Reklam
Temiz Magazin
19 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gurmerella "Kebabın Starı" Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap'ı yazdı.

Gurme
13 Ağustos 2017
Gurmerella "Kebabın Starı" Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap'ı yazdı.

“KEBABIN STARI” İŞİNİN BAŞINA DÖNDÜ

Bu hafta ki lezzet durağım Türk Sanat Müziği’nin usta yorumcusu, sevilen ismi Muazzez Ersoy’un ortağı olduğu Kadıköy Maltepe’deki “Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap” oldu.

Muazzez Ersoy’un, 2 yıl sonra işinin başına döndüğünü ve restoranın yeni işletmecisi Murat Albayrak’la el sıkıştığını basına yansıyan “Kebabın Starı” başlıklı haberlerden okumuştum.

Okuduğum her şey aklımda kalmaz; ama Muazzez Ersoy’un, en şık ve zarif haliyle yemek masasına oturduğu bir elinde Adana’nın ve kebabın vazgeçilmezi şalgam, diğer elinde Adana kebabı olan fotoğraflarını çok beğenmiştim.

 

Geçtiğimiz hafta Küçükyalı sahilinde, Turgut Özal Bulvarı No: 75 adresinde bulunan “Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Restaurant” a giderken, bana; dostlarım Gazeteci Seyhan Erdağ, Yönetmen Mustafa Kotan, eşim & ortağım ve Gurmerella’nın fotoğraflarında da imzası olan Ali Bostan eşlik ettiler. İçeri girdiğimizde güler yüzlü çalışanlar tarafından karşılanıp, cam kenarında bizim için ayrılan masaya oturduk. 

 

 

MASADA KADIN DOKUNUŞU HEMEN FARKEDİLİYOR!

Restorantın daha önceden müşterilerinden olduğum için; masaya oturduğum andan itibaren mekana değen kadın dokunuşunu hissettim.

Masa örtülerinden, peçetelere; tabaklardan, sofraların en büyük ayrıntılarından olan kaşık, çatal, bıçak setlerine kadar her şey yenilenmişti. Muazzez Ersoy'un A'dan Z'ye kadar her şeyle ilgilendiğini öğrendim.

Ve öğrendim ki zaman içinde mekan hiç kapatılmadan, dekoru da yenilecekmiş...

 

 

MASADA SADECE İÇECEK SİPARİŞİ ALINIYOR. GERİ KALAN HER ŞEY, KENDİLİĞİNDEN GELİYOR!

Bu restoranda benim çok sevdiğim bir adet var:

Gelen müşteriden sadece içecek siparişi alınıyor. Geri kalan her şey, her masaya aynı titizlik ve özenle geliyor.

Adana'nın meşhur şalgamının en lezzetlisi, tüm alkollü ve alkolsüz içecekler, Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap'ta var.

Ben gözlerimi restaurantta gezdirirken masa donatılmaya başlanmıştı bile; Enginar, Şakşuka, Bombay Fasulye, Yoğurtlu Semizotu, Acılı Ezme, yanında tereyağı ile birlikte Tulum Peyniri, Tahin Salatası, Pastırmalı Humus, Çiğ Köfte, İçli Köfte, Ciğer…

Masada yok yok.

Tahin Salatasına bayıldım. “Bu harikaymış” diyerek, tek başıma hepsini bitirdiğim için ikincisini de istedik.

Yoğurtlu Semizotu, Pastırmalı Humus, Çiğ Köfte, İçli Köfte de kesinlikle favorilerim.

METRELİK KEBAP

Sıra metrelik kebapta..

Metrelik kebap üzerinde; Kaburga, Kuzu Şiş, Kanat, Tavuk, Pirzola, Sarma Beyti, Közde Yeşil ve Kırmızı Biber, Közde Domates ile geliyor.

Adana'nın meşhur metrelik kebabı, kişi sayınıza göre hazırlanıyor. Yani kebabın uzunluğu, masanızın uzunluğu ile eş değerde. Yarım metreden başlayan kebabın rekoru 30 metreymiş. Kebabın ustası, elindeki kebapla masanıza geliyor ve kebabınız sizin önünüzde şişten, hiç dağılmadan çıkarılıyor. Kısacası midenizden önce, gözünüz doyuyor.

Yavaş yavaş hepsinin tadına bakıyorum.

Kaburga, tercih etmeyene bile kendini yedirebilecek kadar lezzetli. 

Sarma Beyti, Tavuk Kanat ve tabii metrelik kebap tek kelime ile nefis.

Müşterisine sunacağı lezzetleri sebzesinden, meyvesine, etine kadar günlük alan “Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap”ta her şey mevsimine uygun taze malzemelerden hazırlandığı için meze ve ara sıcak menüleri de mevsimine göre değişiyor.

Nefis kebapların ardında sıra demli çay eşliğinde sunular tatlılarda; Dondurmalı irmik helvası, Kadayıf, Triliçe, Keşkül ve Kazandibi…

Ben Triliçe’ye bir türlü alışamadım. Ama duydum ki, Muazzez Ersoy'un restorana geldiğinde vazgeçemediği ilk lezzet Triliçe'ymiş.

Yemeğe başladığınızda masa nasıl soğuk ve sıcak mezelerle donatılıyor, adeta masada hiç yer kalmıyorsa, "Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap'ın tatlı servisi de öyle. Tatlı ve meyve servisi aynı anda yapılıyor ve gözleriniz adeta bayram ediyor. 

Dondurmalı İrmik ve Kazandibi favorim.

Haftanın her günü 11:30 – 23:30 saatleri arasında mutfağı açık olan, müşterilerinin saat 2’ye kadar oturabildiği “Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Restaurant” kişi başı 70 TL. ödeyerek, gönül rahatlığıyla yemek yiyebilirsiniz.  

Tek şube olarak hizmet veren restorana; eşinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla gidip, lezzetli yemekler tadarken keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Toplam 3 katta hizmet veren Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Kebap'ta, iş toplantılarını, yemeklerinizi, düğün, nişan, doğumgünü gibi özel gecelerinizi de gerçekleştirmeniz mümkün. Önceden haber verdiğiniz takdirde, özel gecelerinizde canlı müzik bile dinleyebiliyorsunuz. İsteğe göre, o katı tamamen kapatabiliyorsunuz. Mekanın bir de Vip bölümü var, tamamen iş toplantıları için uygun. Çocuklarınız için oyun alanı da mevcut. 

Mekanın sadece alt katında, bahçe bölümünde sigara içilebiliyor.

Kesinlikle Öneriyorum. 

ADRES: Çınar Mahallesi, Turgut Özal Blv. No:75 Kadıköy Maltepe / İstanbul

TELEFON: 02164893434 - 0533 070 42 42

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/muazzezersoy_senolkolcuoglu/

Etiketler: 
Gurmerella
Gamze Karaman Bostan
Gurme
lezzet
yemek
kahvaltı
kebap
metrelik kebap
Adana
adana kebabı
metrelik adana kebabı
Muazzez Ersoy
Muazzez Ersoy Şenol Kolcuoğlu Kebap
Şenol Kolcuoğlu
Murat Albayrak
Kadıköy
Maltepe
Küçükyalı
kebapçı
restoran
Kadıköy sahilyolu
Mustafa Kotan
Ali Bostan
Seyhan Erdağ
Maksimum Medya

Facebook Google plus Instagram Twitter