Temiz Magazin
24 Ekim 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

TİYATRO / ‘ASLINDA ÖZGÜRSÜN’ÜN GALASINA ÜNLÜ AKINI!

Gündem
05 Şubat 2019
TİYATRO / ‘ASLINDA ÖZGÜRSÜN’ÜN GALASINA ÜNLÜ AKINI!

Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin’in başrollerini paylaştığı ProjectAs Prodüksiyon imzalı ‘Aslında Özgürsün’ oyunu prömiyer yaptı. Duygu Asena’nın aynı adlı kitabından uyarlanan, heyecanla beklenen oyun, 80 dakikalık eğlence dolu ve yüksek tempolu sunumuyla tüm alkışları topladı! Yeni jenerasyon da Duygu Asena’yla tanışmış oldu. 

 

Yönetmenliğini Ali Kemal Güven’in üstlendiği oyunun ilk gösterimine ilgi yoğundu. Biletleri tükenen oyuna sanat camiası da akın etti. Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin’in bu heyecanlı gününde, onları izleyenler arasında Rasim Öztekin ve Esra Kazancıbaşı, Demet Akbağ, Oya Başar, Derya Alabora, Ayça Erturan, Betül Arım, Celil Nalçakan, Evrim Alasya, Ferhan Şensoy, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Gülsüm Alkan, Ömer Filikçi, Sarp Can Köroğlu, Seray Gözler, Sercan Badur ve Yasemin Şefik gibi sanat camiasının önde gelen isimleri de vardı. 

Seyirci bu eğlenceli oyunda özgürce konuşan iki kadının İstanbul’daki aşk maceralarına tanık oluyor. “Evli, mutlu, çocuklu Belgin (Pelin Öztekin)” mutfağında, “Tek taşımı kendim aldım Berna (Emel Çölgeçen)” nın ise yüksek plazalardaki kendilerini ve aşkı arayış hikayesi her anlamda renkli bir şekilde seyirciyle ilk buluşmasını gerçekleştirdi. 

 

Adeta bir kutunun içine sıkışmış; sınırları, çizgileri, kendileri ya da toplum tarafından belirlenmiş iki kadının hayatını anlatan oyunun sahne tasarım rengi beyaz olarak belirlendi. Bir çok farklı mekanda geçen oyuna modern ve dinamik bir bakış açısıyla soyut bir dekor hazırlandı. Oyunun yönetmeni Ali Kemal Güven, "Seyircimiz gelirken hayal gücünü de yanında getirmeli," diyor. İki oyuncunun kullandığı aksesuarlarda ise toplum tarafından bir "kız rengi" olarak belirlenen pembe hakim. Oyunun sahne tasarımı Cihan Aşar'a, ışık tasarımı ise Alev Topal'a ait.  

Etiketler: 
Pelin Öztekin
Emel Çölgeçen
Aslında Özgürsün

Facebook Google plus Instagram Twitter