Reklam
Temiz Magazin
20 Haziran 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Sosyal medyada yaşlıysan, estetikliysen, estetikli değilsen, zenginsen, doğalsan, kiloluysan, zayıfsan, güzelsen, seksiysen, çirkinsen suçlusun!

Gündem
02 Ekim 2020
Sosyal medyada yaşlıysan, estetikliysen, estetikli değilsen,  zenginsen, doğalsan, kiloluysan, zayıfsan, güzelsen, seksiysen, çirkinsen suçlusun!

Filtresiz fotoğraf paylaşan Pınar Altuğ'a yapılan  "Doğalsınız" yorumu üzerine bir kadın "Yaptırmadığı estetik yok ne doğallığı!" yazıyor. 

Pınar Altuğ da her zamanki sakinliği ve naifliğiyle "Estetiklerimi yazabilir misiniz, belki unuttuklarım vardır" yanıtını veriyor. 

Kendimden biliyorum, bu tip ironik yanıtlar verince karşımızdakinin utanacağını, utançdan elindeki telefonu yere düşürüp gözlerinin bile dolacağını; hatta yüzünün kızaracağını düşünüyoruz.

Oysa gerçek şu ki, elindeki telefonla karşısındaki kişiyi üzmek için yorum yapan biri, asla utanmıyor.

Yorumu yazan Nihan Erim adlı kadın da utanmamış zaten, yanıt yazmış: "İşlemlerin adını tam bilmiyorum ama kaşlarınız, dişleriniz, hatta yüzünüz gerdirmekten gözleriniz kaybolmuş, yaptığınız estetikler beni ilgilendirmez ama" demiş! 

Şöyle bir düşündüm de. 

SOSYAL MEDYADA HER ŞEY SUÇ, HER ŞEY KABAHAT!

Sosyal medyada her şey suç, her şey kabahat, her şey hata! 

Paran var, estetik operasyon yaptırıyorsun suçlanıyorsun. Ama estetik operasyona ihtiyacın var, doğal halinde yaşamayı seçtiğin zaman da suçlanıyorsun!

Kilolusun, kilolarından suçlanıyorsun. Zayıflıyorsun çok spor yapıyorsun diye suçlanıyorsun! Bunlar öyle bir yazılıyor ki, sanki sen dünyanın en azılı suçlususun!

Yaş alıyorsun yaşlanıyorsun diye suçlanıyorsun.

Evin güzelse, evinin güzelliği ve dolayısıyla paran için suçlanıyorsun. 

Yardım ettiğin bir kurum, kişi ya da hayvan varsa, bunun için de suçlanıyorsun. İlla ki karşı bir görüş yazarak "buna niye yardım yapmıyorsun" diyerek suçlanıyorsun. 

Saçını mesela; kısa kestirmek isteyip kestirdiysen de kötü birisin sen! Hatta çok çirkin, iğrençsin!

Bir hasta insana yardım yapıyorsan, onu duyuruyorsan da suçlusun. Herkese yardım etmelisin sen! Sana DM'den hesap numaraları gönderilmeli ve sen o hesap numalarına istedikleri miktarı göndermelisin! 

Sosyal medyada her türlü suçlu, her türlü kötü birisin; yorumculara göre!

O zaman bir düşünelim bakalım!

BUNCA YORUMU KİM YAZIYOR?

VE BU DURUM NEREYE KADAR BÖYLE GİDECEK? 

 

 

 

 

Etiketler: 
Seyhan Erdağ
sosyal medya
Pınar Altuğ

Facebook Google plus Instagram Twitter