Reklam
Temiz Magazin
19 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Polonezköy'de hem lezzetin, hem de adrenalin'in adresi: UĞUR ATV PARK

Gurme
12 Ağustos 2016
Polonezköy'de hem lezzetin, hem de adrenalin'in adresi: UĞUR ATV PARK

İSTANBUL’UN ARKA BAHÇESİ; “POLONEZKÖY" DE HEM LEZZETİN HEM DE ADRENALİN'İN ADRESİ: ATV PARK”

Sıcakların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde hepimizin aklında; şehrin gürültüsünden uzakta, doğa ile baş başa geçireceğimiz bir günün hayali var. Ben de tam bu ruh halindeyken, dostum Seyhan Erdağ’ın tavsiyesiyle, kendimi Polonezköy ATV Park’a rezervasyon yaptırırken buluyorum.

 

Günlük iş programımızı tamamlayıp, günü doğada yapacağımız yürüyüşün ardından mangal keyfiyle tamamlamak üzere dostlarımla Polonezköy’e doğru yola çıkıyoruz. Kavacık sapağından sonra yeni yol üzerinden Polonezköy 13, 14 km. Köye gelmeden etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçerken kendimizi bir anda İstanbul’un kalabalığı, gürültüsü ve stresinden arınmış hissediyoruz.

Şehir merkezinden yaptığımız 1 saatlik yolculuğunun ardından Polonezköy ATV Park'tayız. Mekandan içeri girer girmez bahçede oynayan kuzuları görüyorum. O anda tüm yorgunluğumu unutuyorum.

 

Yemyeşil tabiat, kuş cıvıltıları, hamaklar, minderler arasından masamıza geçiyoruz. Yanımıza mekanın sahibi Uğur Yıldız geliyor. Başlıyoruz sohbete…

 

Uğur Bey’in hikayesi benim çok ilgimi çekiyor. Tüm arazilerin aracı anlamına gelen ATV’ler (All Terrain Vehicle) uzun yıllardır hayatının bir parçası. Uğur Bey, "panik atak" hastalığına yakalanıyor. “Hem İstanbul’da hem de şehrin telaşesinden, stresinden uzakta neler yapabilirim” diye araştırırken; Polonezköy’de, bir arkadaşının çiftliğinde ATV Turları düzenlemeye başlıyor. Sağlığına kavuşmak için atıldığı macera, Uğur’un Yeri Polonezköy ATV Park’ı açmasına kadar uzanıyor.

 

Biz sohbet ederken, masa kuruluyor: Bahçeden yeni toplanmış Domates, Yoğurtlu Ispanak Salatası, ev yapımı Cevizli Ezme, Katı Cacık, Köy Kaşarı, Yoğurt, Patlıcan Salatası, bahçeden toplanmış yeşilliklerden yapılmış Salata… Her şey mis gibi taze ve çok lezzetli. Ev yapımı Cevizli Ezme ve Yoğurtlu Ispanak Salatasının tadı hala damağımda. Tekirdağ’dan, arkadaşlarının çiftliklerinden getirttikleri Köy Kaşarını da mutlaka denemelisiniz.

Kahvaltı hizmeti verip, vermediklerini merak ediyorum. 35 çeşit kahvaltılıktan oluşan muhteşem bir kahvaltıları varmış. 10 yaş altı çocuklardan ücret almıyorlar. Peynir çeşitlerinden, sahanda yumurta ve menemene uzanan kahvaltıları kişi başı 35 TL.

Biz kızarmış ekmeklerimiz eşliğinde zeytinyağlıların tadına varırken, eşim Ali Bostan ve bizimle yemeğe katılan yönetmen Mustafaa Kotan'da kısa ATV Turuna katılıyor.  

Mangalı yakmak için ATV'den dönüşlerini bekliyoruz. Bu arada ben ATV Turları ile ilgili tüm merak ettiklerimi soruyorum, Uğur Bey de anlatıyor.

