalı
Survivor
İnstagram
Melisa Ilıcalı