Reklam
Temiz Magazin
30 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Steigenberger Restaurant

Gurme
08 Nisan 2016
Steigenberger Restaurant

Bir gün sosyal paylaşım sitesi Instagram’da geziniyorum, Dostum Seyhan Erdağ’ın profiline “Çok yakında www.temizmagazin.comyazdığını gördüm. “Allah Allah neler oluyor” deyip, “Temiz Magazin” i Seyhan’la ilk buluştuğumuzda sormak üzere aklımın bir köşesine yazdım.

Birkaç hafta sonra buluştuk. Unutur muyum? Unutmadım tabii; ama Seyhan, benden önce davrandı: “Temiz Magazin geliyor” dedi. Çok mutlu oldum. Çok heyecanlandım. “Gurme köşesi midesine düşkün bir boğa burcu kadını olarak sana emanet” deyince, heyecanım bir kat daha arttı.

Medya İletişim Danışmanı titizliğimle bizim evde bir telaş bir telaş anlatamam. Kitaplar okuyorum, dergiler karıştırıyorum diğer taraftan da köşeme isim düşünüyorum. Gece bulduğum ismi sabah beğenmiyorum. Bir gece kendi kendime “Nasıl olacak hafta sonları Sindirella’ya mı dönüşeceğim” diye konuşurken “Tamam buldum Gurmerella” dedim.  Aradan bir gün geçti, iki gün geçti sevdim ben bu ismi. Eşimle paylaştım. O gün bu gündür bana “Gurmerellam” diyor. Hemen Seyhan’ı aradım. “Arkadaşım köşemin ismini buldum” dedim. “Hiçbir ismi beğenmiyorsun merak ettim” dedi. “Gurmerella” dedim. Kahkaha attı. Ben de bunu bekliyordum. Anladım ki o da sevdi. Temiz magazin ekibi de çok sevdi. Bizim buralarda şimdiden lakabım ismimin önüne geçti.

Bundan böyle yazılarımla “Temiz Magazin” de sizlerleyim; ama her an restoranınızdan, lokantanızdan, cafenizden, büfenizden, pastanenizden de başımı uzatabilirim. Hazır olun ;-)

Steigenberger Restaurant
Yakın arkadaşım Batuhan Zümrüt ve ekibi, ZB Medya olarak Maslak Steigenberger Hotel’in İletişim Danışmanlığı’nı yapıyor. Telefonla her konuştuğumuzda Steigenberger mutfağını ballandıra ballandıra anlatır ve yemeğe davet eder. Koşuşturmacamın arasında bir türlü fırsat bulup  gidememiştim. Hafta sonu konuşurken bu defa Salı günü saat 14:00 için randevulaştık.

İstanbul’un merkezinde Büyükdere Caddesi üzerinde oldukları için günlük programımı da aksatmadan tam zamanında oradaydım.
Uzun bir zamanın ardından arkadaşımla buluşmuş olmanın yanında şefin menüsünü de tadacağım için çok keyifliydim.
Açılışı; Beyaz Lahana Dolması, Karalahana Dolması, içi Zeytinyağlı Fasulye ile doldurulmuş Enginar ve mini İmam Bayıldı’dan oluşan zeytinyağlı tabağı ile yaptık. Başlangıçlar, çok kararında ve lezzetli. İçinizde benim gibi Beyaz Lahana dolması tutkunları varsa, yediğim en güzel sarmalardan biri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Biz bir taraftan sohbet edip, diğer taraftan zeytinyağlıları tadarken restaurantın Executive Sous Chef’i İlker Erdoğan, masamıza misafir oluyor.  İlker Şef, 18 yıllık aşçı. Bolulu. Soyundaki tek aşçıymış. Dört yıldır bu mekanın mutfağı ona emanet. Sizin için “Defalarca ödül aldığım deniz levreğini hazırladım” diyor ve ballı, hardallı sos ile Deniz Levreği, kırmızı şarapla çekilmiş Porçini Mantarı, Pancar ve Kuşkonmaz’dan oluşan ana menüyü elleriyle bize servis ediyor.

Levrek balığıyla aramın çok iyi olmadığını söylüyorum. Kendinden emin bir şekilde “Bir tadına bakın” diyor. Levreği, fıstıklar üzerinde servis etmiş. Bu Levreğe öyle bir tat vermiş ki gerçekten Levrekle arası iyi olmayan bir kişiye bile seve seve yedirebilecek bir lezzet ortaya çıkmış. Balığın yanında ki Porçini Mantarı da lezzetiyle balığı tamamlayan doğru bir tercih olmuş.

Şefimiz, “Tatlı sürpriz” diyor. Ardından yağı alınmış beyaz çikolatadan yapılmış, Kestaneli Sufle geliyor, yanında dondurma ile… Beyaz çikolatadan yapılmış, Kestaneli Sufle beni benden alıyor.

Saatime bakıyorum, akşam üzeri olan toplantımın vakti yaklaşıyor. Batuhan’dan ve İlker Şef’ten müsaade istiyorum. Beni uğurlarlarken, atıştırmalık barının önünden geçiyoruz. Şefimiz, elleriyle yaptığı çikolataların ve kruvasanların tadına bakmadan beni göndermiyor. Kruvasanları görünce dayanamıyorum. Tadına bakıyorum. Çok lezzetliler. Bu günün ardından üç gün diyet yaptığım doğrudur ;-)

Steigenberger Hotel Maslak’ın içinde olan “Steigenberger Restaurant” haftanın her günü sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği olmak üzere 08:00 – 23:00 saatleri arası hizmet veriyor.

Yan masalardan gelen konuşmaları duymadığınız, nezih bir ortamı olan bu restoranda; hem lezzetle yemeğinizi yiyip, hem de toplantılarınızı yapabilirsiniz. Mutlaka uğrayın derim.

Mekan Adı: Steigenberger Restaurant
Yetkilisi: Genel Müdür Cansu Yörükoğlu
Telefon: 0 212 335 99 99
Şehir: İstanbul
Web sitesi için tıklayınız.
E-mail için tıklayınız.

Etiketler: 
Steingenberger Restaurant
Gurme
Gurmerella
Gamze Karaman Bostan

Facebook Google plus Instagram Twitter