Reklam
Temiz Magazin
08 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Burası Nişantaşı Agora Meyhanesi. Burada yaşar mezelerin en çeşitlisi, en lezzetlisi. Gurmerella mahalle meyhanesi Agora'da

Gurme
26 Ocak 2019
Burası Nişantaşı Agora Meyhanesi. Burada yaşar mezelerin en çeşitlisi, en lezzetlisi. Gurmerella mahalle meyhanesi Agora'da

 

Sevgili Gurmerella okurları,

Bir süredir; “Elektrikler kesikti, dolar çok yükseldi, İstanbul trafiği çok fena…” :))) diyerek, yazmayı ihmal ettim.

Temiz Magazin’in Yayın Yönetmeni Seyhan Erdağ’ın, oklavasının ucunu göstermesiyle, yeniden sizlerleyim.

İtiraf edeyim özlemişim… Eee nerede kalmıştık?

NİŞANTAŞI’NDA BİR MAHALLE MEYHANESİ

İlk yazım, ilk durağım mezelerinin tadı dillerde dolaşan, Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak, numara 6’da hizmet veren Nişantaşı Agora Meyhanesi oldu.

Ezel Akay, Bimen Zartar, Ece Özbek’in 2 yıl önce açtıkları balık meyhanesi, Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 14:00 – 02:00 saatleri arasında açık.  

TAM 30 ÇEŞİT MEZE

Her gün kendi el yapımları olan 25 ile 30 çeşit arasında, başta Antakya, Çerkez, Ermeni mezeleri olmak üzere her yörenin lezzetlerini yer vermeye çalıştıkları, mezeler çıkartıyorlar:

Tarçınlı Ermeni Pilaki, Sütlü Patlıcan Ezme, Soya Soslu Uskumru, Sakız Burç, Fıstıklı Rakılı Girit Ezme, Pazı Kavurma, Borani, Portakallı Yoğurtlu Kereviz, Ekşili Levrek Marin, Narlı Zahter Salatası, Yoğurtlu Cevizli Kabak Sarma, İstim Hurmalı Enginar, Fava, Antakya Biber Turşusu, Köpeoğlu, Sarımsak Turşusu, Acılı Antakya Peyniri,  Acılı İşkembe, Zeytinyağlı Lahana Sarma, Ekşi Soslu Hamsi…

Dostlarımla evimin salonunda yemek yiyip, sohbet ediyormuş gibi kendimi rahat hissettiğim Nişantaşı Agora Meyhanesi’nde, hemen hemen bütün mezelerin tadına baktım.

Evet, tam 20 çeşit meze tattım. Hepsi taze ve lezzetli. Benim favorilerim ise; tadı hala damağımda olan Sakız Burç, Fıstıklı Rakılı Girit Ezme, İstim Hurmalı Enginar, Tarçınlı Ermeni Pilaki. Acı sevenler  ise; Antakya Biber Turşusunu mutlaka tadılmalı.

Müdavimleri arasında; Güven Kıraç, Levent Kazak, Selen Seyven, Harun Tekin, Selcan Asyalı’nın bulunduğu mekan, 60 kişi kapasiteli..

Ara Sıcaklar; Yunan Usulü Çıtır Kabak, Pastırmalı Humus, Ciğer, Paçanga, Ahtapot Izgara, Kalamar Izgara, Fırında Mantar…

Tam bir meze sever olarak mezelerin birçoğunu tattığım için ara sıcaklardan; Pastırmalı Humus, Yunan Usulü Çıtır Kabak, Ciğer ve Paçanga böreğinin tadına bakabildim.  Yunan Usulü Çıtır Kabak, karnınız tok da olsa size kendini yedirip, aa bir tane daha yiyeyim dediğiniz bir lezzet. Yolunuz Nişantaşı Agora Meyhanesi’ne düştüğünde mutlaka deneyin.

Ana Yemek; Mevsim balıkları…

 

Dostlarınızla lezzetli yemekler yiyip, gecenin ilerleyen saatlerinde sizin de eşlik ettiğiniz, Türk müziği eserleri eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek istiyorsanız Nişantaşı Agora Meyhanesi’ni öneriyorum. 2 kişi için ortalama hesap 250 TL.

HAYVAN DOSTU MEKAN

Çok isterim; ama küçük bir köpeğim yalnız bırakamıyorum diyorsanız, bu minik yan masanın tatlı oğlu. Mekan, hayvan dostu.

Tatlılar; Kabak Tatlısı, Fırında Tahin, Dondurmalı İrmik, Cevizli İncir Tatlısı, Peynir Tatlısı. Tatlılarda aklım kalmadı değil, bir dahaki sefere Fırında Tahin’i mutlaka tadacağım.

AGORA NİŞANTAŞI

TEŞVİYE MAH. PROG. ORHAN ERSEK SOK. NO:6 NİŞANTAŞI

TELEFON: (0212)2460802

 

 

Etiketler: 
Meyhane
Gurme
Nişantaşı
teşvikiye
Şişli
Gamze Karaman
Gamze Karaman Bostan
agora meyhanesi
nişantaşı agora meyhanesi
yeme
içme
alkollü mekan
yeme içme
Ezel Akay
Ezel Akay
Bimen Zartar
Ece Özbek
Seyhan Erdağ
hayvan dostu mekan
Güven Kıraç
Levent Kazak
Selen Seyven
Harun Tekin
Selcan Asyalı’

Facebook Google plus Instagram Twitter