Reklam
Temiz Magazin
26 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

TATLI CEVİZLER ve COOK TATLI!

Gurme
24 Nisan 2016

Bu hafta sizlerle tanıştırmak için sabırsızlandığım iki tatlı lezzetle tanıştım.
Kurabiyeyi sevmeyen yoktur. Hatta zaman zaman “Çayın yanında kurabiye olsa da sıcacık kokusuyla evi sarsa” deriz. Bu kurabiyeler normallerinden biraz farklı. İşte kurabiye anlayışınıza yeni boyutlar kazandıracak lezzetler! “Tatlı Cevizler” ve “Çook Tatlı”

TATLI CEVİZLER
Yaptığım iş dolayısıyla bilgisayar başında fazla vakit geçiriyorum. Sosyal medyada gezinirken, arkadaşım Duygu Özkan’ın “Tatlı Cevizler” le ilgili bir fotoğraf paylaştığını gördüm. İşin içinde tatlı olunca fotoğraf hafızama kazındı; fakat günün yoğunluğu içerisinde fotoğrafın altında yazanları okuyamadım. Birkaç gün sonra “Tatlı Cevizler” le tekrar karşılaşınca, bu defa hemen Duygu’yu aradım; bu tatlı lezzetlerin hikayesini konuşmak üzer randevulaştık.

Duygu Özkan, 18 yıllık radyocu. Türkiye’nin önemli radyolarından Süper Fm’ in 7 yıldır müzik direktörlüğünü, son 2 yıldır da radyo müdürlüğünü yürütüyor. Aynı zamanda girişimci, başarılı bir anne. İkisi de birbirinden tatlı 7 yaşında bir oğlu, 10 yaşında bir kızı var. Şimdilerde ise üçüncü çocuğum diye anlatmaya başladığı “Tatlı Cevizler” i büyütüyor.

Duygu ile buluşur buluşmaz “Nasıl doğdu Tatlı Cevizler” diye soruyorum. Gözleri parlayarak anlatmaya başlıyor.
“Bir akşam kardeşime oturmaya gittik. Gelinimiz Anastasia, çayın yanına ceviz görünümünde içi akışkan çikolatalı kurabiyeler yapmış.  Ben de ilk orada tanıştım ‘Tatlı Cevizler’ le. İlk yediğim andan itibaren tadı damağımda kaldı. Ben de çocuklarıma yapmak için tarifini aldım. Yaptım da çok lezzetli oldular. Aradan zaman geçti Anastasia ile yeniden bir araya geldiğimizde ‘Tatlı Cevizler’ i satışa çıkarma fikrimi paylaştım. Bu fikir onun da çok hoşuna gitti. Ben, Anastasia ve onun arkadaşı Tanya üç kadın bir araya gelip, güçlerimizi birleştirdik ve üretime başladık. Ben, ertesi gün şirkete götürüp, herkese tattırdım. Çok sevdiler. Sınıfı geçmiştik. Ardından; ürünün fotoğraf çekimi, kutu modelleri, kurumsal tasarımı derken alt yapı oluşmuştu. İşe sosyal medya paylaşımlarıyla başladık. Kısa sürede emeklerimizin karşılığını görmeye başladık.”
İlgi o kadar yoğunki sohbet arasında Duygu’nun ekibi arayıp, ‘Yarın için sipariş almayın artık’ dediğine şahit oluyorum. Mutlu oluyorum.
INSTAGRAM ADRESİ: www.instagram.com/tatlicevizler

Tabii bu arada “Tatlı Cevizler”den tadıyorum. Çikolatalı ve karamel tadında olan iki çeşidi var. İkisi de çok güzel. Benim favorim çikolatalı olan. Mutlaka tatmalısınız.
Sevdiklerinizi mutlu etmek, şımartmak istiyorsanız; sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden sipariş verebileceğiniz, özel kutuları ve kendi kurye hizmetleriyle sevdiklerinizin haftaya tatlı bir başlangıç yapmalarını sağlayabileceğiniz “Tatlı Cevizler”, aklınızın bir köşesinde olsun!

ÇOOK TATLI
Arkadaşımın bebeğinin diş buğdayına davetliyim. İlk diş buğdayı deneyimim olacağı için çok heyecanlıyım. İş programımı bu özel güne göre organize edip, dostlarla buluşmak üzere yola koyuluyorum.

“İyiki bu şöleni kaçırmamışım” dedirten bir gün yaşıyorum. Nasıl özenle hazırlanmışlar.. Çay servisinde süslü kutular içinde dağıtılan, “Cook Tatlı” larla tanışıyorum. Kutuların içinde günün anlamına özel hazırlanmış diş buğdayı kurabiyeleri var.

Görüntülerine bayılıyorum. Yemeye kıyamıyorum. Tabii dayanamıyorum, tatlarına bakıyorum. Çok lezzetliler. 
Hemen bu nefis kurabiyeleri kimin hazırladığını soruyorum. Beni orada bulunan Tuba Altın ile tanıştırıyorlar. Tuba Hanım; çalışkan, girişimci bir kadın.  Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Elif ve Ali’nin annesi. Çocukları henüz çok küçük olduğu için gazetecilik mesleğine geri dönememiş ve üretimini evinde yaptığı “Cook Tatlı” yı hayata geçirmiş. Baby shower, doğum günü, doğum, düğün, nişan ve tüm özel günleriniz için günün anlamına uygun kurabiyeler hazırlıyor. 
Siz de özel günlerinizi günün önemine uygun kurabiyelerle renklendirmek isterseniz, Instagram üzerinden sipariş verebileceğiniz “Cook Tatlı” aklınızda olsun derim.
COOK TATLI: www.instagram.com/cooktatli
TELEFON: 05364838282 

MEKAN DETAYI
Mekan Adı: TATLI CEVİZLER ve COOK TATLI
Yetkilisi: Anstasia
Telefon: 0545 789 06 06
Şehir: İstanbul
[email protected]E-posta adresi için tıklayınız.

Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter