Reklam
Temiz Magazin
18 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gurmerella Wyndham Grand Kalamış'ın Remina Restoranı'nı yazdı. Kalamış'ta açık büfe iftar keyfini muhakkak yaşayın.

Gurme
25 Mayıs 2019
Gurmerella Wyndham Grand Kalamış'ın Remina Restoranı'nı yazdı. Kalamış'ta açık büfe iftar keyfini muhakkak yaşayın.

Kalamış’ta Bir Tatlı Huzur: Wyndham Grand Kalamış “Remina Restoran”

Otellerin içindeki restoranları soğuk bulanlardanım. Bu nedenle “Yemeğe nereye gidelim?” diye sorulduğunda, aklıma hiç otellerdeki restoranlar gelmez; ama dostlarımın tavsiyesi üzerine bu haftaki lezzet durağım Wyndham Grand Kalamış’ın içindeki “Remina Restoran” oldu.

Executive Chef Rafet İnce ile birlikte yenilenen mutfağında Ramazan ayı için özel olarak hazırlanan bir menü konsepti oluşturan Remina Restoran, menüsünde klasik iftariye tabakları yerine; Akdeniz’e ait iştah açıcı zeytinyağlılara, mezelere, Osmanlı dönemine ait soğuk şerbetlere yer vermiş. Sıcak yaz günlerine denk gelen Ramazan ayı için ferah lezzetler sunan konsepti çok sevdim.

Açık büfe olarak sunulan iftar menüsünde; Demirhindili Yaprak Sarma, Kuru Patlıcan Dolma, Taze Kabak Dolma, Plaki, İmam Bayıldı, Baklalı Enginar, Taze Fasulye, Acılı Ezme, Mercimek Köfte, Humus, Mütebbel, Sebze Kızartması gibi her damak tadına hitap eden zeytinyağlılar ve mezeler var.

Benim gittiğim gün çorba olarak Düğün Çorbası vardı. Çorba her gün değişiyormuş; ama ben tek çorba çeşidini az buldum. İki farklı çeşit ideal. “Düğün Çorbası nasıldı?” derseniz, lezzetliydi.

Güveçte Bombay Kuru Fasulye, Et Sote, Çoban Kavurma, Mantarlı Tavuk Sote, Döner yanında Fırında Bebek Patates, Pilavdan oluşan ana yemeklerden benim favorim; Güveçte Bombay Kuru Fasulye… Ramazan bitmeden bir akşam iftarınızı Remina Restoran’da ve “Mutlaka tadın” derim. Ramazan'dan sonra da muhakkak deneyimleyin... 

Zengin ve renkli tatlı menüsünde; Güllaç, Hurma Tatlısı, Cevizli Baklava, Şerbetli Hamur Tatlıları, Sütlü Tatlılar, Muhallebiler var. Tatlılardan favorim; Kazan Dibi.

Geleneksel fasıl dinletisi eşliğinde ailenizle, dostlarınızla dışarıda bir restoranda iftar yapmak istiyorsanız, Remina Restoran’ı öneriyorum. Hem iç hem de bahçe bölümünde hizmet veren restoranda iftar fiyatları ise kişi başı açık büfe 135 TL. Fix menü ise; 150 TL. ile 160 TL. arasında değişiyor.

Fenerbahçe Mahallesi, Fener Kalamış Cd. No 38, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 400 00 00

 

Etiketler: 
Gurmerella
Gamze Karaman
Gamze Karaman Bostan
remina restoran
Wyndham Grand Kalamış
Kalamış

Facebook Google plus Instagram Twitter