Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Pınar Restaurant

Gurme
19 Nisan 2016
Pınar Restaurant

"Temiz Magazin Gurme Sayfası"nda yazılarımla birlikte “Gurmerella” ile ilgili yaşadığım heyecanı da sizlerle paylaşmayı ihmal etmedim. Bu nedenle “Gurmerella”nın Temiz Magazin’de yayına açılmasındaki heyecanımı da paylaşmadan geçemeyeceğim.

Tarih 20 Ekim 2015, Saat 21:48 Seyhan Erdağ’dan bir mesaj geldi: “Sevgili Gurmerellam… Yayında ve tanıtımdayız.” O sırada toplantıdayım. Elim ayağım birbirine karıştı derler yaa tam da o durumu yaşadım. Çok heyecanlandım. Toplantıda olduğum kişiler de anladılar bir şeyler olduğunu onlarla da paylaştım. “Şimdi ‘Gurmerella’ için 20 dakika paylaşım arası veriyoruz” dedim. Onlar da heyecanımıza ortak oldular. Harika bir enerji ve heyecanla yazılarımı sizlerle buluşturmaya başladım.

Çok güzel mesajlar, telefonlar aldım. Heyecanımıza ortak olduğunuz ve “Gurmerella” yı tereddütsüz kabullendiğiniz için mutluluğum daha da katlandı. Güveninize layık olmak için çalışmaya devam.. Patron yazıları bekler ;)

Bu hafta hangi mekanı yazsam diye düşünürken Dostum Seyhan Erdağ arayıp; “Dost meclisini toplayalım mı? Sizi Maltepe’de çok sevdiğim bir mekana götüreceğim” dedi. “Çok güzel olur” dedim. Tabii Seyhan’ın çok sevdiğim bir mekan dediğini de atlamadım. Gurmerellalığım hemen devreye girdi. Hazırlıklar yapıldı. İyiki de yapılmış. Bu hafta sizler için bizlerden tam not alan Pınar Restaurant’ı yazdım. 

Pınar Restaurant & Müzikhol
Maltepe Başıbüyük mevkiinde Narcity’nin içerisinde bulunan Pınar Restaurant’a girdiğimizde bizleri Zeki Çetin ve eşi Semra Çetin karşıladı. Çetin çifti tatlı sohbetleriyle bizlere bütün gece eşlik ettiler.

Bülent Ersoy, Semra ve Zeki Çetin

Ben soruyorum Türk Sanat Müziği’nin usta ismi Zeki Çetin anlatıyor. 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesi’nin Altın Ses yarışmasını kazanıp, sektöre 47 yıl önce ses sanatçısı olarak giren Zeki Çetin kariyerine kendisine ait olmayan işletmelerde ses sanatçısı olarak  başlamış. Sektörde ki 14 yıllık deneyiminin ardından 1982 yılında Caddebostan Pınar Restaurant’ı satın almış.

Pınar Restaurant; 54 m²’lik küçük ve mütevazı bir yerken, müzik severlerin ilgisi ile zaman içerisinde 2150 m² kapalı alanı olan Maltepe Pınar Restaurant olarak hizmet vermeye başlamış. 30 yıl boyunca burada hem sanatçı hem de işletmeci olarak hizmet veren Zeki Çetin ve Semra Çetin çifti 2010 yılında Pınar Restaurant’ı, şu anda Maltepe Başıbüyük mevkiinde bulunan yerine taşınmış.

Zeki Çetin, gözleri ışıl ışıl çocuğunu büyütürken verdiği emeği anlatır gibi anlatıyor mekanını... Anlıyorum ki Pınar Restaurant ve Zeki Çetin’i ayrı ayrı düşünmek imkansız. Tam 47 yıldır birlikte olan bu iki isim hala Çetin Ailesi tarafından işletiliyor. Alt katı cafe & restaurant olarak dünya mutfağından tatlar sunulurken, üst katı restaurant & müzikhol olarak hizmet veriyor.  Pınar Restaurant müşterilerine hem musiki hem de modern tatlar vaat ediyor. 

Sohbet tatlı tatlı akarken, yemek siparişlerimizi almaya geliyorlar. Zeki Bey, bizlere dünya mutfağından çeşitler tattırmak istiyor. Yemek tercihlerimizi onun seçimine bırakıyoruz ve sohbetimize devam ediyoruz.

Ben 47 yıldır hangi isimlerin yolu geçti Pınar Restaurant’tan diye soruyorum. Münir Nurettin Selçuk'tan Selahattin Pınar'a, Sadettin Kaynak'tan Alaeddin Yavaşça'ya dek kimler kimler... Benimle gel diyor. Koluna giriyorum. Beni öyle bir arşivinin başına oturtuyor ki 80’lere yolculuğa çıkıyorum. Tabii fotoğraflardan seçtiklerimi siz Temiz Magazin okurlarıyla paylaşmak üzere izin istiyorum. Tüm naifliğiyle “Tabii, memnuniyetle” diyor. 

