Reklam
Temiz Magazin
18 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Uygun fiyata, iyi et yemek isterseniz: ETNA STEAK

Gurme
11 Ağustos 2016
Uygun fiyata, iyi et yemek isterseniz: ETNA STEAK

Tatil dönüşü bir taraftan yeni sezonun iş toplantılarını yaparken, diğer taraftan da İstanbul’un mekanlarını dolaşmaya devam ediyorum. Bu haftaki lezzet durağım; etlerinin lezzeti ve fiyatlarının uygunluğu ile konuşulan Etna Steak…

 

Hava sıcaklığının 30 dereceyi gördüğü bu günlerde denizden esen rüzgar ve muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde kulağıma kadar gelen meşhur etlerini tatmak için Kuruçeşme’de, Sortie’nin içinde bulunan Etna Steak’e rezervasyon yaptırıyorum.

 

Mekana geldiğimde güler yüzlü çalışanlar tarafından karşılanıp, rezervasyonumun yapıldığı masaya alınıyorum. Vakit geçmeden yanıma Etna Steak’in sahibi Serdar Uşaklı ve mekanın işletmecisi Enver Polatlı geliyor. Biz sohbete başlarken, masa da zeytinyağlılarla donatılıyor.

 

Zeytinyağlı Sarma, Patlıcan Dolması, Haydari, Acılı Ezme, Patlıcan Salatası, Semizotu Salatası... Her biri taze ve lezzetliler. Benim favorim; kalem gibi sarılmış olan Sarma ve Patlıcan Dolması.

 

Sırada klasik kızartmalardan oluşan ara sıcak tabağı var. Favorim; arası peynirli Kabak Kızartması.

Ana yemek olarak; Bonfile dilimleriyle yapılan Köfteler, Pirzola, Antrikot, Kelebek adı verilen lokum gibi bir etten hazırladıkları tabak geliyor. Tüm et çeşitleri çok lezzetliler; fakat favorim yumuşacık olan ve ağızda dağılan Kelebek.

 

 

Harika yemeklerin ardından gelen meyve tabağı ise özel sunumlarıyla hem göze hem de damağa hitap ediyor.

Kalite ve lezzetten taviz vermeden, steak tatlarını her kesimden insanla buluşturmak için yola çıktığının altını özellikle çizen Serdar Bey, bunun için özel bir fiyat politikası da uyguluyor.

 

Etna Steak’in güzel ortamında lezzetli zeytinyağlılarla başlayıp, ara sıcaklarla devam eden, nefis etleriyle doyuran ve özel meyve sepetleriyle son bulan menü yanında seçeceğiniz bir içecekle birlikte 75 TL. İki içecek almak isterseniz, fiyat 85 TL.

 

Yolunuzu bir an önce Etna Steak’e çevirin ve menü dışında lokum etini Sushi şeklinde farklı bir marinasyonla müşterilerine sundukları Et Sushi’yi de özellikle denemenizi öneriyorum.

 

Rahat ve şık konseptiyle yaz aylarının başında hizmet vermeye başlayan bu restaurantı;  eşinizle baş başa geçirmek isteyeceğiniz bir akşam yemeği,  dost yemekleriniz, iş toplantılarınız için öneririm. Memnun kalacaksınız. 

Adres: Muallim Naci Cd. No: 54 Sortie Kuruçeşme – İstanbul

Telefon: 0212 327 85 85

 

Etiketler: 
Gurmerella
Gamze Karaman Bostan
Gurme
yemek
lezzet
Serdar Uşaklı
Enver Polatlı
Etna Steak
steak
et
Sortie
yeme
içmek
içkili restoran

Facebook Google plus Instagram Twitter