Reklam
Temiz Magazin
08 Mart 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Türkan Şoray'ın katılımıyla 5'nci Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali görkemli gala ile sona erdi.

Gündem
28 Mayıs 2016
Türkan Şoray'ın katılımıyla  5'nci Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali görkemli gala ile sona erdi.

 

Türk Sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali düzenlenen görkemli gala gecesi ile sona erdi. Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray’ın ve Atıf Yılmaz’ın eşi Deniz Türkali’nin katıldığı tören, duygu dolu anlara sahne oldu.

 

Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon kategorilerinden toplam 260 filmin katıldığı 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde Kurmaca kategorisi birincileri Azad filmi ile Yakup Tekin Tangaç ve 7 Santimetre filmi ile Metehan Şereflioğlu, Belgesel kategorisi birincisi Reger filmi ile Bulut Renas Kaçan ve Canlandırma/Animasyon kategorisi birincisi Nefretin Üvey Evlatlarıyız filmi ile Metin Vatansever oldu.

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla düzenlenen 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali 27 Mayıs akşamı yapılan gala ile sona erdi. Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirilen galaya; Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, ve şeref misafiri olarak Türk Sineması'nın Sultanı Türkan Şoray, ve Yılmaz'ın eşi oyuncu Deniz Türkali ve çok sayıda davetli katıldı.

Nefise Karatay’ın sunumu ile gerçekleştirilen gala gecesi Atıf Yılmaz’ın ölümünün 10. yılı için hazırlanan belgesel gösterimi ile başladı.

DENİZ TÜRKALİ: "MERSİN VEFA KENTİ"

Oyuncu Deniz Türkali de, Mersin’in vefa kenti olduğunu belirterek, Atıf Yılmaz adının böylesi bir festivalde anılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Duygu dolu anların yaşandığı törende, Türkali gözyaşlarına hakim olamadı, ünlü oyuncuyu meslektaşı ve yakın dostu Türkan Şoray teselli etti.

TÜRKAN ŞORAY: "TÜRK SİNEMASI ADINA GURURLANDIM"

Atıf Yılmaz’ın çektiği Türk sinemasının başyapıtlarından Selvi Boylum Al Yazmalım’ın ve birçok Yılmaz filminin başrol oyuncusu Türkan Şoray ise, yıllar boyu birlikte çalıştıklarını ve sinema dışında da dostlukları olduğunu söyledi. Onun adına genç isimlerin ödüllendirilmesinin önemine dikkat çeken Şoray, “Festivale inanılmaz güzel filmler katılmış, sinema adına çok onurlandım” dedi.

Etiketler: 
Türkan Şoray
Atıf Yılmaz
Deniz Türkali
Mersin

Facebook Google plus Instagram Twitter