Bu arada yemeklerimiz geliyor.
Yemekleri tatmaya yanında sıcacık lavaşla servis edilen Fajitas ile başlıyorum. Dana etinden ve tavuk etinden yapılan Fajitas, yanında sunulan salsa ve kremalı soslarıyla çok lezzetli.

Tam bir salata tutkunu olduğum için kızarmış hellim peyniriyle ve otlu peynirle yapılan salataların tadına bakmadan yapamıyorum. Salataların sosları tam kıvamında. Diyette olup, yemek tercihlerini sadece salatadan yana kullanan okurlar için menüde bulunan salata çeşitlerinin oldukça doyurucu porsiyonlara sahip olduğunu söyleyebilirim.

Sırada birbirinden farklı soslarla hazırlanmış olan Penneler var. Penne Arabiata, Krema & ceviz sosuyla hazırlanmış Penne, Domates, kıyma sosuyla hazırlanmış Penne.. Ben, tercihimi krema & ceviz sosuyla hazırlanmış olan Penne’den yana kullanıyorum. Bu harika lezzeti şiddetle öneriyorum.

Yemeğin üzerine çaylarımızı söylüyoruz. Çaylarımız tatlılarla geliyor. Tatlı yemek için yerin kaldı mı dediğinizi duyar gibiyim. Tatlıların hepsi birbirinden güzel görünüyor; ama kestaneli pasta beni benden alıyor. Çok güzel.

Pınar Cafe & Restaurant; serpme kahvaltıdan, sıcak atıştırmalıklara, burgerler, salatalar, pizzalardan, birbirlerinden lezzetli ana yemeklere, kokteyllere haftanın her günü dünya mutfağından tatlar sunuyor.

Pınar Restaurant & Müzikhol de ise; her  Cumartesi gecesi saat 20:30 ile 21:30 arasında Esra Bozkurt sizlere fasıl ziyafeti sunuyor. Ardından saat 21:30 ile 01:00 arasında Zeki Çetin kendi programını yapıyor. 47 yıllık sanat hayatı boyunca birçok şarkıya renk vermiş, ruhunu katmış olan Zeki Çetin, repertuarında Türk Musikısi'nin en güzide eserlerine yer veriyor.

Özellikle doğum günü, bayii topantısı, nişan, düğün gibi farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapan Pınar Restaurant & Müzikhol müşterilerine daha iyi ve zamanında hizmet sunabilmek için rezervasyon sistemi ile çalışıyor. Sahnesinden yüzlerce, binlerce ünlü geçmiş, pek çok kişiyi müziğe kazandırmış, Türkiye'nin hemen hemen tüm ünlülerini mekanında ağırlamış Zeki Çetin'in Pınar Müzikholü var oldukça Türk Sanat Müziği de yaşayacak. Çünkü o, farklı müzik türlerinin ön planda olduğu zamanlarda bile kendi tabiriyle "batmayı" göze alıp, "müzik aşkından, musıki aşkından" vazgeçmemiş. O yüzden bu kadar başarılı, o yüzden bu kadar seviliyor, o yüzden bu kadar önemli Zeki Çetin.  

Gecenin sonunda aile sıcaklığında ağırlandığımız mekandan bir Cumartesi akşamı Zeki Çetin’in programında buluşmak üzere sözleşerek, ayrılıyoruz. 

Pınar Müzikhol'ün müdavimleri, Pınar'ın mutfağında yıllardır değişmeyen lezzetiyle köfte, su böreği ve etli sarma tutkunu. Özellikle bu 3 tat, müdavimlerin uzun yıllardır "özellikle sorduğu" tatların başında geliyor. 

Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy'la Çetin Ailesi'nin yıllardır süren özel bir dostluğu var. Ağız tadına düşkünlüğü ile bilinen Ersoy, Pınar'ın özel tadlarının da müdavimi. Bülent Ersoy, Pınar Müzikhol'ün sahnesine defalarca çıkıp, o özel sahnede hoş bir seda bırakan özel isimler arasında.  

Mekan Adı: Pınar Restaurant
Yetkilisi: Semra Çetin
Telefon: 02164410000
Şehir: İstanbul
Web sitesi için tıklayınız.
E-mail için tıklayınız.

Etiketler: 
Gurme
Gurmerella
Gamze Karaman Bostan
Pınar Restaurant

Facebook Google plus Instagram Twitter