Reklam
Temiz Magazin
19 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Yine mi güzeliz, yine mi Çiçek" Gurmerella Çiçek Bar'da!

Gurme
22 Ekim 2016
"Yine mi güzeliz, yine mi Çiçek" Gurmerella Çiçek Bar'da!

“YİNE Mİ GÜZELİZ, YİNE Mİ ÇİÇEK”

Bu hafta ki lezzet durağım; Beyoğlu’nda, Sıraselviler Caddesi Billurcu Sokak 25 numarada hizmet veren “Çiçek Bar” oldu.

 

Yenilenen dekorasyonu, yeni menüsü ve yepyeni programlarıyla sezona merhaba diyen Çiçek Bar’a girdiğimde ressam Birol Kudatgu’nun dediği gibi; “Evinizde televizyonunuzu açık unutmuşsunuz gibi…” sıcacık, samimi, bizden bir duyguya kapılıyorum. Rezervasyonumun yapıldığı masaya alınıyorum. Duvarlarda asılı olan Türk sinemasının yıldızlarının fotoğraflarına göz gezdirirken, yanıma mekanın sahibi Hüseyin Türkan geliyor. Çiçek Bar’ı, devralmadan önce de müdavimlerinden olan Hüseyin Bey’den dinliyorum.

 

25 yıldır bildiğiniz tüm ünlü sinema, tiyatro, resim, müzik, edebiyat ve sanatın her dalından sanatçıların uğrak yeri olan “Sinema Sevenler Derneği” ne eski sahibi “Çiçek Arif” ten dolayı “Çiçek Bar” adı takılmış.  90’lı yıllarda müdavimi olduğu mekanı 2011 yılında Arif Keskiner’den devralan Hüseyin Bey; “Burayı çok kişi almak istedi. Benim sunduğum koşullar diğerlerinin sunduklarının altında olmasına rağmen Arif Ağabey, burayı bana verdi” diye anlatıyor.

 

Bu arada masa peynir tabağı, salatalar ve zeytinyağlılardan; Fava, Patlıcan Salatası, Pilaki, Haydari, Şakşuka, Yoğurtlu Patlıcan Salatası ve Kavun ile donatılıyor. Kızarmış ekmek eşliğinde günlük yapılan zeytinyağlıların tadına bakıyorum. Hepsi birbirinden lezzetliler. Benim favorilerim; Yoğurtlu Patlıcan Salatası ve Fava.

 

Ana yemek olarak; Çiçek Bar’ın meşhur Pazı Sarması, Selanik Köfte ve Çoban Kavurma geliyor. Yoğurt eşliğinde sunulan Pazı Sarmayı mutlaka denemelisiniz, nefis.

Yine eski adresinde, yine eski ruhuyla; ama yenilenen dekorasyonu, zengin menüsü, eğlenceli etkinlikleriyle müdavimlerine farklı hizmetler sunmaya hazırlanan Çiçek Bar, bu sezon da sıcak dost sohbetlerini özleyenlerin buluşma noktası olacak gibi görünüyor.

Kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, sohbetlerin tadına doyum olmadığı, kafanızı nereye çevirseniz çok değerli sanatçılara rastlayabildiğiniz, kaliteli eğlencenin yaşandığı, masanızın lezzetli yemeklerle donandığı “Çiçek Bar” bu yıl misyonu gereği kültürel faaliyetlere de ağırlık verecek. 

Cuma akşamları Yeşilçam şarkıları ve 70’ler, 80’ler, 90’lar konseptiyle Elhan Tok, Cumartesi akşamları Gülay Eralp’in sahne aldığı Çiçek’te, hafta arası bir gün film ve dizilerden tanıdığımız “Şarkı söylemeyi seven ünlülerle” sahne performansları yapılacak. Eğlenceye doyamayanlar, dans etmek isteyenler için ise; hafta sonları gece geç saatlere dek ünlü Dj’ lerin performansıyla mekan bir “Club” havasına dönüştürülüyor.

Kadrosuna ünlü şef Ahmet Yavuz’u katan mekan, artık öğle ve akşam yemekleri için farklı lezzetler de sunuyor.

180 kişilik kapasitesiyle hizmet veren Çiçek Bar’a; dostlarınızla gidip, alkolünüzü alıp, yemeğinizi yiyip kişi başı 100 TL.  – 150 TL. Arasında ücret ödeyerek keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. 

Etiketler: 
Çiçek Bar
Gamze Karaman
Gamze Karaman Bostan
Gurme
Gurmerella
lezzetler
yemekler
içkili restoranlar
içkili mekanlar
çiçek bar
çiçek arif
Taksim
sıraselviler
elhan tok
gülay eralp

Facebook Google plus Instagram Twitter