Reklam
Temiz Magazin
04 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Şiddet iddiasının tarafları ilk kez Hürriyet'e konuştu!

Gündem
16 Haziran 2020
Şiddet iddiasının tarafları ilk kez Hürriyet'e konuştu!

Fox TV’nin haber sunucularından İsmail Küçükkaya, bu kez özel hayatı ile gündemde. 6 ay önce boşandığı eşi Eda Demirci, ünlü habercinin evlilikleri boyunca kendisine üç kez fiziksel, birçok kez de psikolojik şiddet uyguladığı iddiasında bulundu. Küçükkaya iddiaları yalanlarken eski eşi hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı çıkarıldı. Avukatı Kezban Hatemi ise “Şiddet varsa ispatlasın” diyerek ‘linç’ iddiasında bulundu.

İDDİA: ŞİDDET DÜĞÜN GÜNÜ BAŞLADI

İSMAİL Küçükkaya, 9 Temmuz 2016’da görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile dünya evine girdi. Çift o dönemde sosyal medya hesaplarından mutluluk pozları paylaştı ama Eda Demirci’nin iddiasına göre duygusal ve fiziksel şiddet daha düğün günü başlamıştı. Boşanma dilekçesinde “Eşine kötü davranan İsmail Küçükkaya, otel görevlilerinin yanında kuaför yüzünden eşine bağırdı. Odadan kovulan Eda Küçükkaya ağlayarak dışarı çıktı. Ailelerin araya girmesiyle düğün yapıldı” yazıyordu. Demirci, 2018 yılında şiddete uğradığını iddia ederek 1 milyon 200 bin lira tazminat ve aylık 15 bin lira nafaka istemiyle boşanma davası açtı.

‘KAFAMDAN TUTUP SÜRÜKLEDİ’

Dilekçesinde “Davalı ilk şiddet olayında müvekkilim Eda’nın kafasını tutmuş, sürükleyerek ve ağzını kapayarak, perde açık olduğundan kimse görmesin diye kütüphaneye doğru sürüklemiştir. İkinci olayda müvekkilimin kollarında davalının tırnak izleri çıkmış, yüzüne yumruk atmış ve ‘Şu anki konumum olmasa senin yüzünü gözünü dağıtırdım’ demiştir” ifadeleri yer aldı. Çift 30 Ocak 2020’de boşandı. Eda Demirci “Davadan bir süre önce kanser olduğumu öğrendim. Tazminat taleplerimden vazgeçtim. Düğün takıları karşılığında 550 bin TL aldım ve boşandık” diyor.

AVUKAT HATEMİ: ŞİDDETE UĞRADIYSA BELGELESİN

İsmail Küçükkaya’nın avukatı Kezban Hatemi müvekkiline yönelik şiddet iddiaları hakkında şunları söylüyor: “Kesinleşen mahkeme kararında açıkça da görüleceği gibi davalının müvekkilim İsmail Küçükkaya aleyhine açtığı dosyada şiddet uygulandığına dair rapor, savcılık veya herhangi bir zabıta ve kolluk başvurusu olduğuna dair en ufak bir delil olmadığı gibi Demirci’nin tek bir koruma talebi dahi olmamıştır. Davalının müvekkilimin manevi şahsiyetine ve kişilik haklarını zedeleyici tutum ve davranışları ile beyanları külliyen gerçek dışıdır.” Avukat Hatemi, Eda Demirci hakkında müvekkilinin kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle maddi-manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Demirci hakkında 2 aylık uzaklaştırma kararı da çıkarıldı.

iSMAİL KÜÇÜKKAYA: İDDİALAR ASILSIZ

İddiaların odağındaki ünlü haberci İsmail Küçükkaya ile telefonda konuştum. Mahkemenin aldığı ‘gizlilik’ kararı nedeniyle bugüne kadar bu konu hakkında hiç konuşmadığını belirten Küçükkaya, hakkındaki şiddet iddialarını kesin bir dille yalanlıyor ve “Bunlar asılsız iddialar. Ortada bir şiddet olmadığı için haliyle delil de yok. Tamamen şahsıma yönelik bir karalama” diyor.

 

Etiketler: 
İsmail Küçükkaya
eda demirci

Facebook Google plus Instagram Twitter