Barış Arduç, Hakan Altun, Elçin Sangu gibi ünlü isimler de müdavimleri arasında olduğu, 30 farklı parkurda gerçekleştirdikleri ATV Turlarına ilgi çok büyük.

En kısa parkur, 45 dk. 1 saat sürüyor. Hayatında ilk defa ATV kullanacak bir kişiye önce 1 saatlik eğitim veriyorlar, ardından 2,5 saatlik parkura çıkabiliyorsunuz.

Sabah kahvaltısı ardından 1 saatlik parkurda ATV Turu ve mangal kişi başı 250 TL. Tercihiniz 2,5 saatlik parkur olursa, fiyat 500 TL.’ye yükseliyor.

Sadece mangal yapmak için İstanbul’dan 2, 3 saatliğine uzaklaşmak isterseniz kişi başı fiyat 75 TL.

Akşam 8, sabah 8 turları da var. 12 saat süren bu turlarda;  5 saat ATV kullanıyorsunuz. Göl kenarında balık tutup, mangal yapıyor ve çadırlarda konaklıyorsunuz.

Bu arada eşim ve yönetmen Mustafa Kotan, heyecanla ve yüzlerinde kocaman bir gülümsemeyle turdan dönüyorlar. Mangalımızı yakıyoruz. Köfteler, Pirzolalar, Antrikotlar… Nefis. Etlerinin lezzetleri ve yumuşaklığı ise, bu tip "kendin pişir kendin ye" mekanlarında olmadığı kadar güzel... "Lokum" gibi kelimesini rahatlıkla kullanıyorum...

 

Şehrin içinde SURVİVOR

Benim en çok ilgimi çeken ATV Turu “Survivor” oldu. 3 gün 3 gece süren, 5 makine ile maksimum 10 kişi olarak çıkılan bu turlar öncesinde bir sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşmenin kesin kuralları var: 24 saatin sonunda geri dönme hakkınız var. Geri dönmezseniz, turu tamamlamak zorundasınız. Tura çıkarken yanınıza hiçbir şey alamıyorsunuz. Size olta veriyorlar. Balık tutamazsanız, ot ve böcekle besleniyorsunuz. Tamamen doğal yaşamda geçen turlara ilgi çok büyük. Bayanların ilgisinin yüzde 70 olduğu bu turlara eşli katılabiliyorsunuz. Kişi başı katılım bedeli 2.500 TL.

“Kaliteli hizmet sunalım, insanlar mutlu olsun, eylensin biz de bunun karşılığını alalım” diyerek yola çıkan Uğur Yıldız, her müşterisine aynı tip hizmet verdiğinin altını özenle çiziyor.

Kışın ne yaptıklarını merak ediyorum. Çamurda ATV kullanmak daha keyifliymiş ve kış aylarında yazdan daha yoğun oluyorlarmış. Tabii turun yanında kuzinede yapılan kestane, patates, kumpir…

Harika bir günün ardından, her fırsatta gelmek üzere ayrıldığımız Polonezköy ATV Park’ı; dinlenmek, hamakta kitap okumak, orman yürüyüşleri yapmak isteyenlere ve ATV Turları için adrenalin tutkunlarına şiddetle tavsiye ediyorum. 

İLETİŞİM

ADRES: BEYKOZ CAD. NO:53 CUMHURİYET KÖYÜ
TEL: 0506 061 61 65 

YOL TARİFİ 

OTOBÜS HATLARI 
138 - Cumhuriyet Köyü - Ömerli - Ümraniye 
137 - Cumhuriyet Köyü - Riva - Beykoz - Kavacık 

Etiketler: 
Polonezköy
Atv Park
Uğur Atv Park
Uğur Yıldız
kendin pişir kendin ye
Cumhuriyet Köyü
Ali Bostan
Mustafa Kotan
Seyhan Erdağ
Gamze Karaman Bostan
Gurme
Gurmerella
lezzet
yeme
içme
içkili mekan
köfte
pirzola
antrikot
Survivor

Facebook Google plus Instagram Twitter