Reklam
Temiz Magazin
18 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gurmerella CHEFFOOD'u yazdı. Etiler'de hem şifa hem lezzet artık birarada!

Gurme
05 Mayıs 2019
Gurmerella CHEFFOOD'u yazdı. Etiler'de hem şifa hem lezzet artık birarada!

CHEFFOOD HEM ŞİFA HEM LEZZET SUNUYOR

Ünlü şef Mustafa Baylan’ın, Etiler’de bir mekan açtığı ve mevsimine göre yabani otlarla harikalar yarattığı kulağıma gelmişti.

Bu hafta fırsat yaratıp, menüsünü çok merak ettiğim, şehrin tam merkezinde Etiler Mahallesi, Yıldızçiçeği Sokak’ta hizmet veren “Cheffood” a gittim.

Kapısından içeri girdiğinizde ferah ve otantik dekorasyonuyla misafirlerini karşılayan mekan, Anadolu kültürünü yaşatan menüsünde; doğada yetişen yenilebilir yabani otlar ile mevsimine göre balığı yada eti harmanlayarak birbirinden lezzetli, sağlıklı seçenekler sunuyor.  

Menüde tatmak istediğim pek çok lezzet olunca, tercihi mekanın hem şefi hem de sahibi Mustafa Baylan’a bırakıyorum. Mustafa Bey, uzun yıllar yurtiçinde ve yurtdışında ünlü restoranların, otellerin şefliğini yapmış. Cheffood’da da sadece bana özel değil, bütün masalara sunulan lezzetleri elleriyle hazırladığı için bir taraftan yemekleri hazırlıyor, diğer taraftan sohbet ediyoruz.

Tahinli Patlıcan, Ot Köftesi, Buharda haşlanmış otlar (Ebegümeci, Kazayağı, Çiriş Otu, Isırgan Otu), Etli Yaban Pazı Sarması, altında beğendi ve üzerinde Kazayağı ile servis edilen Dana Kürek tattığım lezzetler. Benim favorim Ot Köftesi ve Tahinli Patlıcan… Cheffood’a gittiğinizde hangi lezzeti denemek isterseniz deneyin; ama yanında mutlaka Ot Köftesi ve Tahinli Patlıcan söyleyin derim.

Tüm malzemelerin günlük olarak tedarik edildiği, derin dondurucu kullanılmayan restoran 40 kişilik kapasitesi ile haftanın her günü 10:00 – 00:00 saatleri arasında açık.

Öğlen ve akşam yemekleriniz için tercih edebileceğiniz mekanda hafta sonu serpme kahvaltı da var. Cheffood’da öğlen yemeği için kişi başı ortalama ödeyeceğiniz fiyat 60 – 70 TL. arasında. Akşam yemeği için ise kişi başı 100 – 120 TL. ödeyerek yemeğinizi yiyip, 2 bardak alkolünüzü alabilirsiniz. Hafta sonu serpme kahvaltı ise yanında limitsiz çay ile birlikte kişi başı 55 TL.

Yaklaşık üç ay önce açılan restoranın müdavimleri arasında Oktay Kaynarca, Özge Özder, Mahsun Kırmızıgül, Ercan Saatçi gibi ünlü isimler de var.  

“Anadolu mutfağını modernize edip, dünyaya tanıtmak” amacıyla yola koyulan Mustafa Baylan’ın, yolu açık olsun. Bu sağlıklı, lezzetli Türk yemeklerini tüm dünya tatsın.

 

 

 

Etiketler: 
Gurme
Gurmerella
Gamze Karaman
Gamze Karaman Bostan
Mustafa Baylan
Oktay Kaynarca
Mahsun Kırımızıgül
yeme
içme
yemek nerede yenir

Facebook Google plus Instagram Twitter