Reklam
Temiz Magazin
06 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

İstanbul'da en keyifli kahvaltı mekanları

Gurme
05 Haziran 2016
İstanbul'da en keyifli kahvaltı mekanları

EN KEYİFLİ KAHVALTI MEKANLARI

Güne mis gibi çiçek kokusuyla başlamayı özlemişim. Yoğun çalışma programım içinde, okuldan kaçan öğrenciler gibi, kendimi her fırsatta deniz kenarında çayımı yudumlarken buluyorum. Dostlarla, haftanın ilk günlerinden hafta sonu için kahvaltı programları yapılmaya başlandı. Bu hafta sizlerle İstanbul’un en keyifli 10 kahvaltı mekanını paylaşıyorum.  

 

BÜYÜKADA AYA NİKOLA BUTİK OTEL

İstanbul’un en güzel turistik yerlerinden olan Büyükada, sizlere hem çok güzel bir hafta sonu hem de harika kahvaltı mekanları vaat ediyor.

Büyükada’da sevdiğim kahvaltı mekanlarının başında Ayanikola Mevkii’nde bulunan Aya Nikola Butik Otel’in kahvaltısı geliyor. Aysel Buluç’un sahibi olduğu ve güler yüzü, zarifliğiyle işlettiği otel denize sıfır. Terasında kahvaltınızı yaparken, mis gibi deniz kokusunu içinize çekiyorsunuz.  

Bahçeden toplanmış domates, salatalık, maydanoz; Erzincan tulum peyniri, Ezine peyniri, Diyarbakır’ın otlu peyniri ve tel peyniri, zeytin çeşitleri, saf tereyağı, dalından koparılmış meyvelerden yapılmış reçeller, sebzeli tepsi böreği ve kesinlikle olmazsa olmazı menemeni.. İki kişi 120 TL. - 150 TL. arasında ödeyerek, harika bir hafta sonu kahvaltısı yapabilirsiniz.

 

ÇENGELKÖY TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ

Çengelköy Cad. Çınaraltı Camii Sokak’ta bulunan Çengelköy Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi, kendinizi rahat ve huzurlu hissedeceğiniz, Anandolu Yakası’nın en samimi, sıcak ve denize sıfır mekanlarından. Kahvaltı hizmetleri var; fakat açıldıkları günden bu yana herkes kendini evinde hissetsin diye “Al getir!” diye bir uygulamaları da var. Evinizden kahvaltılıklarınızı getirebilirsiniz, Çengelköy’ün meşhur börekçisinden böreklerinizi alıp, gelebilirsiniz serbest. Yok ben mekandan yemek istiyorum diyorsanız; karışık yumurta yada karışık omlet 8 TL. karışık menemen 10 TL. salatalık, domates söğüş 5 TL. küçük boy çay 2 TL. fincanda çay 3,5 TL.

 

SÜTİŞ EMİRGAN

Kahvaltı denince İstanbul’da akla gelen ilk mekenlardan olan Sütiş Emirgan’da kişi başı 50 TL. – 60 TL. arasında ödeyerek, çınar altında, denize karşı lezzetli bir kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

 

 

KANLICA YAKAMOZ RESTORAN

2003 yılından beri Anadolu Yakasının en güzel semtlerinden olan Kanlıca’da Kanlıca İskelesi’nin hemen yanında hizmet veren Yakamoz Restaurant, kahvaltı hizmeti de sunuyor. Dost sohbetlerinize dalga seslerinin eşlik ettiği mekanda iki kişi 100 TL. - 120 TL. ödeyerek, güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabilirsiniz.  

 

NAR CAFE

Hisar semtinin Boğaz’a bakan köşelerinden birinde, tarihi bir eser olan eski Edward’s binasında konumlanmış Nar Cafe’de kişi başı 35 TL. ödeyerek lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

LOKMA

Rumeli Hisarı’nin en yeni, modern ve boğazın eşsiz manzarasını gören mekanlarından olan Lokma’da kişi başı 50TL. – 60 TL. ödeyerek, boğaza karşı kahvaltı keyfini yaşayabilirsiniz.

 

GÜZELCEHİSAR CAFE

Anadoluhisarı’nın sırtlarında, boğazın güzelliğinin tepeden izlendiği tarihi Rumelihisarı ve Anadoluhisarı kalelerini selamlayan, Otağtepe’ de yeşili ve maviyi bir araya getiren Güzelce Hisar’da iki kişi ortalama 120 TL. ödeyerek, lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

TARABYA BİG CHEFS

Tarabya Big Chefs; boğazın ve Tarabya’nın tüm enerjisi ve keyfini içinde barındıran, denize sıfır konumuyla bu yazın en favori mekanlarından olmaya aday. Kişi başı 40 TL. – 50 TL. ödeyerek, hafta içi 12:00, hafta sonu 15:00’e kadar güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

LEONARDO POLONEZKÖY

Polonya, Avusturya ve Fransız mutfaklarının en lezzetli örneklerinin sunulduğu ve doğayla iç içe olabileceğiniz Leonardo Restaurant’ta, kişi başı 70 TL. ödeyerek çok güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

ANZER SOFRASI

Sarıyer sahil yolu üzerinde bulunan Anzer Sofrası, Karadeniz lezzetlerinin İstanbul’daki temsilcisi. Mıhlama ve kavurma tutkunlarındansanız, hafta sonu programınızı Anzer Sofrası’na yapın derim. İki kişi 80 TL. ödeyerek, harika bir yöresel kahvaltı yapabilirsiniz.

Etiketler: 
Gamze Karaman Bostan
Gurmerella

Facebook Google plus Instagram Twitter