Reklam
Temiz Magazin
06 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Doğa dostu mekan! “Plus Kitchen”

Gurme
30 Nisan 2016
Doğa dostu mekan! “Plus Kitchen”

Arkadaşım Funda Alkan’la yaptığımız telefon görüşmelerinden birinde Plus Kitchen’dan bahsetti ve “Ürünlerini tadıp, tatmadığımı” sordu. “Tatmadığımı” söyleyince, başladı anlatmaya.. Funda, sağlıklı beslenmeye özen gösterir, titizdir. O kadar güzel bahsetti ki merak ettim. Hemen notumu aldım ve bu hafta ki lezzet durağım Plus Kitchen oldu.

Plus Kitchen’ın, Zorlu Center’ın içinde bulunan şubesine girdiğimde beni Marka Müdürleri Günsu Erbek, tüm samimiyeti ve güler yüzüyle karşılıyor. Mekan tıklım tıklım. Günsu Hanım’ın, benim için rezerve ettirdiği masaya geçiyoruz. Başlıyoruz sohbete.

Felsefeleri “Sağlıklı yaşam ve doğallık” olan Plus Kitchen, alışık olduğumuz restoranlardan farklı. Günsu Hanım; “Sadece yemek değil, bir yaşam biçimi satıyoruz” diye başlıyor sözlerine. Bu nedenle; oturduğumuz masa, sandalyeden tunun da yemek yediğimiz emaye, cam kaplara; tepsi olarak kullandığımız geri dönüştürülmüş tahta kasalara kadar her şeyin sağlıklı ve çevreye duyarlı olmasına özen göstermişler.

Emayeden yapılmış ürünleri de oldukça ilgi görüyor. Bunların arasında mug, demlik, sabunluk, kesme tahtası, sürahi gibi şık tasarımda kullanışlı ürünler yer alıyor. Onun dışında farklı boyut ve renkte satışını yaptıkları keep cuplar var ki çok sevimli ve kullanışlılar. Çevreye duyarlı bir marka olduklarını her fırsatta vurgulayan Plus Kitchen, poşet gibi ürünler kullanmıyor. Bunun yerine pazar filesi kullanmayı tercih eden marka bunların da satışını tüm şubelerinde yapıyor.

Yemeklerde kullandıkları malzemeleri kendi bahçelerinde yetiştiriyorlar.  Mevsimi olmayan hiçbir ürün kullanmıyorlar. Sattıkları gıdalarda hiçbir zararlı ürün bulunmuyor. İçecekler ve tatlılarda şeker kullanmıyorlar.

Sohbete ara verip, yemeklerimizi almak üzere sıraya giriyoruz. Kavanozlardan salata alıp, zeytinyağlılarımı seçiyorum: Nişantaşı Kısırı, Kinoa Tabule, Muhtaber, Haydari. Açık büfe ev yemeklerinden; et sote ve haşlanmış sebzeyi tercih ediyorum. İçecek olarak Limonata, tatlı olarak da Kabak Tatlısı alıyorum.

Hepsinin tek tek tadın bakıyorum. Önce farklı geliyor sonra tatları damağımda kalıyor. Çok hafif ve lezzetliler.

Sunduğu ürünlerin lezzeti, sunumun farklılığı bir yana Plus Kitchen, misafirlerinin ne yediğini, yediklerinin içeriğini ve içeriğindeki ürünlerin kaynağını bilmenizi de önemsiyor. Bu nedenle her ürününün etiketinde ürünün içeriği ve kalori değeri de yer alıyor.

İki yıl içinde sekiz şubeye ulaşan “Plus Kitchen”; Zorlu Center, Maslak, Uniq AVM, Mac Bebeköy, Nişantaşı, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar, Prototype No2’de hizmet veriyor.

Sağlıklı ve bilinçli beslenmekten yanaysanız, benim gibi Plus Kitchen’dan haberdar olmayanlardansanız size en yakın şubelerine uğrayın derim.

Mekan Adı: Plus Kitchen
Telefon: 0212 353 62 78
Şehir: İstanbul
Web Sitesi için tıklayınız.

Etiketler: 
Gurmerella
Gurme
Plus Kitchen

Facebook Google plus Instagram Twitter