Reklam
Temiz Magazin
30 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Bartın'da muhteşem bir konak tatili: Kaf Konak ve Rukiye Restoran

Gurme
26 Mayıs 2019
Bartın'da muhteşem bir konak tatili: Kaf Konak ve Rukiye Restoran

 

Tarihi Kaf Konak ve Rukiye Restoran Yenilenen Yüzüyle Ziyaretçilerini Ağırlıyor  

100 yıllık Settarlar Konağı’nın butik otel ve restorana dönüştürülerek yaşatıldığı Kaf Konak, Bartın kentinin ruhuna ve konağın tarihi kimliğine sadık kalınarak yenilenmiş odaları, bünyesindeki Rukiye Restoran’ın zengin menüsü ve deneyimli personeliyle misafirlerini ağırlamaya ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 

Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden gezginlerin Bartın’daki uğrak noktası Kaf Konak Butik Oteli ve Rukiye Restoran, aynı zamanda kurumsal ve özel birçok buluşmaya da ev sahipliği yapıyor.

Bartın kentinin ruhuna, konağın tarihi kimliğine, tipolojisine, yapısal izlerine sadık kalarak, günümüz konfor ve teknoloji bileşenleriyle biçimlendirilmiş odalarıyla Bartın ziyaretleri için uygun bir konaklama hizmeti sunan Kaf Konak, bünyesindeki Rukiye Restoran’ın 120 kişilik kapalı alanı, alanında eğitimini almış uzman personeli ve Karadeniz’e özgü yeşilin tüm tonlarını barındıran geniş bahçesiyle değerli misafirlerini ağırlamaktan büyük keyif duyuyor.

Kaf Konağın müdürü Ömer Aman ile sohbet ettik:

* Karadeniz turuna başladığınızda Zonguldak'tan başlıyorsunuz, Zonguldak'tan sonra da Bartın geliyor... Buradan sonra da Kastamonu, Sinop devam ediyor... Kültür turlarına ev sahipliği yapan bir şehir. 

* Bilinmeyen çok fazla doğal kumsal var. Bartın'a en yakın kumsal İnkum, buraya 16 km. uzaklıkta... 

DİZİLER NEDENİYLE KONAKLAR ÖN PLANDA

İstanbullu Gelin'in çekildiği Boran Konak ve Bir Zamanlar Çukurova'nın çekildiği Yamanlar Konağı nedeniyle, konak hayatına çok duyuyoruz. Kaf Konak da eski adıyla Settarlar Konağı tam 100 yıllık. 

Dizilerin konağı gerçek değil, dizi için inşa edilen konaklar, ama Kaf Konak tamamen gerçek... 

Ömer Aman, Kaf Konağı anlatıyor:

* Aile bireylerinden kalma, torunlara devredilmiş onlar da turizme açmaya karar vermişler. 2015 yılında açıldık, 6 odamız var, 120 kişi kapasiteli kapalı alanımız var, ama 2 katı kişi bile ağırlayabiliriz. Bir de faaliyete henüz geçirmediğimiz bir alt bahçemiz var. 

http://www.kafkonak.com.tr

BARTIN YEMEKLERİ

Izgara ağırlık bir menümüz var ama, Bartın yöresel yemeklerini de hazırlıyoruz. Pumpum çorbası, mısır unuyla yapılıyor.  Her yörede var ama, su böreğimiz çok iyidir.  Sebze ağırlıklı Ispıt'ımız var. Pirinçli Bartın mantımız var ki, çok meşhur. 

 

Donanımlı ekibi ve zengin menüsüyle Rukiye Restoran…

Şehir merkezinde ama şehir gürültüsünden uzak bir alternatif sunan Rukiye Restoran’ın sabah kahvaltısıyla başlayan bir günü; öğle ve akşam yemeğiyle devam ediyor.

5 çaylarının, gün programlarının, aile ve arkadaşlara ayrılmış keyifli saatlerin vazgeçilmez adresi olan Rukiye Restoran 2019 yılı ile birlikte yenilenen servis anlayışı ile A La Carte hizmetinin yanında; iş yemeklerine, doğum günü partilerine, kına ve nişan organizasyonlarına, kokteyllere, nikah merasimlerine ve Bartın’ın geleneksel gündüz sünnet düğünleri gibi banket organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Safranbolu’ya 80, Amasra’ya ise sadece 20 km uzaklığında konumlanan restoranda haftanın belirli günleri canlı müzik programları yapılıyor ve zengin yemek menüsünün yanında yöresel ev yemekleri de servis ediliyor.

Üstün hizmet standartlarını korumak ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için personel gelişimine ve eğitimine de son derece önem veren Kaf Konak ekibi, bu süreçte mutfak personelini belirli periyotlarda Mutfak Sanatları Akademisi’ne eğitime göndermenin yanında tüm personeline hizmet içi eğitimler vererek kendilerini geliştirme olanağı sağlıyor.

Bir Asırlık Öyküsüyle Kaf Konak…

2010 yılında başlayan ve 5 senede tamamlanan restorasyon sürecinin ardından Kaf Konak Butik Oteli ve Rukiye Restoran olarak ilk misafirlerini 2015 yılında ağırlamaya başlayan işletme, aile yadigarını yeniden yaşama dönüştürme arzusundaki torunların önayak olmasıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Turizm Kültür Müdürlüğü, TOKİ ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı hibe ve kredileriyle hayata geçirilmiş.

Yüzyılı aşkın geçmişiyle tarihe tanıklık eden Kaf Konak & Rukiye Restoran yeşille mavinin buluştuğu Karadeniz’in gözde şehri Bartın’da yarattığı marka değerini her dönem yükselterek ziyaretçilerine üstün kalitede hizmet sunmaya ediyor.  

BARTIN'A NASIL GİDİLİR?

Bartın'a kolaylıkla kendi aracınızla kara yoluyla, ya da hemen hemen tüm otobüs firmalarıyla ulaşabilirsiniz. 

Kendi aracınızla 4-5 saatte ulaşabileceğiniz Bartın, otobüs seyahatiyle 8-9 saate çıkabiliyor. 

HAVAYOLU DA VAR

Bartın için uçak da tercih edebilirsiniz. Havaalanı, Bartın ulaşımı için en önemli seçeneklerden biri... 

KAF KONAK
Adres: Demirciler Mahallesi, Çeşme yanı Sk. No:3, 74100 Bartın Merkez/Bartın
Çalışma saatleri: 24 saat açık

Telefon: (0378) 227 99 22

Etiketler: 
Kaf Konak
Bartın
Ömer Aman
Amasra
İstanbullu Gelin
Bir Zamanlar Çukurova

Facebook Google plus Instagram Twitter